Ухвала від 08.12.2016 по справі 263/1025/16-к

11-кп/775/331/2016(м)

263/1025/16-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

8 грудня 2016 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах та справах про адміністративні правопорушення Апеляційного суду Донецької області в м. Маріуполі у складі:

судді-доповідача ОСОБА_1 ,

суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,

секретаря судового засідання ОСОБА_4

за участю

прокурора ОСОБА_5

заявника ОСОБА_6

представника заявника ОСОБА_7

розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 22015050000000340 від 11 серпня 2015 року, за апеляційною скаргою представника власника майна у кримінальному провадженні ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 на вирок Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 15 лютого 2016 року, яким між прокурором ОСОБА_5

ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцем м. Дзержинська Донецької області, українцем, громадянином України, з вищою освітою, не працюючим, одруженим, маючим на утриманні двох малолітніх дітей: сина ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , такого, що раніше судимостей не мав, зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючим за адресою: АДРЕСА_2 ,

та

ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженцем м. Горлівки Донецької області, українцем, громадянином України, з середньо-спеціальною освітою, який є суб'єктом підприємницької діяльності, маючим на утриманні неповнолітню доньку ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , таким, що в силу ст.89 КК України, раніше судимостей не мав, зареєстрованим за адресою: АДРЕСА_3 , проживаючим за адресою: АДРЕСА_4 ,

затверджена укладена 29 січня 2016 року угода та призначене за ч.3 ст. 27, ч.2 ст. 332-1 КК України узгоджене сторонами покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки кожному.

На підставі ст.75 КК України ОСОБА_9 та ОСОБА_12 звільнено від відбування покарання з випробуванням на 2 роки і покладено обов'язки, передбачені п.п.2,3 ч.1 ст.76 КК України, а саме: не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції та повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання і роботи.

Знято арешт з майна, накладеного в ході досудового розслідування.

Вирішена доля речових доказів.

ВСТАНОВИЛА:

Як встановлено судом протягом червня-липня 2015 року ОСОБА_12 , діючи умисно, з метою заподіяння шкоди інтересам держави, з корисливих мотивів, будучи достовірно обізнаним про те, що Тимчасовим порядком передбачено, що переміщення на неконтрольовану територію вантажів (товарів), передбачених п. 34 Додатку 6, а саме: харчових продуктів (їжі) у визначенні Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», дозволяється виключно у вигляді гуманітарної допомоги, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, за попередньою змовою в групі з ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, організував переміщення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України в порушення встановленого Тимчасового порядку.

Протягом липня-серпня 2015 року ОСОБА_9 також, діючи умисно, з метою заподіяння шкоди інтересам держави, з корисливих мотивів, будучи достовірно обізнаним про те, що Тимчасовим порядком передбачено, що переміщення на неконтрольовану територію вантажів (товарів), передбачених п. 34 Додатку 6, а саме: харчових продуктів (їжі) у визначенні Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», дозволяється виключно у вигляді гуманітарної допомоги, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, за попередньою змовою в групі з ОСОБА_12 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами організував переміщення вантажів (товарів) на тимчасово окуповану територію України в порушення встановленого Тимчасового порядку.

З цією метою ОСОБА_9 почав здійснювати пошук суб'єктів господарювання та фізичних осіб, які бажають перемістити з використанням автомобільного вантажного транспорту харчові продукти та інші заборонені Тимчасовим порядком до переміщення вантажі на тимчасово окуповану територію України. Крім того, ОСОБА_9 здійснював пошук осіб, які можуть забезпечити безперешкодне перевезення транспортними засобами, всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку, заборонених вантажів на тимчасово окуповану територію України через блокпости, що територіально розташовані на території м.Дзержинська Донецької області та не є контрольними пунктами в'їзду - виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення у Донецькій області на тимчасово окуповану територію.

