Справа: № 826/3150/16 Головуючий у 1-й інстанції: Федорчук А.Б.
Суддя-доповідач: Горяйнов А.М.
про витребування додаткових доказів та зупинення провадження
22 грудня 2016 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді - Горяйнова А.М.,
суддів - Желтобрюх І.Л. та Мамчура Я.С.,
за участю секретаря - Казюк Л.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві питання про витребування додаткових доказів та клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про зупинення провадження у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
У лютому 2016 року ФОП ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, у якому просив визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві від 04 серпня 2015 року № 0030481705 та № 0030491705.
Постановою окружного адміністративного суду м. Києва від 26 вересня 2016 року вказаний адміністративний позов був задоволений.
Не погоджуючись із прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позову. Свої вимоги обґрунтовує тим, що суд першої інстанції порушив норми матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. Зокрема апелянт вказує на те, що за результатами проведення камеральної перевірки було встановлено, що позивач порушив строк сплати узгодженого податкового зобов'язання.
Під час апеляційного розгляду справи виникла необхідність у зібранні додаткових доказів, а саме додатку до акту перевірки № 4169 від 14 липня 2015 року «Про результати камеральної перевірки своєчасності сплати до бюджету єдиного податку фізичною особою-суб'єктом господарської діяльності ОСОБА_2, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер НОМЕР_3» та податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за 2011 рік із відміткою про дату її отримання органом Державної фіскальної служби.
У відповідності до ч.ч. 4, 5 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Позивач у судовому засіданні не заперечував проти витребування додаткових доказів, однак просив зупинити провадження у справі до їх отримання.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 1951 КАС України апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції має бути розглянута протягом одного місяця з дня постановлення ухвали про відкриття апеляційного провадження.
З огляду на витребування додаткових доказів, для надання яких необхідний додатковий час, та враховуючи строки розгляду справи, колегія суддів вважає необхідним витребувати додаткові докази та зупинити провадження у справі до їх отримання.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 156, 160, 167, 1951 КАС України, колегія суддів, -
Витребувати у Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві завірені копії:
- додатку до акту перевірки № 4169 від 14 липня 2015 року «Про результати камеральної перевірки своєчасності сплати до бюджету єдиного податку фізичною особою-суб'єктом господарської діяльності ОСОБА_2, що мешкає за адресою: АДРЕСА_1, реєстраційний номер НОМЕР_3»;
- податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 за 2011 рік із відміткою про дату її отримання органом Державної фіскальної служби.
Витребувати у ОСОБА_2 завірену копію податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи-підприємця за 2011 рік із відміткою про дату її отримання органом Державної фіскальної служби.
Клопотання фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 - задовольнити.
Зупинити провадження у справі за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної податкової інспекції у Дарницькому районі Головного управління Державної фіскальної служби у м. Києві про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - до отримання витребуваних додаткових доказів.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня її складання в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.М. Горяйнов
Судді І.Л. Желтобрюх
Я.С. Мамчур
Ухвала складена в повному обсязі 22 грудня 2016 року.