Провадження № 2а/760/2117/16
В справі № 760/21734/16а
/про залишення адміністративного позову без руху/
16 грудня 2016 року Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Шереметьєва Л.А., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про визнання дій протиправними та стягнення грошової допомоги, суддя
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом і просить стягнути з МО України одноразову грошову допомогу відповідно до ст.16 Закону України « Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Адміністративний позов, згідно є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.
Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до п. 4 ч. 1, ч. ч. 2, 3 ст. 106 КАС України в адміністративному позові має бути викладено зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно з ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
В ч. 4 ст. 105 КАС України зазначено, що адміністративний позов може містити вимоги про, в тому числі:
1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
5) виконання зупиненої чи не вчиненої дії.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що в ньому цитується лише нормативні акти, які регулюють порядок та підстави виплати одноразової грошової допомоги.
В порушення вимог закону позивачем у адмінінстративному позові не зазначено:
- з якого по який період часу позивач проходив військову службу, де саме та при яких обставинах отримано ушкодження здоров»я;
- коли йому була встановлена група інвалідності, яка саме і якими доказами це підтверджується;
- чи звертався позивач до відповідача з вимогою про виплату йому одноразової грошової допомоги;
- чи приймалися відповідачами будь-які рішення щодо призначення та виплати позивачу одноразової грошової допомоги;
- якщо так, коли;
-чи звертався позивач до Міністерства оборони України за виплатою даної допомоги і якщо так, яке рішення прийнято;
- в якому розмірі позивач просить стягнути з відповідача одноразову грошову допомогу та з якого розрахунку;
Відповідно до ч.4 ст.105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов»язання відповідача- суб»єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії.
Вимагаючи визнати протиправними дії МО України щодо непризначення йому одноразової грошової допомоги в розмірі 150-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, позивач не зазначає способу захисту його порушеного права та не зазначає суму, належну його до виплати відповідачем.
Крім того, відповідно до ч.3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Звертаючись до суду, позивач документ про сплату судового збору не додав.
Посилається при цьому на п.8 ч.1 ст.5 Закону України « Про судовий збір», згідно з якою інваліди Великої Вітчизняної війни та сім'ї воїнів (партизанів), які загинули чи пропали безвісти, і прирівняні до них у встановленому порядку особи.
В той же час, документ, що підтверджує належність його до категорії осіб, які звільнені від сплати судового збору, не додав.
Відповідно до положень ст. 108 КАС України у випадку, якщо позивачем не дотримано якоїсь із вимог до позовної заяви, зазначеної у ст. 106 і відсутність певної інформації не дає можливості суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі та виконати обов'язок з повідомлення про це осіб, які беруть участь у справі, суд залишає позовну заяву без руху і надає позивачеві термін для виправлення виявлених недоліків в адміністративному позові.
Враховуючи викладене вище, позивачем повинні бути надані до суду копії усіх документів на підтвердження викладених в позовній заяві обставин.
При таких обставинах, керуючись ст. ст. 106-108 КАС України, суддя
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства оборони України про стягнення грошової допомоги залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали.
Недоліки адміністративного позову, викладені в даній ухвалі, мають бути усунуті шляхом подання належно оформленого адміністративного позову.
Ухвала суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення чи протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, постановленої без участі особи, яка її оскаржує.
Суддя: Л. А. Шереметьєва