Так, приблизно на початку червня 2015 року (точна дата досудовим розслідуванням не встановлена) ОСОБА_12 , діючи умисно, з метою особистого протиправного збагачення, з корисливих мотивів, вирішив організувати невстановленому колу суб'єктів господарювання та фізичним особам в'їзд ними на тимчасово окуповану територію Донецької області України і перевезення транспортними засобами, всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку, заборонених вантажів, без проведення їх огляду, перевірки та поза визначеними Тимчасовим порядком контрольними пунктами в'їзду-виїзду.

З цією метою ОСОБА_12 почав здійснювати пошук суб'єктів господарювання та фізичних осіб, які бажають перемістити з використанням автомобільного вантажного транспорту харчові продукти та інші заборонені Тимчасовим порядком до переміщення вантажі на тимчасово окуповану територію України. Крім того, ОСОБА_12 здійснював пошук осіб, які можуть забезпечити безперешкодне перевезення транспортними засобами, всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку, заборонених вантажів на тимчасово окуповану територію України.

Так, 06 липня 2015 року ОСОБА_12 , реалізуючи свій злочинний умисел, перебуваючи в м. Києві (точне місцезнаходження органам досудового розслідування не встановлено), засобами мобільного зв'язку зв'язався з невстановленою органами досудового розслідування особою на ім'я ОСОБА_14 та звернувся до останнього із пропозицією посприяти у переміщенні транспортних засобів із забороненим вантажем на тимчасово окуповану територію України всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку. На вказану пропозицію невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 відповів згодою та підтвердив можливість сприяння у переміщенні транспортних засобів із забороненим вантажем на тимчасово окуповану територію України. Крім того, невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 повідомив, що розмір грошових коштів за сприяння незаконному переміщенню за один транспортний засіб становить 60 тис. грн.

Згідно спільного злочинного плану невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 повинен був із використанням зв'язків серед невстановлених військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів України, які несли службу на блокпостах у м.Дзержинську Донецької області, що не є контрольними пунктами в'їзду - виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення у Донецькій області, домовитись з останніми щодо безперешкодного пропуску ними транспортних засобів із забороненим вантажем (продуктами харчування) на тимчасово окуповану територію України через зазначені блокпости.

Після цього ОСОБА_12 , перебуваючи в м. Києві (точне місцезнаходження органам досудового розслідування не встановлено), засобами мобільного зв'язку повідомив невстановленій особі на ім'я ОСОБА_15 , який попередньо висловив бажання переміщення транспортних засобів із забороненим вантажем (продуктами харчування) на тимчасово окуповану територію України, про таку можливість, після чого останні досягли домовленості щодо переміщення товарів на тимчасово окуповану територію України в порушення Тимчасового порядку. При цьому, ОСОБА_12 повідомив, що розмір грошових коштів за незаконне переміщення за один транспортний засіб становить 80 тис. грн., з яких 20 тис. грн. необхідно перерахувати на банківську картку, номер якої ОСОБА_12 засобами СМС- повідомлення передав вказаній невстановленій особі на ім'я ОСОБА_15 .

Діючи на виконання попередньо досягнутих із ОСОБА_12 домовленостей, 08 липня 2015 року невстановлена особа на ім'я ОСОБА_15 засобами мобільного зв'язку повідомив ОСОБА_12 про готовність чотирьох вантажних автомобілів до переміщення із забороненим вантажем (продуктами харчування) до м. Горлівки Донецької області, яка відповідно до постанови Верховної Ради України №254-VІІІ знаходиться на тимчасово окупованій території України, про що ОСОБА_12 , перебуваючи в м. Києві, засобами мобільного зв'язку повідомив невстановленій особі на ім'я ОСОБА_14 .

У свою чергу, 08 липня 2015 року невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 повідомив ОСОБА_12 про необхідність прибуття вищезазначених автомобілів до м.Костянтинівка Донецької області та подальшого виїзду, починаючи з 17 год. 08 липня 2015 року, до м. Дзержинська Донецької області через н.п. Нелеповка Костянтинівського району Донецької області з інтервалом у 30 хвилин між автомобілями для подальшого їх перетину лінії зіткнення до тимчасово окупованої території Донецької області України через блокпости, розташовані на території м.Дзержинська Донецької області.

