15 грудня 2016 року
Справа № 808/3835/16
м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Прасов О.О., розглянувши у м.Запоріжжі матеріали адміністративного позову
Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС в Запорізькій області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радамант-Ясс"
про стягнення податкового боргу, -
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радамант-Ясс" про стягнення податкового боргу у розмір 14 268 грн.74 коп. з орендної плати з юридичних осіб.
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 ст. 19 КАС України встановлено, що адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Із змісту позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що місцезнаходженням відповідача є Херсонська область Генічеський район, м.Генічеськ, вул.993-го стрілецького полку, буд.46.
Таким чином, із даним позовом позивачу слід було звертатись до Херсонського окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що його слід повернути позивачу на підставі п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 108, 160, 165 КАС України, суд -
Позовну заяву Мелітопольської об'єднаної Державної податкової інспекції ГУ ДФС в Запорізькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Радамант-Ясс" про стягнення податкового боргу у розмір 14 268 грн.74 коп. з орендної плати з юридичних осіб - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.
Ухвала оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.
Суддя О.О. Прасов