Постанова від 20.12.2016 по справі 562/2469/15-п

Справа № 562/2469/15-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20.12.2016 року суддя Здолбунівського районного суду Рівненської області Шуляк А.С., розглянувши подання Луцького МРВ КВІ УДПС України у Волинській області про заміну ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом , -

ВСТАНОВИВ:

06 вересня 2016 року в суд надійшло подання в.о. начальника Луцького МРВ КВІ УДПС України у Волинській області ОСОБА_2 про заміну ОСОБА_1 невідбутої частини адміністративного стягнення у виді громадських робіт адміністративним арештом.

В обґрунтування в.о. начальника Луцького МРВ КВІ УДПС України у Волинській області ОСОБА_2 покликається на те, що постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2, ч.1 ст.187 КУпАП та підданий адміністративному стягненню у виді 30 годин громадських робіт. Вказана постанова суду 25 липня 2016 року прийнята відділом КВІ до виконання. Проте, ОСОБА_1 до відбування громадських робіт не приступив. Невідбутий строк стягнення у виді громадських робіт становить 30 годин.

Порушник в суд для надання пояснень неодноразово не з'явився, хоча був повідомлений про час та місце розгляду справи.

З'ясувавши обставини та вивчивши матеріали справи суд дійшов наступних висновків.

Відповідно до ст.321-4 КУпАП у разі ухилення правопорушника від відбування громадських робіт постановою судді невідбутий строк громадських робіт може бути замінено адміністративним арештом із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, але не може перевищувати п'ятнадцять діб.

Постановою Здолбунівського районного суду Рівненської області від 06 листопада 2015 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_1 визнаний винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, та підданий адміністративному стягненню у виді 30 годин громадських робіт.

Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт визначений "Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт", затвердженим наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19.03.2013 року.

Відповідно до п.2 указаного Порядку при виконанні постанов суду (судді) про застосування громадських робіт на кримінально-виконавчу інспекцію покладаються функції зясування причин невиходу порушників на громадські роботи та внесення до суду подань стосовно порушників, які ухиляються від відбування громадських робіт.

Згідно п.3.11 указаного Порядку після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції і з ним проводиться бесіда під час якої роз'яснюються порядок і умови виконання стягнення, наслідки ухилення від відбування громадських робіт, передбачені ст.321-4 КУпАП.

Цим же Порядком визначено, що посадова особа кримінально-виконавчої інспекції складає довідку про проведену бесіду, в якій порушник власноруч зазначає про ознайомлення з порядком відбування громадських робіт та заповнює анкету особи, до якої застосовано адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт, що долучається до його особової справи.

З матеріалів особової справи № 264/2016 вбачається, що 15 лютого 2016 року та 02 серпня 2016 року інспекторами КВІ було проведено із ОСОБА_1 бесіду щодо роз'яснення порядку і умов виконання накладеного на нього судом стягнення, наслідків ухилення від відбування громадських робіт, передбачених ст.321-4 КУпАП, та видано направлення до КП «Луцький зоопарк», за яким порушник мав приступити до відбування стягнення не пізніше 07 серпня 2016 року.

Наказом КП «Луцький зоопарк» від 02 серпня 2016 року № 89 ОСОБА_1 прийнято для відбування адміністративного стягнення у виді 30 годин громадських робіт.

З листа КП «Луцький зоопарк» № 1-5/383 від 19 серпня 2016 року, вбачається, що ОСОБА_1 не приступив до виконання робіт.

22 серпня 2016 року ОСОБА_1 було дано письмове пояснення в якому він вказав, що відмовляється від відбування громадських робіт. При цьому ним також вказано, що йому відомі наслідки такого ухилення та просить розглядати відповідне подання судом без його участі.

Невідбутий строк стягнення у виді громадських робіт становить 30 годин.

З огляду на викладене, подання в.о. начальника Луцького МРВ КВІ УДПС України у Волинській області ОСОБА_2 є обґрунтованим та підлягає задоволенню, а невідбуте ОСОБА_1 згідно постанови Здолбунівського районного суду Рівненської області від 06 листопада 2015 року адміністративне стягнення у виді 30 години громадських робіт слід замінити на адміністративний арешт із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює п'яти годинам невідбутих громадських робіт, що становить 6 діб.

На підставі викладеного, керуючись ст.321-4 КУпАП,-

ПОСТАНОВИВ:

Подання в.о. начальника Луцького МРВ КВІ УДПС України у Волинській області ОСОБА_2 задоволити.

Замінити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2 невідбуте, згідно постанови Здолбунівського районного суду Рівненської області від 06 листопада 2015 року, адміністративне стягнення у виді 30 годин громадських робіт на адміністративний арешт строком на 6 (шість) діб.

Постанова суду може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Здолбунівський районний суд Рівненської області протягом 10 /десяти/ днів з дня її винесення.

Суддя