Постанова від 20.12.2016 по справі 815/5773/16

Справа № 815/5773/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2016 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Модуль” до Болградської районної державної адміністрації Одеської області про визнання протиправним та скасування розпорядження,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Модуль” до Болградської районної державної адміністрації Одеської області про визнання протиправним та скасування розпорядження від 17.10.2016 року № 438/А-2016 «Про скасування розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 127/А-2016 про надання ТОВ «Агро-Модуль» згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колективної власності (не витребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками) у довгострокову оренду та укладення договору короткострокової оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» зі змінами».

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 29.03.2016 року за заявою ТОВ «Агро-Модуль» Болградська районна державна адміністрація Одеської області прийняла розпорядження № 127/А-2016, відповідно до якого ТОВ «Агро-Модуль» надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення в довгострокову оренду строком на 21 рік земельних ділянок загальною площею 157,7 га (не викорчуваних виноградників і саду), які заросли поросллю дерев і використовуються як пасовища для випасу худоби), виділених із земель колективної власності (невитребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками), які розташовані на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Крім того, вирішено на період розробки проекту землеустрою укласти із ТОВ «Агро-Модуль» договір про короткострокову оренду землі із встановленням орендної плати за користування земельними ділянками в розмірі 3% від нормативної грошової вартості земельних ділянок (пасовищ) по Залізничненській сільській раді - в сумі 22653,21 грн. на рік. Розпорядженням Болградської РДА від 29.06.2016 № 275/А-2016 внесено зміни до розпорядження від 29.03.2016 № 127/А-2016, зокрема, надано ТОВ «Агро-Модуль» згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення в довгострокову, але не більше ніж на 21 рік, оренду земельних ділянок загальною площею 86,0 га (не викорчуваних виноградників), 71,7 га (не викорчуваного саду), які заросли поросллю дерев і використовуються як пасовища для випасу худоби), виділених із земель колективної власності (невитребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками), які розташовані на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. 17.10.2016 року Болградською РДА прийняте розпорядження № 438/А-2016, яким голова Болградської РДА з посиланням на статтю 67 Закону України «Про запобігання корупції», статті 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», скасував попередні свої розпорядження від 29.03.2016 року № 127/А-2016 та від 21.09.2016 року № 389/А-2016, а також розірвав укладений між сторонами договір оренди землі від 30.03.2016 року № 361. Позивач вважає розпорядження Болградської РДА від 17.10.2016 року № 438/А-2016 протиправним та таким, шо підлягає скасуванню з тих підстав, що в результаті видання спірних розпоряджень між сторонами виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією ТОВ «Агро-Модуль» права використання нерозподіленою (не витребуваною) земельною ділянкою згідно до приписів статті 13 Закону № 899- IV, та, враховуючи, відсутність згоди позивача на зміну чи припинення даних правовідносин, у Болградської РДА були відсутні правові підстави скасовувати власне розпорядження від 29.03.2016 року № 127/А-2016. Також позивач зазначає, що згадане розпорядження відповідача є ненормативним правовим актом одноразового застосування, яке вичерпало свою дію фактами свого виконання, а саме: виконанням проекту землеустрою та укладенням договору короткострокової оренди земельної ділянки, у зв'язку з чим воно не могло бути скасоване чи змінене Болградською РДА після його виконання.

Представник позивача в судовому засіданні 29.11.2016 року позовні вимоги підтримав, просив задовольнити позов з наведених вище підстав. У судовому засіданні 13.12.2016 року представник позивача не заперечував проти розгляду справи в письмовому провадженні, оскільки відповідач до суду не з'явився.

Повідомлений у встановленому законом порядку про дату, час та місце розгляду справи відповідач у судове засідання не з'явився, у поданих до суду 29.11.2016 року письмових запереченнях просив розглянути справу за відсутності представника відповідача.

