Ухвала від 19.12.2016 по справі 809/1865/16

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"19" грудня 2016 р. Справа № 809/1865/16

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці Головного управління ДФС України, Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві про скасування рішень про коригування митної вартості товарів за 206050001/2016/000680/1 від 23.11.2016 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за №206050001/2016/00769 від 23.11.2016 року та стягнення коштів в сумі 22318,00 грн,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Івано-Франківської митниці Головного управління ДФС України, Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві про скасування рішень про коригування митної вартості товарів за 206050001/2016/000680/1 від 23.11.2016 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за №206050001/2016/00769 від 23.11.2016 року та стягнення коштів в сумі 22318,00 грн.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Судом встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам, визначеним статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки позивачем не долучено належних доказів про сплату судового збору, а квитанція № 0.0.669192529.1, яка міститься в матеріалах позову свідчить про сплату судового збору, в неналежному розмірі.

За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закону України "Про судовий збір".

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Згідно частини 1 статті 2 Закону України "Про судовий збір" платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Із змісту адміністративного позову слідує, що позивач просить суд:

- скасувати рішення Івано-Франківської митниці про відмову в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску транспортних засобів комерційного призначення за №206050001/2016/00769 від 23.11.2016 року;

- скасувати рішення Івано-Франківської митниці про коригування митної вартості товарів за 206050001/2016/000680/1 від 23.11.2016;

- стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 22318,00 грн. еквівалент надмірно сплаченого державного мита.

Таким чином, суд вважає, що звернена до суду вимога в частині стягнення з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 22318,00 грн. еквівалент надмірно сплаченого державного мита, безпосереднім наслідком якої є зміна складу майна позивача (ОСОБА_1), є майновою, а решта дві самостійні позовні вимоги носять немайновий характер.

Згідно частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, а саме: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати; за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", який вступив в дію з 01.01.2016 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1378,00 грн.

Суд звертає увагу на те, що частиною 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відтак, розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову із заявленими ОСОБА_1 позовними вимогами становить 1653,60 грн., а саме позовна вимоги майнового характеру - 551,20 грн. та дві позовні вимоги немайнового характеру - 1102,40 грн. (551,20+551,20)

Враховуючи те, що позивачем сплачено судовий в розмірі 51,21 грн. згідно платіжного доручення за № 0.0.669192529.1 від 14.12.2016.

Таким чином, позивачем недоплачено судовий збір в розмірі 1602,39 грн. (1653,60 грн.-51,21 грн.= 1602,39 грн.)

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб - порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

За таких обставин суд прийшов до висновку, що позивач в порушення вимог абзацу 2 частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір", сплачено судовий збір не в повному обсязі.

Згідно положень частини 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Суд зазначає, що інформація щодо платіжних реквізитів для перерахування судового збору міститься на офіційному веб-порталі "Судова влада" в розділі "Івано-Франківський окружний адміністративний суд".

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

З огляду на вказане, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху.

На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Івано-Франківської митниці Головного управління ДФС України, Головного управління державної казначейської служби України у м. Києві про скасування рішень про коригування митної вартості товарів за 206050001/2016/000680/1 від 23.11.2016 та картки відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення за №206050001/2016/00769 від 23.11.2016 року та стягнення коштів в сумі 22318,00 грн. - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, шляхом подання документу про сплату судового збору в розмірі, встановленому статтею 4 Закону України" про судовий збір", в сумі 1378,00 грн. до 29 грудня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Микитин Н.М.