Запорізької області
12.12.12 Справа № 12/5009/3690/11
Кредитори:
1.Публічне акціонерне товариство “Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк” (01001, м. Київ, пров. Шевченка, 12) в особі філії “Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Запоріжжя” (69600, м. Запоріжжя, пр. Маяковського, 20-а)
2.Відкрите акціонерне товариство “Запоріжжяобленерго” в особі Запорізького району електричних мереж (69089, м. Запоріжжя, вул. Шушенська, 38)
3.Публічне акціонерне товариство “Фідобанк” (01004, м. Київ, вул.. Червоноармійська, 10; адреса для листування: 69006, м. Запоріжжя, пр.Леніна, 185)
4.Відкрите акціонерне товариство ВТБ Банк (01004, м. Київ, ОСОБА_1Шевченка/вул.. Пушкінська, 8/26) в особі Відділення “Запорізька регіональна дирекція Відкритого акціонерного товариства ВТБ Банк” (69001, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 35-А)
Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю “Меткан Ко ЛТД” (69015, м. Запоріжжя, провул. Волгоградський, 30) (код ЄДРПОУ 13620543)
банківські установи, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування боржника -1.філія “Відділення ПАТ Промінвестбанк в м. Запоріжжя”; 2.філія ПАТ “ПУББ” вм. Запоріжжі; 3.ПАТ “ВТБ Банк”; 4.ПАТ “Сведбанк”; 5.ПАТ “Банк Форум”; 6.ПАТ “СЕБ Банк”; 7.філія АБ “Південний” в м. Запоріжжі; 8.ЗРУ ПАТ КБ “Надра”; 9.ПАТ “Банк Камбіо”; 10.ПАТ “Енергобанк”
Суддя Владимиренко І.В.
Представники сторін:
Від кредитора 1 -ОСОБА_2, дов. № 3336 від 16.09.2011р.;
Від кредитора 3- ОСОБА_3, дов. № 260 від 23.07.2012р.
Від боржника - ліквідатор ОСОБА_4
Постановою господарського суду Запорізької області від 13.12.2011р. по справі № 12/5009/3690/11 визнано Товариство з обмеженою відповідальністю “Меткан Ко ЛТД” (код ЄДРПОУ 13620543) - банкрутом. Відкрито ліквідаційну процедуру. Ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_4 (ліцензія АВ № 347300 від 15.11.2007р.; адреса: м. Запоріжжя, а/с 7978; інд номер НОМЕР_1). Зобов'язано ліквідатора здійснити в 5-ти денний строк публікацію оголошення про визнання боржника банкрутом відповідно до ч. Ш ст.23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Докази публікації надати суду до 02.01.2012р. Зобов'язано ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру в межах строку ст. 22 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Зобов'язано ліквідатора, в порядку встановленому законодавством, передати існуючі об'єкти державного житлового фонду та інші об'єкти, відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за належністю до комунальної власності. Затверджено оплату послуг розпорядника майна ТОВ “Меткан Ко ЛТД” арбітражного керуючого ОСОБА_4 на рівні двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання розпорядником майна своїх обов'язків за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника.
Відповідно до п. 12 ст. 30 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” ліквідатор зобов'язаний на вимогу господарського суду або державного органу з питань банкрутства надавати необхідні відомості щодо проведення ліквідаційної процедури.
На підставі п. 12 ст. 30 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” господарський суд Запорізької області зобов'язує ліквідатора надати суду відомості щодо проведення ліквідаційної процедури, а саме звіт ліквідатора про проведену роботу з моменту призначення ліквідатора.
Ухвалою суду від 22.10.2012р. призначено засідання суду на 06.11.2012р. о/об 11:00. Зобов'язано: Ліквідатора - надати суду звіт ліквідатора, ліквідаційний баланс, реєстр вимог кредиторів, всі документи, що підтверджують проведення ліквідаційної процедури.
Ухвалою суду від 06.11.2012р. розгляд справи відкладено на 13.11.2012р.