У письмових запереченнях відповідач просив у задоволенні позовних вимог відмовити, оскільки розпорядження голови РДА від 29.03.2016 року № 127/А-2016 та від 21.09.2016 року № 389/А-2016 були скасовані розпорядженням голови РДА від 17.10.2016 року № 438/А-2016 на підставі ст..67 Закону України «Про запобігання корупції», як прийняті за наявності конфлікту інтересів з боку члена комісії ОСОБА_1, Залізничненського сільського голови, якого притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.172-7 ч.ч.1, 2 КУпАП постановою Болградського районного суду Одеської області від 15.08.2016 року, яка набрала законної сили.

З огляду на викладені обставини, суд ухвалив про розгляд справи за відсутності представника відповідача.

Керуючись ч.6 ст.128 КАС України, оскільки до суду з'явилися не всі особи, які беруть участь у справі, та враховуючи наявність підстав для розгляду справи в судовому засіданні, відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, суд ухвалив про розгляд справи у письмовому провадженні.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що 29.03.2016 року за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Агро-Модуль» Болградська районна державна адміністрація Одеської області прийняла розпорядження № 127/А-2016, відповідно до якого ТОВ «Агро-Модуль» надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення в довгострокову оренду строком на 21 рік земельних ділянок загальною площею 157,7 га (не викорчуваних виноградників і саду), які заросли поросллю дерев і використовуються як пасовища для випасу худоби), виділених із земель колективної власності (невитребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками), які розташовані на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Крім того, вирішено на період розробки проекту землеустрою укласти із ТОВ «Агро-Модуль» договір про короткострокову оренду землі із встановленням орендної плати за користування земельними ділянками в розмірі 3% від нормативної грошової вартості земельних ділянок (пасовищ) по Залізничненській сільській раді - в сумі 22653,21 грн. на рік.

Розпорядженням Болградської РДА від 29.06.2016 № 275/А-2016 внесено зміни до розпорядження від 29.03.2016 № 1-27/А-2016, зокрема, надано ТОВ «Агро-Модуль» згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення в довгострокову, але не більше ніж на 21 рік, оренду земельних ділянок загальною площею 86,0 га (не викорчуваних виноградників), 71,7 га (не викорчуваного саду), які заросли поросллю дерев і використовуються як пасовища для випасу худоби, виділених із земель колективної власності (невитребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками), які розташовані на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

На виконання виданого відповідачем розпорядження від 29.03.2016 року № 127/А-2016, між Болградською РДА (Орендодавець) та ТОВ «Агро-Модуль» (Орендар) укладений договір короткострокової оренди земельної ділянки від 30.03.2016 року № 361, згідно предмету якого, в оренду передається земельна ділянка загальною площею 157,7 га із земель сільськогосподарського призначення - невикорчовані виноградники, сад, які заросли поросллю дерев та використовувалися як пасовище для випасу худоби (за рахунок не витребуваних земельних часток (паїв)) до моменту витребування їх власниками.

Факт передачі Болградською РДА ТОВ «Агро-Модуль» згідно договору від 30.03.2016 року № 361 підтверджується актом приймання-передавання земельної ділянки від 04.04.2016 року.

21.09.2016 року Болградською РДА прийнято розпорядження № 389/А-2016 про внесення змін до розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 127/А-2016 «Про надання ТОВ «Агро-Модуль» згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колективної власності (не витребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками) у довгострокову оренду та укладення договору короткострокової оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва».

Пунктом 1 розпорядження № 389/А-2016 від 21.09.2016 року внесено зміни до розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 127/А-2016, а саме:

1.1 замінено у відповідних відмінках у назві й тексті розпорядження слова «у довгострокову оренду» на «в оренду» та слова «договору короткострокової оренди» на «договору оренди»;

1.2 викладено пункт 1 розпорядження у такій редакції: « 1. Надати товариству з обмеженою відповідальністю (ТОВ) «Агро-Модуль» дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колишньої колективної власності (нерозподілених (невитребуваних) земельних часток - паїв) в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на строк до моменту отримання їх власниками документів на право власності на земельну ділянку, але не більше ніж на 21 рік, загальною площею 157,7000 га (не викорчуваних виноградників і саду) на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту».

