Справа № 200/11910/16-а
Провадження №2а/200/482/16
08липня 2016 року суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Женеску Е.В., розглянувши матеріали адміністративної позовної заяви ОСОБА_1 про закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП України у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення,-
05липня 2016 року позивачНеділько М.О. звернувся до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовомпро закриття провадження по справі про адміністративне правопорушення щодо притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 122 КУпАП України у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Згідно зі ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються: 1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява; 2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобів зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; 3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобів зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; 4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків тощо; 6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобів зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
На думку суду, зазначений адміністративний позов підлягає залишенню без руху, оскільки його подано з порушенням вимог ст.106 КАС України, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 КАС України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається: ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як вбачається із адміністративного позовуНеділько М.О. не зазначено ім'я відповідача та його посаду, поштової адреси відповідача, оскільки цей реквізит позову, необхідний для направлення відповідачу копію адміністративного позову з копіями документів, які долучені до неї.
Перелік вимог, зафіксований у ст. 105 КАС України, відображає зміст адміністративного позову, який єелементом позову і вказує на форму судового захисту, тобто вказує на те, якого виду рішення вимагає позивач від суду.
Згідно з ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про:1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;5) виконання зупиненої чи невчиненої дії;6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Як вбачається із позову, позивачем ОСОБА_1 зазначено вимогу, яка не відповідає ч. 4 ст. 105 КАС України.
Відповідно до ст. 108 ч. 1 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача й надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.108 КАС України, суддя,-
Адміністративну позовну заяву ОСОБА_2 до Інспектора ДПС, взводу забезпечення супроводження - старшого сержанта ОСОБА_3,- залишити без руху.
Запропонувати позивачу виправити недоліки адміністративної позивної заяви в термін до 01.11.2016 року та роз'яснити, що в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Суддя: Е.В.Женеску