Ухвала від 23.12.2016 по справі 358/1695/16-а

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа 358/1695/16-а

Суддя доповідач Кузьмишина О.М.

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

23 грудня 2016 року м. Київ

Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Кузьмишина О.М., розглянувши апеляційні скарги Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області на постанову Богуславського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Богуславського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року адміністративний позов задоволено.

Не погоджуючись з вказаною постановою відповідач подав апеляційну скаргу.

Одночасно з апеляційною скаргою було подано клопотання про звільнення від сплати судового збору.

В силу положень ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір», враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року №484-VIII, який набрав чинності 01.09.2015 року, зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.

Таким чином, звільнення від сплати судового збору є правом суду, а не обов'язком.

З огляду на вищезазначене, суд знаходить таке клопотання необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню, оскільки на підтвердження неможливості сплати судового збору апелянтом жодних доказів не подано. Невиділення з Державного бюджету грошових коштів для сплати судового збору не є поважною причиною для відстрочення такої оплати. Крім того, апелянтом не надано доказів звернення до відповідних державних органів з відповідними заявами про виділення грошових коштів на сплату судового збору, зважаючи на зміни до Закону України «Про судовий збір», які набрали чинності з 01.09.2015 року.

Отже, апелянтом не сплачено судовий збір, а підстави для відстрочення такої сплати відсутні.

Відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

У відповідності до п.п.2 п.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями) від 22.05.2015 року №484-VIII за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

З набранням чинності вказаного Закону, відповідач не звільнений від сплати судового збору, судовий збір суб'єктом владних повноважень сплачується на загальних підставах.

Апелянтом в супереч вказаній правовій нормі не надано доказів сплати судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 606,33 грн. (551,21 грн. (судовий збір, який підлягав сплаті при поданні позову) * 110%).

Відповідно до ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

За змістом ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання встановлених вимог постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Недоліки апеляційної скарги мають бути усунуті апелянтом протягом двадцяти днів з моменту отримання вказаної копії ухвали шляхом подання до суду доказів сплати судового збору у розмірі 606 грн. 33 коп. відповідно до Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст. ст.108, 187, 189 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про звільнення від сплати судового збору відмовити.

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області на постанову Богуславського районного суду Київської області від 05 грудня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області про визнання відмови протиправною та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії залишити без руху.

Надати Управлінню Пенсійного фонду України у Богуславському районі Київської області строк тривалістю двадцять днів з моменту отримання копії даної ухвали, протягом якого апелянт має право усунути зазначені недоліки.

В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду протягом двадцяти днів.

Суддя О.М.Кузьмишина