08.11.2012р. від представника кредитора ПАТ “Фідобанк” надійшло клопотання № 02-08/1002 від 06.11.2012р. про заміну кредитора у справі № 12/5009/3690/11 ПУАТ “СЕБ Банк” на ПУАТ “Фідобанк” в порядку процесуального правонаступництва в якості кредитора по справі № 12/5009/3690/11 про банкрутство ТОВ “Меткан Ко ЛТД”.
Судом встановлено, що відповідно до представлених документів: витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців АА № 787407 та Статуту, ПУАТ “СЕБ Банк” змінило найменування на Публічне акціонерне товариство “Фідобанк”.
Відповідно до ст. 25 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони або третьої особи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Правонаступництво можливе на будь-якій стадії судового процесу.
На підставі вищезазначеного суд вважає за необхідне провести процесуальне правонаступництво.
Кредитором по справі вважати Публічне акціонерне товариство “Фідобанк”.
Ухвалою суду від 13.11.2012р. розгляд справи відкладено на 12.12.2012р.
В судовому засіданні 12.12.2012р. від голови комітету кредиторів ТОВ “Меткан Ко ЛТД” надійшло клопотання в якому останній просить суд продовжити ліквідаційної процедури ТОВ “Меткан Ко ЛТД”, затвердити щомісячний розмір оплати послуг ліквідатора ТОВ “Меткан Ко ЛТД” ОСОБА_4 у розмірі двох мінімальних заробітних плат з часу її призначення, оплату здійснювати за рахунок коштів одержаних від продажу майна боржника. Також до вищезазначеного клопотання додано протокол комітету кредиторів № 4 від 12.12.2012р. та проміжний звіт ліквідатора.
Судом вищезазначені документи прийняті до розгляду.
В судовому засіданні судом розглянуто клопотання та протокол комітету кредиторів № 4 від 12.12.2012р., вислухано сторін, ліквідатора та проаналізувавши діюче законодавство, суд вирішив задовольнити дане клопотання, з огляду на таке:
Відповідно до ст.22 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на 6 місяців.
Пунктом 10 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, оплата послуг, відшкодування витрат витрат арбітражного керуючого у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку, встановленому Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, держаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі.
Відповідно до п. 12 ст. 3-1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” оплата послуг арбітражного керуючого за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.
Враховуючи викладене, а також те, що зазначений строк, передбачений Законом, ще не закінчився, суд вважає, що надане клопотання не суперечить діючому законодавству та підлягає задоволенню. Строк ліквідаційної процедури банкрута слід продовжити на шість місяців.
Затвердити оплату послуг ліквідатора ТОВ “Меткан Ко ЛТД” ОСОБА_4 у розмірі двох мінімальних заробітних плат з часу її призначення, оплату здійснювати за рахунок коштів одержаних від продажу майна боржника.
Зобов'язати ліквідатора після закінчення ліквідаційної процедури надати суду звіт та ліквідаційний баланс відповідно до ст.32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Керуючись ст.ст. 3-1, 5, 22 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст.ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
Клопотання ПАТ “Фідобанк” № 02-08/1002 від 06.11.2012р. задовольнити.
Провести процесуальне правонаступництво.
Кредитором по справі вважати Публічне акціонерне товариство “Фідобанк”.
Клопотання голови комітету кредиторів ТОВ “Меткан Ко ЛТД” задовольнити.
Строк ліквідаційної процедури продовжити на шість місяців.
Затвердити оплату послуг ліквідатора ТОВ “Меткан Ко ЛТД” ОСОБА_4 у розмірі двох мінімальних заробітних плат з часу її призначення, оплату здійснювати за рахунок коштів одержаних від продажу майна боржника.
Зобов'язати ліквідатора після закінчення ліквідаційної процедури надати суду звіт та ліквідаційний баланс відповідно до ст.32 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Копію Ухвали направити: кредиторам, боржнику, ліквідатору ОСОБА_4
Суддя І.В. Владимиренко