В той же день, невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 на виконання попередньо обумовленого з ОСОБА_12 спільного злочинного плану зустрів зазначені чотири вантажних автомобілі у м. Дзержинську Донецької області, де невстановлені органом досудового розслідування водії передали йому грошові кошти у розмірі 60 тис. грн. з кожного автомобілю за переміщення із забороненим вантажем (продуктами харчування) на тимчасово окуповану територію України. В цей час на рахунок банківської картки, що знаходилась у користуванні ОСОБА_12 , невстановленими господарями вантажів перераховані грошові кошти у сумі 80 тис. грн., по 20 тис. грн. з кожного вантажного автомобілю.

Після цього, 09 липня 2015 року приблизно о 00 год. 30 хв. невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 засобами мобільного зв'язку повідомив ОСОБА_12 про необхідність готовності до початку переміщення зазначених чотирьох вантажних автомобілів в бік лінії зіткнення на тимчасово окуповану територію України.

Близько 05 години ранку 09 липня 2015 року чотири вищезазначених вантажних автомобіля під час руху до лінії зіткнення на виїзд до тимчасово окупованої території України були затримані на території м. Дзержинська невстановленими співробітниками правоохоронних органів України.

На початку липня 2015 року ОСОБА_12 , діючи повторно, реалізуючи свій злочинний умисел, направлений на організацію в'їзду, в порушення Тимчасового порядку, транспортних засобів на тимчасово окуповану територію України із вантажем, забороненим для ввозу (харчовими продуктами), продовжив здійснювати пошук суб'єктів господарювання та фізичних осіб, які бажають перемістити з використанням автомобільного вантажного транспорту харчові продукти та інші заборонені Тимчасовим порядком до переміщення вантажі на тимчасово окуповану територію України. Крім того, ОСОБА_12 продовжив здійснювати пошук осіб, які можуть забезпечити безперешкодний в'їзд, всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку, транспортних засобів із забороненими до ввозу вантажами на тимчасово окуповану територію України.

Так, на початку липня 2015 року (точна дата органом досудового розслідування не встановлена), невстановлена особа на ім'я ОСОБА_15 надав ОСОБА_12 контактний номер телефону ОСОБА_9 , та зазначив, що останній може посприяти у в'їзді, всупереч вищевказаним вимогам Тимчасового порядку, транспортних засобів з забороненими до ввозу вантажами на тимчасово окуповану територію України.

Після цього ОСОБА_12 , використовуючи засоби мобільного зв'язку, познайомився з ОСОБА_9 та останні досягли домовленості щодо організації з'їзду, всупереч вимогам Тимчасового порядку, транспортних засобів з забороненими до ввозу вантажами (харчовими продуктами) на тимчасово окуповану територію України.

Згідно спільного злочинного плану ОСОБА_9 повинен був із використанням зв'язків серед невстановлених військовослужбовців та співробітників правоохоронних органів України, які несли службу на блокпостах у м. Дзержинську Донецької області, що відповідно до Тимчасового порядку не є контрольними пунктами в'їзду-виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення у Донецькій області, домовитись з останніми щодо безперешкодного пропуску ними та в'їзду транспортних засобів із забороненим до ввозу вантажем (харчовими продуктами) на тимчасово окуповану територію України через зазначені блокпости. При цьому ОСОБА_9 повідомив, що розмір грошових коштів за організацію незаконного в'їзду на тимчасово окуповану територію України за один транспортний засіб становить 50 тис. грн.