У пункті 2 розпорядження № 389/А-2016 від 21.09.2016 року зазначено: вважати таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації від 29.06.2016 року № 275/А-2016

На виконання розпорядження Болградської РДА від 29.03.2016 року № 127/А-2016, 06.04.2016 року між позивачем (Замовник) і Фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 (Виконавець) був укладений договір на створення (передачу) науково-технічної продукції № 65, відповідно до умов якого Замовник доручає та сплачує, а Виконавець приймає на себе зобов'язання виконати роботи з виготовлення проекту землеустрою з відведення земельних ділянок на території Залізничненської сільської ради Болградського району Одеської області в довгострокову оренду строком на 21 рік для ведення ТОВ «Агро-Модуль» товарного сільськогосподарського виробництва.

30.09.2016 проект землеустрою щодо відведення в оренду ТОВ «Агро-Модуль» строком на 21 рік для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельної ділянки площею 90,4414 га, яка знаходиться на території Залізничненської сільської ради Болградського району Одеської області, погоджений відділом Держгеокадастру у Болградському районі Одеської області.

Листом від 27.09.2016 року № (16-93)5563вих.16 Ізмаїльська місцева прокуратура звернулася до голови Болградської РДА, в якому повідомила про те, що постановою Болградського районного суду Одеської області від 15.08.2016 року, яка набрала законної сили, ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за скоєння правопорушень, передбачених ч.ч.1, 2 ст.172-7 КУпАП. Зібраними доказами по вказаним матеріалам встановлено, що рішення Болградської районної конкурсної комісії з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо надання земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин від 24.03.2016 року щодо надання згоди ТОВ «Агро-Модуль» на розробку проекту землеустрою щодо відводу у довгострокову оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва земельних ділянок загальною площею 157,7 га з земель колишньої колективної власності, розташованих на території Залізничненської сільської ради за межами населеного пункту, а також надання згоди на укладання короткострокового договору оренди землі на вказану земельну ділянку прийнято при наявності конфлікту інтересів з боку члена комісії ОСОБА_1, про який він не повідомив членів комісії. Вказане діяння є порушенням ст.28 Закону України «Про запобігання корупції». В подальшому рішення вказаної адміністрації стало підставою для винесення головою Болградської РДА розпорядження № 127/А-2016 від 29.03.2016 року про надання ТОВ «Агро-Модуль» згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колективної власності (не витребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками) у довгострокову оренду та укладання договору короткострокової оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, а також укладання договору короткострокової оренди вказаної земельної ділянки № 361 від 30.03.2016 року. У зв'язку з викладеним прокурор просив вжити заходи щодо забезпечення виконання вимог ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції».

17.10.2016 року Болградською РДА за результатами розгляду листа заступника керівника Ізмаїльської місцевої прокуратури про вжиття заходів щодо усунення неправомірних наслідків рішення уповноваженого органу, прийнятого за наявністю конфлікту інтересів всупереч Закону України «Про запобігання корупції», керуючись статтею 67 Закону України «Про запобігання корупції», статтями 39, 41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» прийнято розпорядження № 438/А-2016 «Про скасування розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 127/А-2016 «Про надання ТОВ «Агро-Модуль» згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колективної власності (невитребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками) у довгострокову оренду та укладення договору короткострокової оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» зі змінами», яким скасовані розпорядження голови районної державної адміністрації від 29.03.2016 року № 127/А-2016 та від 21.09.2016 року № 389/А-2016, а також розірвано договір оренди землі № 361 від 30.03.2016 року між ТОВ "Агро-Модуль" та районною державною адміністрацією, укладений відповідно до розпорядження голови РДА від 29.03.2016 року № 127/А-2016.

Згідно з п.1 ч.1 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У відповідності до ч.2 ст.6 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.

