Справа №705/7104/16-ц
2-о/705/217/16
16 грудня 2016 року Уманський міськрайонний суд Черкаської області
в складі: головуючої-судді ОСОБА_1
секретар Музичук Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Умань цивільну справу за заявою ОСОБА_2, заінтересована особа - Піківецька сільська рада Уманського району Черкаської області про встановлення факту, що має юридичне значення,-
ОСОБА_2 звернувся до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що 12 жовтня 2011 року йому було видано державний акт серії ЯМ №313939 на право приватної власності на землю на підставі рішення Піківецької сільської ради № 81 від 22.11.1996 року. Земельна ділянка розташована на території Піківецької сільської ради Уманського району, площею 0,1432 га та передана йому для ведення особистого селянського господарства. користуючись земельною ділянкою та маючи намір нею розпорядитися, було виявлено, що в державному акті неправильно зазначена вулиця на якій розташована дана земельна ділянка, а саме замість «Робітнича», вказано «Лісна», тому за захистом своїх інтересів він звернувся до суду.
Заявник в судове засідання не з'явився, однак подав на адресу суду заяву в якій вказав, що підтримує подану ним заяву та просить суд її задоволити.
Заінтересована особа - Піківецька сільська рада Уманського району Черкаської області, в судове засідання представника не направила, надавши заяву про розгляд справи у відсутність представника, не заперечують проти задоволення заяви.
Судом встановлено, що відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку, серія ЯМ №313939 від 12.10.2011р., виданого ОСОБА_2 на підставі рішення Піківецької сільської ради від 22.11.1996 року № 81, площею 0,1432 га, яка розташована за адресою: Черкаська область Уманський район с. Піківець вул. Лісна, надана земельна ділянка для ведення особистого селянського господарства (а.с.4).
Відповідно до довідки № 477/02-33 від 03.11.2016 року, виданої Піківецькою сільською радою про те, що земельна ділянка, кадастровий номер 7124386200:01:000:0442, розміром 0,1432 га розташована за адресою: село Піківець вул. Робітнича Уманського району Черкаської області (а.с.5).
Відповідно до довідки № 485/02-33 від 08.11.2016 року, виданої Піківецькою сільською радою про те, що дійсно в державному акті серії ЯМ № 313939 від 12.10.2011 року було допущено помилку, а саме не вірно зазначено назву вулиці, на якій розташована земельна ділянка, розміром 0,1432 га. (а.с.6).
В зв'язку з тим, що в документі існує помилка, тому заявник на даний час позбавлений права внести зміни в документ.
У відповідності до ст. 256 ЦПК України суди розглядають справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» №5 від 31.03.95р., за наявності зазначених умов суд може встановлювати й інші факти, що мають юридичне значення.
Встановлення факту, що має юридичне значення підтверджується паспортом громадянина України, державним актом на право власності на земельну ділянку, довідкою № 477/02-33 від 03.11.2016 року, виданої Піківецькою сільською радою, довідкою № 477/02-33 від 03.11.2016 року, виданої Піківецькою сільською радою.
Враховуючи процесуальну позицію заявника та заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що є підстави для задоволення даної заяви.
Керуючись ст.ст. 10, 59, 60, 208, 209, 212-215, 256, 259 ЦПК України, суд,-
Заяву задоволити.
Встановити факт, що земельна ділянка площею 0,1432 га та передана для ведення особистого селянського господарства, яка належить на праві приватної власності ОСОБА_2 згідно державного акту серії ЯМ № 313939 на право приватної власності на землю виданий на підставі рішення Піківецької сільської ради № 81 від 22.11.1996 року, дійсно розташована за адресою: вул. Робітнича с. Піківець Уманського району Черкаської області.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Черкаської області через Уманський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя Л.С. Годік