Постанова від 16.12.2016 по справі 554/8406/16-п

копія

ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2016 року Справа 554/8406/16-п

3/542/456/16

Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Стрельченко Т.Г. розглянувши матеріали адміністративної справи стосовно:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює,

за ст. 130 ч.1 КпАП України, -

ВСТАНОВИВ:

16.11.2016 року зазначений адміністративний матеріал надійшов з Октябрського районного суду м. Полтави, для розгляду по суті.

Як слідує із протоколу про адміністративне правопорушення серія АП2 № 109403 складеного інспектором роти №1 батальйону УПП в м. Полтава, лейтенантом поліції ОСОБА_2 стосовно ОСОБА_1 за ст.130 ч.1 КУпАП, 04.10.2016 року близько 00 год. 35 хв. ОСОБА_1 керував автомобілем ВАЗ 2121, державний номерний знак НОМЕР_1 по вул. Кагамлика, 3 в м. Полтава з явними ознаками алкогольного сп'яніння (запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, млява мова). Від проходження медичного огляду у встановленому законом порядку та продуття приладу 6820 Drager відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про час і місце розгляду справи судом повідомлений належним чином. У письмовій заяві, що надійшла до суду просив справу розглянути без його участі у зв'язку з хворобою, що не суперечить вимогам КУпАП. Своєї вини у вчиненні вищевказаного адміністративного правопорушення не визнав, просив закрити адміністративну справу у зв'язку з відсутністю в його діях складу правопорушення.

Суд, вивчивши та дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов висновку про таке.

Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП несуть водії у разі керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Проведення огляду водіїв транспортних засобів з метою виявлення ознак стану алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду визначені в Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2015 № 1452/735, (далі - Інструкція).

Згідно пункту 2 Інструкції, огляду на стан сп'яніння підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського уповноваженого підрозділу Національної поліції України (далі поліцейський) є підстави вважати, що вони перебувають у стані сп'яніння згідно з ознаками такого стану.

Ознаками алкогольного сп'яніння у відповідності до п.3 Інструкції є:

- запах алкоголю з порожнини рота;

- порушення координації рухів;

- порушення мови;

- виражене тремтіння пальців рук;

- різка зміна забарвлення шкірного покриву обличчя;

- поведінка, що не відповідає обстановці.

У п.6 та п.7 Інструкції зазначено, що огляд на стан сп'яніння проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби). У разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі заклад охорони здоров'я).

Проведення огляду на стан алкогольного сп'яніння поліцейським і оформлення його результатів визначено Розділом ІІ Інструкції, відповідно до якої за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом. Огляд на стан алкогольного сп'яніння водія транспортного засобу здійснюється поліцейськими, які мають спеціальні звання. Огляд на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу проводиться в присутності двох свідків. Не можуть бути залучені як свідки поліцейські або особи, щодо неупередженості яких є сумніви. У разі відмови від проходження огляду на місці зупинки чи незгоди з результатами огляду, особі надається форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції до медичного закладу, яка наведена в додатку 1до цієї Інструкції.

Як зазначено в протоколі про адміністративне правопорушення складеного 04.10.2016 року, водій ОСОБА_1, керуючи автомобілем ВАЗ 2121, державний номерний знак НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода, млява мова) відмовився від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп'яніння в присутності двох свідків.

Із протоколу про адміністративне правопорушення судом не встановлено, що ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу відмовлявся, жодних дій щодо ухилення від проходження огляду на місці зупинки не вчиняв.

В якості доказів до протоколу було додано показання свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, відповідно до яких вони зазначили, що ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду в установленому законом порядку.

Наведене свідчить, що огляд на місці зупинки транспортного засобу за допомогою «Драйгера», як того вимагає вищезазначена Інструкція водієві взагалі не пропонувався. Матеріали справи не містять відомостей, що водію пропонувалося проходження огляду в медичному закладі, та про надання направлення для його проходження. Не вбачається таких дій поліцейського із наданого відеозапису.

До пояснень свідків ОСОБА_3, ОСОБА_4, наданих до матеріалів справи, суд відноситься критично. В наданому відеозаписі, відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп'яніння в медичному закладі, хоча свідки про це зазначають у письмових поясненнях.

У той же час відповідальність ст.130 КУпАП настає у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Зібрані у справі докази, які були перевірені судом на їх належність та допустимість вказують на те, що працівником поліції було порушено порядок проведення огляду водія транспортного засобу з метою виявлення ознак стану алкогольного сп'яніння та оформлення результатів такого огляду, що визначений в Інструкцією про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, яка затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 09.11.2015 № 1452/735.

Крім цього, суд вважає, що обставини, які викладені в протоколі від 04.10.2016 року не відображають всіх істотних ознак складу цього правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме: має бути відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп'яніння. При цьому суд не має права самостійно редагувати фабулу правопорушення, відображену в протоколі, або відшукувати докази на користь обвинувачення.

Наведене свідчить про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає до закриття у випадку відсутності складу адміністративного правопорушення.

У відповідності до ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

У зв'язку з цим, суд дійшов до переконання, що провадження у даній справі підлягає до закриття на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП.

Керуючись ст.ст.130 ч.1, п.1 ч.1 ст.247, 283, п.3 ч.1 ст.284 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення, через Новосанжарський районний суд.

Суддя (підпис)

З оригіналом вірно

Голова Новосанжарського районного суду

Полтавської області ОСОБА_5