Згідно приписів ч.1 ст.39 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», голови місцевих державних адміністрацій: 1) очолюють відповідні місцеві державні адміністрації, здійснюють керівництво їх діяльністю, несуть відповідальність за виконання покладених на місцеві державні адміністрації завдань і за здійснення ними своїх повноважень; 2) представляють відповідні місцеві державні адміністрації у відносинах з іншими державними органами та органами місцевого самоврядування, політичними партіями, громадськими і релігійними організаціями, підприємствами, установами та організаціями, громадянами та іншими особами як в Україні, так і за її межами; 3) призначають на посади та звільняють з посад своїх заступників, керівників структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону; 4) призначають на посади та звільняють з посад керівників апаратів місцевих державних адміністрацій та керівників структурних підрозділів апаратів місцевих державних адміністрацій; 4-1) затверджують положення про апарат місцевої державної адміністрації та положення про її структурні підрозділи; 5) укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління відповідної місцевої державної адміністрації, або уповноважують на це своїх заступників; 6) погоджують у встановленому порядку призначення на посади та звільнення з посад керівників не підпорядкованих підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління органів виконавчої влади вищого рівня, крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції; 7) в межах затверджених бюджетів виступають розпорядниками коштів відповідних державних адміністрацій, використовуючи їх лише за цільовим призначенням; 8) регулярно інформують населення про стан виконання повноважень, покладених на місцеву державну адміністрацію; 9) утворюють для сприяння здійсненню повноважень місцевих державних адміністрацій консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи, служби та комісії, члени яких виконують свої функції на громадських засадах, а також визначають їх завдання, функції та персональний склад; 10) здійснюють інші функції, передбачені Конституцією та законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади вищого рівня.

Частиною 1 ст.41 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» встановлено, що голови місцевих державних адміністрацій видають розпорядження одноособово і несуть за них відповідальність згідно із законодавством.

За змістом ч.3 ст.43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», розпорядження голови державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, скасовуються Президентом України, Кабінетом Міністрів України, головою місцевої державної адміністрації вищого рівня або в судовому порядку.

Отже, виходячи зі змісту ч.3 ст.43 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», скасовуючи свої розпорядження від 29.03.2016 року № 127/А-2016 та від 21.09.2016 року № 389/А-2016 року, голова Болградської РДА діяв поза межами наданих йому законом повноважень, оскільки в даному випадку він мав звернутися з питанням про скасування зазначених розпоряджень до уповноважених на це осіб (Президент України, Кабінет Міністрів України, голова Одеської обласної державної адміністрації).

Згідно з положеннями частини восьмої статті 118 Конституції України про те, що рішення голів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України, можуть бути відповідно до закону скасовані Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня.

Таким чином, на думку суду, аналіз наведених норм дає підстави вважати, що голова Болградської РДА вийшов за межі наданих йому повноважень, скасувавши власне розпорядження, на підставі якого у позивача виникли певні права та обов'язки.

Крім цього, в Рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 (у справі за конституційним поданням Харківської міської ради щодо офіційного тлумачення положень частини другої статті 19, статті 144 Конституції України, статті 25, частини чотирнадцятої статті 46, частин першої, десятої статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) Конституційний Суд України вказав, що органи місцевого самоврядування не можуть скасовувати свої попередні рішення, вносити до них зміни, якщо відповідно до приписів цих рішень виникли правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, і суб'єкти цих правовідносин заперечують проти їх зміни чи припинення. Це є "гарантією стабільності суспільних відносин" між органами місцевого самоврядування і громадянами, породжуючи у громадян впевненість у тому, що їхнє існуюче становище не буде погіршене прийняттям більш пізнього рішення.

Аналогічний правовий висновок викладений Верховним Судом України у постановах від 10.02.2015 року (справа № 21-535а14), від 25 грудня 2012 року (справа N 21-412а12), від 03 червня 2014 року (справа N 21-144а14).

Відповідно до абз.2 ч.1 ст.244-2 КАС України, висновок щодо застосування норм права, викладений у постанові Верховного Суду України, має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права. Суд має право відступити від правової позиції, викладеної у висновках Верховного Суду України, з одночасним наведенням відповідних мотивів.

Суд враховує викладений вище висновок Верховного Суду України по вище переліченим справам, а тому вважає, що відповідачем прийнято оскаржуване розпорядження поза межами повноважень.

