Ухвала від 23.12.2016 по справі 130/1285/16-ц

2/130/931/2016

130/1285/16-ц

УХВАЛА

Іменем України

23.12.2016 р.

Жмеринський міськрайонни-й суд Вінницької області

в складі: головуючого - судді Верніка В.М.

при секретарі - Росовській О.Ю.,

із участю: - позивача ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Жмеринка справу за позовом ОСОБА_1 до Сербинівської сільської ради Жмеринського району Вінницької області про оскарження рішення, дій та відшкодуваня моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 07.06.2016 року звернувся до Жмеринського міськрайонного суду з цим позовом із надалі збільшеними до початку розгляду справи по суті позовнимим вимогами щодо визнання незаконним невиконання відповідачем вимог ст.7 Закону України "Про свободу пересування" в частині відмови позивачу в його заяві про зняття реєстрації ОСОБА_2; зобов'язання відповідача зняти з реєстрації ОСОБА_2; визнання незаконними відповідіей відповідача на звернення ОСОБА_1 у порядку Закону України "Про звернення громадян"; зобов'язання відповідача надати ОСОБА_1 довідку про зняття з реєстрації ОСОБА_3 за цією адресою та на інші звернення ОСОБА_1; визнання назаконною відповіді відповідача від 08.11.2016 року №2-10-20 на заяву позивача в порядку Закону України "Про місцеве самоврядування" про присвоєння поштової адреси на будівлю та земельну ділянку на ім'я позивача та припинення цього права за ОСОБА_3; визнання таким, що втратило силу рішення відповідача від 21.04.2016 року про присвоєння поштової адреси за ОСОБА_3 за цією адресою; стягнення з відповідача через Держказначейську службу України 3000 грн. моральної шкоди на користь позивача.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтримав змінені позовні вимоги. Вказав, що у травні 2016 року він на підставі вимог ст.6,7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" звернувся до Сербинівської сілької ради із заявою про зняття з реєстрації за адресою: вул. Центральна, 55, в с.Сербинівці його сина ОСОБА_2, на що отримав відмову, яку вважає неправомірною з підстав того, що зняття з реєстрації здійснюється згідно заяви законного представника, яким є батько, на підставі того, що ОСОБА_2 змінив своє місце проживання та за місцем реєстрації відсутний понад п'ять років, а також за рішенням суду визнано припинення право власності на житловий будинок, де позивач проживав із сім'єю до розірвання шлюбу. Також протягом поточного року він звертався до відповідача із заявами щодо надання довідки про те, у якому будинку зареєстрований він та у якому будинку була зареєстрована та знята з реєстрації його колишня дружина ОСОБА_3, яка з довідок - щодо зняття з реєстрації ОСОБА_3 з 25.03.2016 року чи щодо її реєстрації за його адресою відповідають дійсності, чи була знята з реєстрації ОСОБА_3, хто та на якій підставі зареєстрував ОСОБА_3 у його домоволодінні, чи отримував хтось з працівників виконкому сільради хабар за надання довідок про реєстрацію за цією адресою або чи є це недбалістю відповідача, чи недбалістю органу міграційної служби, але належних відповідей на власні запити не одержав. У жовтні 2016 року звертався до відповідача згідно вимог ст.37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо присвоєння на своє ім'я поштової адреси на будівлі та земельної ділянки за місцем його реєстрації та припинення рішення щодо присвоєння поштової адреси за ОСОБА_3, отримавши повідомлення відповідача про непредставлення ним правовстановлюючих документів, що могли бути підставою привласнення будові за місцем проживання на ім'я позивача.

Представник відповідача та третя особа ОСОБА_2 за їх викликом в судове засідання не з'явились, подавши заяви щодо розгляду справи у їх відсутність; причини неявки представника третьої особи - Державної казначейської служби України суду невідомі.

Заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, вивчивши матеріали справи, суд доходить наступного.

У відповідності до вимог ч.3 ст.15 ЦПК України в порядку, зокрема, позовного провадження суди розглядають справи, визначені у частині першій цієї статті.

Згідно ч.1 ст.15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо:

1) захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин;

3) інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ, проводиться за правилами іншого судочинства.

За правилами ст.16 ЦПК України не допускається об'єднання в одне провадження вимог, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до положень п.1 ч.2 ст.17 КАС України на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності поширюється юрисдикція адміністративних судів.

Згідно п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

За змістом ст.3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради;

реєстр територіальної громади - база даних, призначена для зберігання, обробки, використання визначеної цим Законом інформації, що створюється, ведеться та адмініструється органом реєстрації для обліку осіб, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

зняття з реєстрації - внесення інформації про зняття з реєстрації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.

Відповідно до вимог ст.6 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" надання органами реєстрації та центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, відомостей про місце проживання особи та інших персональних даних здійснюється виключно у випадках, передбачених законами України, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини або за згодою самої особи.

Згідно положень ст.37-1 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать делеговані повноваження стосовно формування та ведення реєстру територіальної громади відповідно до закону.

Відповідно ч.1 ст.37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, щодо підготовки і внесення на розгляд ради питань щодо найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів, мостів та інших споруд, розташованих на території відповідного населеного пункту

Згідно вимог п.1 ч.1 ст.205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Так за змістом заявлених вимог та наведеного позивачем обгрунтування вбачається оскарження ним серед іншого рішення органу місцевого самоврядування щодо відмови у знятті з реєстрації фізичної особи, бездіяльність органу місцевого самоврядування стосовно ненадання інформації про реєстрацію фізичної особи, а також стосовно відмови зверненні про присвоєння поштової адреси та зміни найменування адресата, що за визначеним законом порядком визначає діяльність заявленого відповідача - Сербинівської сільської ради при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, що визначає його статус в оспорюваних правовідносинах суб'єкта владних повноважень. Натомість за предметом заявлених вимог оскаржені рішення та бездіяльність суб'єкта владних повноважень мають правовий характер індивідуальної дії та не становлять безпосередньо оспорювання захисту прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, що у сукупності визначає ознаки публічно-правового спору в цій частині позовних вимог, який підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Відтак, їх розгляд в позовному провадженні у заявлений спосіб цивільного судочинства є неприпустимим, а тому в цій частині позовних вимог, а також за вимогою відшкодування спричиненої позивачу вказаними рішеннями та бездіяльністю відповідача моральної шкоди провадження в справі підлягає закриттю.

Враховуючи викладене, керуючись ст.3,17 КАС України, ст.15, 16, 205, 207-210 ЦПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Провадження в справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 щодо визнання незаконним невиконання Сербинівською сільською радою Жмеринського району вимог ст.7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та зобов'язання останньої зняти з реєстрації ОСОБА_2, щодо визнання незаконними відповідей та зобов'язання Сербинівської сільської ради Жмеринського району надати ОСОБА_1 довідку про зняття з реєстрації ОСОБА_3, визнання неправомірною бездіяльності Сербинівської сільської ради Жмеринського району за зверненням ОСОБА_1 в порядку ст.37 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" про присвоєння поштової адреси будинковолодіння та земельної ділянки на його ім'я та припинення цього права за ОСОБА_3, а також про визнання таким, що втратило силу, рішення Сербинівської сільської ради Жмеринського району від 21.04.2016 року про присвоєння поштової адреси за ім'ям ОСОБА_3 - закрити.

На ухвалу в частині закриття провадження в справі може бути подана апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня її проголошення, а відсутніми в судовому засіданні особами, які беруть участь в справі, - у той же строк з часу отримання її копії, Апеляційному суду Вінницької області через Жмеринський міськрайонний суд.

Суддя Вернік В.М.