Постанова від 28.11.2016 по справі 760/19631/16-п

Провадження № 3-7522/16

в справі № 760/19631/16-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28.11.2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Захарова А.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції в м. Києві відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер в матеріалах справи відсутній, що проживає за адресою: АДРЕСА_1, в скоєні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що 29.10.2016 року о 03 год. 55 хв., ОСОБА_1, керував автомобілем «Citroen C4» д/з НОМЕР_1, по бул. І. Лепсе, 16, в м. Києві з ознаками алкогольного сп'яніння, а саме: різкий запах алкоголю з порожнини рота, нестійка хода, почервоніння шкіряного покриву обличчя, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР.

В суді ОСОБА_1, свою вину у порушенні п. 2.5 ПДР, не визнав та пояснив, що 29.10.2016 року приблизно о 3 год. 30 хв. йому зателефонував його приятель та попросив терміново звозити його на автовокзал, щоб передати передачу (медикаменти) в м.Полтава, оскільки він не може сісти за кермо свого автомобіля тому що в нього був зломаний автомобіль . В подальшому він зустрів свого приятеля ОСОБА_4 з яким також перебував ОСОБА_5, забравши даних осіб вони відправилися на автовокзал. Однак в подальшому автомобіль, яким він керував був зупинений працівниками поліції, які почали стверджувати, що він керував автомобілем в стані алкогольного сп'яніння. На що він неодноразово повідомив працівників поліції, що він не перебуває в стані алкогольного, однак його слова були проігноровані. При цьому, пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки, із використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом, працівники поліції ОСОБА_6 не пропонували. У зв'язку з чим він запропонував працівникам поліції, проти огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів або у закладі охорони здоров'я, щоб підтвердити той факт що він дійсно не перебуває у стані алкогольного сп'яніння, однак його чергову пропозицію про проходження огляду у встановленому законом порядку, працівники поліції проігнорували. У зв'язку з чим вважає, що протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначено, що він відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння складений із порушеннями вимог діючого законодавства, а дані викладені в ньому, не відповідають дійсності.

Свідок ОСОБА_4, пояснив, що 29.10.2016 року близько 3 год. 30 хв. він зателефонував ОСОБА_1 та запитав у нього чи зможе він відвезти його на автовокзал, щоб відправити ліки товаришу в м. Полтаву на, що він погодився. Коли вони їхали до автовокзалу по прос. І.Лепсе їх зупинив автомобіль патрульної поліції. В подальшому інспектор почав стверджувати, що водій автомобіля перебуває в стані алкогольного сп'яніння. На що ОСОБА_1 відповів, що він не знаходиться в стані алкогольного сп'яніння та запропонував інспектору пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння, однак працівники поліції це проігнорували. Коли на ОСОБА_1 почали складати протокол про адміністративне правопорушення, за нібито те, що він відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння ОСОБА_1 знову запропонував інспектору, щоб він провів огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, однак його пропозицію в черговий раз проігнорували.

Свідок ОСОБА_5 пояснив, що 29.10.2016 року о 03 год. 55 хв. він став свідком того, як працівниками поліції був зупинений автомобіль «Citroen C4» д/з НОМЕР_1, в якому він знаходився та яким керував водій ОСОБА_1 Після перевірки документів на право керування транспортним засобом у водія даного автомобіля, працівники поліції почали стверджувати, що ОСОБА_1 перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Однак ОСОБА_1 повідомив, що він не перебуває в стані алкогольного сп'яніння. Підтвердив той факт, що інспекторами поліції не було запропоновано водію, пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів. Також, підтвердив, що саме водій автомобіля «Citroen C4» ОСОБА_1, неодноразово пропонував працівникам поліції провести огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, однак його прохання неодноразово були проігноровані.

Дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення серія АП2 №050847 від 29.10.2016 року, письмові пояснення водія автомобіля «Citroen C4» ОСОБА_1, пояснення свідків ОСОБА_4, ОСОБА_5, акт огляду на стан алкогольного сп'яніння з використаннями спеціальних технічних засобів, акт огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, вважаю, що справа про адміністративне правопорушення за ч. ст.130 КУпАП відносно ОСОБА_1, підлягає закриттю, виходячи з наступного:

Відповідно до ст.278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Відповідно до п.6 розділу IX наказу МВС №1395 від 07.11.2015 року Про затвердження Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

У разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я.

Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення.

Відповідно до ст.266 КУпАП, у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров'я. Перелік закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, затверджується управліннями охорони здоров'я місцевих державних адміністрацій. Проведення огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, в інших закладах забороняється.

Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.

Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Положеннями п.6 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 року, визначено, що водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Також п.п.1,3 вказаної Інструкції передбачено, що огляд проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом.

Виходячи з того, що відповідно до зазначених норм ст.266 КУпАП та підзаконних актів лише в разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду із застосуванням спеціальних технічних засобів, на місці зупинки транспортного засобу, або незгоди водія з його результатами, такий водій направляється уповноваженою посадовою особою органів поліції від проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Відповідно до протоколу серії АП2 № 050847, зазначено, що ОСОБА_1, відмовився від походження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку, проте не зазначено, що ОСОБА_1, відмовився від проходження огляду на стан сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів, а також те що водій відмовився від проходження огляду у закладі охорони здоров'я.

Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що матеріали справи не містять достатніх, належних та допустимих доказів того, що ОСОБА_1, 29.10.2016 року керував транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння .

Згідно ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи винна дана особа у вчиненні правопорушення.

На підставі викладеного, вважаю, що справа про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, підлягає закриттю.

На підставі викладеного та керуючись ст.38, ст.130, п.7 ст.247 КпАП України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 130 КУпАП - закрити за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Апеляційного суду м. Києва через районний суд.

Строк пред'явлення постанови до виконання 3 місяці.

Суддя