З огляду на викладене, оскаржуване розпорядження Болградської РДА від 17.10.2016 року № 438/А-2016 підлягає скасуванню як протиправне, оскільки питання про скасування розпоряджень Болградської РДА може бути вирішене лише уповноваженим на те органом чи посадовою особою.

При цьому, доводи позивача про те, що скасовані відповідачем розпорядження від 29.03.2016 року № 127/А-2016 та від 21.09.2016 року № 389/А-2016, як ненормативні правові акти, є актами одноразового застосування та не можуть бути скасовані чи змінені органом, який їх прийняв, після їх виконання - суд не бере до уваги, оскільки з матеріалів справи вбачається, що замовлений позивачем проект землеустрою станом на 17.10.2016 року знаходився на стадії погодження та ще не затверджений Болградською РДА, а тому не можна вважати, що скасовані розпорядження вичерпали свою дію, тому як не є виконаними. Крім того, проект землеустрою розроблений щодо земельної ділянки площею 90,444 га, тоді як скасовані розпорядження стосувалися земельної ділянки площею 157,7 га, тобто на решту земельної ділянки проект не розроблявся, що також свідчить про те, що скасовані розпорядження не вичерпали свою дію їх виконанням.

Крім того, суд вважає обґрунтованим посилання відповідача на ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції» з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи, Болградською РДА прийнято розпорядження від 22.11.2006 року № 750/А-2006 «Про районну конкурсну комісію з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо надання земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин», зареєстроване в Болградському районному управлінні юстиції Одеської області 15.12.2006 року за № 11/31, яким утворено районну конкурсну комісію з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо передачі земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин і затверджено її склад.

Згідно додатку до вказаного розпорядження до складу районної конкурсної комісії з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо передачі земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин, серед інших, входять відповідні міськсільголови.

Відповідно до п.3.8 Положення "Про районну комісію з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо передачі земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин", затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від 22.11.2006 року № 750/А-2006, зареєстрованого в Болградському районному управлінні юстиції Одеської області 15.12.2006 року за № 11/31 (далі за текстом - Положення), міськсільголови беруть участь у роботі конкурсної комісії з правом вирішального голосу у разі, коли розглядається заява мешканця відповідного населеного пункту (відповідно до ст.12 п. «з» Земельного кодексу України).

24.03.2016 року комісією з розгляду заяв фізичних і юридичних осіб щодо передачі земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин розглянута заява директора ТОВ «Агро-Модуль» ОСОБА_3 про надання згоди на розробку проекту землеустрою з передачі у довгострокову оренду земельних ділянок строком на 21 рік із земель колишньої колективної власності (витребувані земельні паї - до моменту їх витребування власниками) та укладання короткострокових договорів оренди землі та встановлення орендної плати відповідно до чинного податкового законодавства, на період розробки проекту землеустрою.

З результатами розгляду даного питання комісією складено відповідний протокол від 24.03.2016 року, згідно якого комісія вирішила надати згоду ТОВ «Агро-Модуль» на розробку проекту землеустрою з передачі у довгострокову оренду земельних ділянок строком на 21 рік для ведення сільськогосподарського виробництва земельних ділянок загальною площею 157,7 га.

З протоколу вбачається, що рішення про відведення позивачу земельних ділянок приймалося у присутності директора ТОВ «Агро-Модуль» ОСОБА_3 п'ятьма з семи членами комісії, серед яких був Залізничненський сільський голова ОСОБА_1

Постановою Болградського районного суду Одеської області від 15.08.2016 року по справі № 497/1555/16-п, яка набрала законної сили 26.08.2016 року, ОСОБА_1 визнано винним у скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених частинами 1 та 2 ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення і на підставі санкції цієї статті йому призначено адміністративне стягнення у вигляді двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 3400 грн.

