Справа № 366/3215/16-п
Провадження № 3/366/2076/16
08 лютого 2016 року суддя Іванківського районного суду Київської області Ткаченко Ю.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Військової частина НОМЕР_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, інспектора прикордонної служби 2 категорії - водія 1 відділення ІПС ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » військової частини НОМЕР_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 172-15 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 17 жовтня 2016 року, складеного командиром ВЧ НОМЕР_1 ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , будучи військовослужбовцем, 09 жовтня 2016 року о 07 годині 15 хвилин, без поважних причин не прибув до відділу для підготовки зміни прикордонних нарядів та несення служби в прикордонному наряді «Чатовий», чим вчинив недбале ставлення до військової служби, тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 172-15 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 визнав, що 09 жовтня 2016 року запізнився на службу, за це на нього наклали дисциплінарне стягнення. Крім того на питання суду пояснив, що він не є військовою службовою особою, оскільки має звання сержанта, тобто не виконує організаційно-розпорядчих та господарсько-адміністративних функцій.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.172-15 КУпАП.
Диспозицією ст. 172-15 КУпАП визначено склад правопорушення: недбале ставлення військової службової особи до військової служби. Тобто дане правопорушення має спеціальний суб'єкт - військова службова особа. Коло осіб, які підпадають під дане визначення, зазначено у примітці до ст. 172-13 КУпАП, зокрема, під військовими службовими особами розуміються військові начальники, а також інші військовослужбовці, які обіймають постійно чи тимчасово посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або виконують такі обов'язки за спеціальним дорученням повноважного командування.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 у званні сержант є інспектором прикордонної служби 2 категорії - водієм 1 відділення ІПС ВПС « ІНФОРМАЦІЯ_3 », тобто не є військовим начальником. З протоколу та матеріалів справи не встановлено, що ОСОБА_1 виконує організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські обов'язки відповідно до посади або за спеціальним дорученням повноважного командування. Таким чином ОСОБА_1 не є суб'єктом даного правопорушення.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КУпАП розпочате провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності складу правопорушення.
Керуючись ст.ст. 247, 283-285 КУпАП, -
Провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.172-15 КУпАП на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП - закрити.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 цього Кодексу, а також постанов, прийнятих за результатами розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 185-3 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено. Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: