01029, м. Київ, вул. Московська, 8, корп. 5
21 грудня 2016 року К/800/35308/16
Суддя Вищого адміністративного суду України Борисенко І.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Слов'яносербської об'єднаної державної податкової інспекція Головного управління ДФС у Луганській області
на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.11.2016
у справі № 812/113/16
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Луга-Райз Агро»
до Слов'яносербської об'єднаної державної податкової інспекція Головного управління ДФС у Луганській області
про скасування податкового повідомлення-рішення, -
До Вищого адміністративного суду України надійшла касаційна скарга Слов'яносербської об'єднаної державної податкової інспекція Головного управління ДФС у Луганській області на постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.11.2016 у справі № 812/113/16.
Вказана касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду, ставка судового збору встановлена у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Як вбачається з наявних матеріалів, скаржником не додано до касаційної скарги доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі, про що Вищим адміністративним судом України складено акт від 20.12.2016.
Реквізити рахунку для зарахування судового збору: отримувач коштів УДКСУ у Печерському районі м. Києва; рахунок отримувача 31210255700007; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38004897, код банку отримувача 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; код класифікації доходу бюджету - 22030105 «Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)».
Крім того, як вбачається з наявних матеріалів, скаржник, порушуючи питання про поновлення процесуального строку на подачу касаційної скарги, зазначає, що у зв'язку із знаходженням працівника (який безпосередньо супроводжував дану справу у судах першої та апеляційної інстанцій) на лікарняному, а також неможливістю її замінити іншими працівниками у зв'язку з епідемією грипу, постанова суду апеляційної інстанції не оскаржена у строки, встановлені КАС України. А тому скаржник вважає, що пропустив вказаний строк з поважних причин.
Проте, наведені причини пропуску процесуального строку не можна визнати поважними, оскільки ОДПІ є юридичною особою, представляти інтереси якої може не лише працівник юридичного управління, а й начальник інспекції чи його заступник.
Таким чином, наведені причини пропуску процесуального строку не можуть бути визнані судом поважними, а тому не є підставою для поновлення пропущеного процесуального строку.
Відповідно до ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Таким чином, скаржнику слід навести суду касаційної інстанції поважні причини та надати належні докази, якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження ухвали суду апеляційної інстанції.
Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху, а скаржнику надати строк для усунення згаданих вище недоліків.
Відповідно до ч. 2 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.
У зв'язку з цим скаржнику слід усунути вищезазначені недоліки у визначений судом касаційної інстанції строк.
Керуючись ст.ст. 108, 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
1. Касаційну скаргу Слов'яносербської об'єднаної державної податкової інспекція Головного управління ДФС у Луганській області залишити без руху.
2. Встановити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги - протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху шляхом надання суду документу про сплату судового збору у встановленому законом порядку та розмірі та заяви із зазначенням поважних причин (із долученням відповідних доказів), якими б підтверджувалась поважність підстав пропуску строку касаційного оскарження постанови суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис
Вищого адміністративного
суду України І.В. Борисенко