Зазначеною постановою Болградського районного суду від 15.08.2016 року встановлено, що ОСОБА_1, являючись посадовою особою 9 рангу 4 категорії посадової особи місцевого самоврядування Залізничненським сільським головою Болградського району Одеської області, згідно п. «б» п.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, діючи з прямим умислом, свідомо, в порушення вимог ст.ст.28,35 Закону України "Про запобігання корупції", ст.52-1 Закону України «Про місцеве самоврядування», не вжив заходів щодо усунення конфлікту інтересів, не повідомив невідкладно відповідний державний орган про наявність реального конфлікту інтересів та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме за заявою ТОВ "Агро-Модуль", директором якого є його син ОСОБА_3, було надано згоду на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок загальною площею 157,7 га за рахунок земель колективної власності колишнього СВК "Україна", які розташовані на території Залізничненської сільської ради в довгострокову оренду на 21 рік, при цьому сам ОСОБА_1 приймав участь у районній конкурсні комісії з розгляду заяв фізичних та юридичних осіб щодо надання земельних ділянок в оренду та вирішення інших питань земельних відносин, якою приймалося відповідне рішення.

Відповідно ч.4 ст.72 КАС України, вирок суду у кримінальному провадженні або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили, є обов'язковими для адміністративного суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, щодо якої ухвалений вирок або постанова суду, лише в питаннях, чи мало місце діяння та чи вчинене воно цією особою.

Тому факт вчинення ОСОБА_1 корупційного правопорушення та участь у прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів є встановленим постановою Болградського районного суду Одеської області від 15.08.2016 року, що набрала законної сили, яка є обов'язковою для суду, що розглядає дану справу.

З урахуванням викладеного, суд не бере до уваги доводи позивача про те, що голос члена конкурсної комісії - голови Залізничненської сільської ради ОСОБА_1 не був вирішальним.

Відповідно до положень ч.1 ст. 67 Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правові акти, рішення, видані (прийняті) з порушенням вимог цього Закону, підлягають скасуванню органом або посадовою особою, уповноваженою на прийняття чи скасування відповідних актів, рішень, або можуть бути визнані незаконними в судовому порядку за заявою заінтересованої фізичної особи, об'єднання громадян, юридичної особи, прокурора, органу державної влади, зокрема Національного агентства, органу місцевого самоврядування.

Орган або посадова особа надсилає до Національного агентства протягом трьох робочих днів копію прийнятого рішення про скасування або одержаного для виконання рішення суду про визнання незаконними відповідних актів або рішень.

Інші доводи позивача щодо декларування та сплати земельного податку, замовлення ним проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на підставі скасованого відповідачем розпорядження, послання позивача на те, що на момент розгляду питання про відведення в оренду земельної ділянки не було інших претендентів, що рішення конкурсної комісії носять лише рекомендаційний характер, що рішення конкурсної комісії приймалося правомочним складом комісії - суд до уваги не бере, оскільки частина 1 ст.67 Закону України «Про запобігання корупції» містить імперативну норму про скасування нормативно-правових актів, рішень, виданих (прийнятих) з порушенням вимог цього Закону, уповноваженими на це органами або посадовими особами.

Тому наведені доводи позивача не мають правового значення при застосуванні вищевказаної норми Закону України «Про запобігання корупції».

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку, що розпорядження Болградської РДА від 17.10.2016 року № 438/А-2016 є протиправним та підлягає скасуванню, як прийняте неповноважною на те посадовою особою, всупереч вимог ч.8 ст.118 Конституції України та ч.3 ст.43 Закону України "Про місцеві державні адміністрації".

Таким чином, адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Модуль” підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 7- 9, 11, 71, ч.4 ст.72, ст.ст.86, 94, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Агро-Модуль” - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати розпорядження Болградської районної державної адміністрації Одеської області від 17.10.2016 року № 438/А-2016 «Про скасування розпорядження голови районної державної адміністрації від 29 березня 2016 року № 127/А-2016 про надання ТОВ «Агро-Модуль» згоди на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок із земель колективної власності (не витребуваних паїв - до моменту витребування їх власниками) у довгострокову оренду та укладення договору короткострокової оренди земельних ділянок для ведення товарного сільськогосподарського виробництва» зі змінами».

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції з одночасним надісланням її копії до суду апеляційної інстанції - протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили у разі неподання апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: В.В.Андрухів