Постанова від 19.12.2016 по справі П/811/1446/16

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2016 року справа №П/811/1446/16

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Брегея Р.І.,

в присутності секретаря судового засідання Осипової Н.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Кропивницький адміністративний позов Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області до дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (далі - Підприємство) про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з заявою до відповідача про стягнення податкового боргу у сумі 465607,46 грн.

Представник позивача клопотала про розгляд справи за її відсутності (а.с.40).

Відповідач заперечень не надіслав (а.с.39).

Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про задоволення позову з таких підстав.

Так, 11 лютого 2016 року Підприємство подало податкову декларацію з плати за землю (земельний податок таабо орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за січень-грудень 2016 рік, яким визначило щомісячне податкове зобов'язання у сумі 75972,23 грн., котре не може бути оскаржене відповідно до положень статті 56 Податкового кодексу України (а.с.10-13).

Станом на день звернення до суду у Підприємства існує заборгованість зі згаданого податку за липень-серпень 2016 року у сумі 151944,46 грн. (а.с.8).

18 серпня 2016 року відповідач подав декларацію з податку на додану вартість за липень того ж року, якою визначив податкове зобов'язання у сумі 88192 грн. (а.с.18-19).

14 вересня 2016 року відповідач подав декларацію з податку на додану вартість за серпень того ж року, якою визначив податкове зобов'язання у сумі 214683 грн. (а.с.20-21).

Визначені відповідачем суми податкових зобов'язань не може бути оскаржені відповідно до приписів статті 56 Податкового кодексу України.

Станом на день звернення до суду у Підприємства існує заборгованість зі згаданого податку у сумі 302875 грн.

11 лютого 2016 року Підприємство подало податкову декларацію з плати за землю (земельний податок таабо орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за січень-грудень 2016 рік, яким визначило щомісячне податкове зобов'язання у сумі 5394 грн., котре не може бути оскаржене відповідно до положень статті 56 Податкового кодексу України (а.с.24-26).

Станом на день звернення до суду у відповідача існує заборгованість з орендної плати з юридичних осіб за період липень-серпень 2016 року у сумі 10788 грн.

06 травня 2015 року позивачем сформовано податкову вимогу на суму 479806 грн., яка отримана відповідачем 02 червня того ж року (а.с.6).

З того часу у відповідача постійно існує податковий борг (а.с.8-9)..

Частиною 2 статті 95 цього ж Кодексу України передбачено, що стягнення коштів платника податків проводиться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податків податкової вимоги.

З часу надіслання відповідачу податкової вимоги минуло більш як 60 календарних днів.

Пунктом 1.4 статті 16 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки у строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом.

Отже, позов ґрунтується на вимогах закону і його належить задовільнити.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовільнити.

Стягнути з дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (код ЄДРПОУ 33142568, вул.Кутузова, 23/16 м.Кіровоград 25030) з рахунків у банківських установах на користь Державного бюджету України (в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області) податковий борг з земельного податку у сумі 151944,46 грн.

Стягнути з дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (код ЄДРПОУ 33142568, вул.Кутузова, 23/16 м.Кіровоград 25030) з рахунків у банківських установах на користь Державного бюджету України (в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 302875 грн.

Стягнути з дочірнього підприємства «Кіровоградтепло» товариства з обмеженою відповідальністю «Центр науково-технічних інновацій української нафтогазової академії» (код ЄДРПОУ 33142568, вул.Кутузова, 23/16 м.Кіровоград 25030) з рахунків у банківських установах на користь Державного бюджету України (в особі Кіровоградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області) податковий борг з орендної плати з юридичних осіб у сумі 10788 грн.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Р.І.Брегей

Попередній документ
63481637
Наступний документ
63481639
Інформація про рішення:
№ рішення: 63481638
№ справи: П/811/1446/16
Дата рішення: 19.12.2016
Дата публікації: 21.12.2016
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Кіровоградський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (до 01.01.2019); Старі категорії (адм); Справи зі спорів фіз. чи юр. осіб із суб’єктами владних повноважень, у тому числі їх органів на місцях, щодо оскарження їх правових актів індивідуальної дії, дій або бездіяльності (крім тих, що пов’язані з публічною службою), (усього), у тому числі:; Державної податкової адміністрації України та її органів (усього); передачі майна у податкову заставу; стягнення податкового боргу