Далі, у середині липня 2015 року (точна дата та час органом досудового розслідування не встановлені) ОСОБА_12 , перебуваючи в м. Києві, засобами мобільного зв'язку повідомив невстановленій особі на ім'я ОСОБА_14 , який попередньо висловив бажання на переміщення транспортних засобів із обороненим вантажем (харчовими продуктами) на тимчасово окуповану територію України, про таку можливість, після чого останні досягли домовленості щодо організації ОСОБА_12 в'їзду товарів в порушення Тимчасового порядку на тимчасово окуповану територію України. Також ОСОБА_12 повідомив, що розмір грошових коштів за організацію незаконного в'їзду на тимчасово окуповану територію України за один транспортний засіб становить 75 тис. грн., з яких 25 тис. грн. необхідно перерахувати на банківську картку, номер якої ОСОБА_12 засобами СМС-повідомлення передав вказаній невстановленій особі на ім'я ОСОБА_16 .

21 липня 2015 року, діючи на виконання попередньо досягнутих із ОСОБА_12 домовленостей, невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 засобами мобільного зв'язку повідомив ОСОБА_12 про готовність двох вантажних автомобілів, завантажених харчовими продуктами, до переміщення в м. Горлівку Донецької області, яка відповідно до постанови Верховної Ради України №254-VIII знаходиться на тимчасово окупованій території України, про що ОСОБА_12 , перебуваючи в м. Києві, засобами мобільного зв'язку повідомив ОСОБА_9

21 липня 2015 року на виконання спільного злочинного плану ОСОБА_12 повідомив ОСОБА_9 про наявність двох автомобілів, які завантажені харчовими продуктами, з метою організації їх в'їзду на тимчасово окуповану територію України в порушення Тимчасового порядку.

Крім того, 21 липня 2015 року до ОСОБА_9 засобами мобільного зв'язку звернулась невстановлена органами досудового розслідування особа на ім'я ОСОБА_17 , який повідомив про бажання провести на тимчасово окуповану територію України автомобіль із харчовими продуктами. ОСОБА_9 повідомив, що за організацію в'їзду на тимчасово окуповану територію України із забороненим до ввозу вантажем у порушення Тимчасового порядку необхідно заплатити 50 тис. грн., на що невстановлена особа на ім'я ОСОБА_17 надав свою згоду.

З метою організації в'їзду вищезазначених вантажних автомобілів на тимчасово окуповану територію Донецької області, 21 липня 2015 року ОСОБА_9 на одному з блокпостів, що територіально розташовані у м. Дзержинську Донецької області, домовився з невстановленими органом досудового розслідування військовослужбовцями, що несуть службу на зазначеному блокпосту та здійснюють контроль за переміщенням осіб та транспортних засобів, про безперешкодне проходження вищезазначених автомобілів через вказані блокпости та їх в'їзд на тимчасово окуповану територію України.

Цього ж дня ОСОБА_9 повідомив ОСОБА_12 та невстановленій особі на ім'я ОСОБА_17 про необхідність прибуття вищезазначених автомобілів у м. Дзержинськ Донецької області до 19 год. 00 хв., для подальшого їх супроводження через блокпости, розташовані на території м.Дзержинська Донецької області, що відповідно до Тимчасового порядку не є контрольними пунктами в'їзду-виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення на тимчасово окуповану територію України. ОСОБА_12 про це повідомив невстановлену особу на ім'я ОСОБА_14 .

В той же день, ОСОБА_9 на виконання попередньо обумовленого із ОСОБА_12 спільного злочинного плану, зустрів три зазначених автомобілі у м.Дзержинську Донецької області, де невстановлені органом досудового розслідування водії передали йому грошові кошти у розмірі 50 тис. грн. з кожного автомобілю за в'їзд із забороненим вантажем (харчовими продуктами) на тимчасово окуповану територію України. При цьому, за організацію в'їзду транспортних засобів із забороненим до ввозу вантажем (харчові продукти) на тимчасово окуповану територію України на рахунок банківської картки, що знаходилась у користуванні ОСОБА_12 , невстановленими господарями вантажів перераховані грошові кошти у розмірі 25 тис. грн. за два автомобілі.

Після цього, 22 липня 2015 року приблизно о 01 год. 30 хв. три вищезазначені вантажні автомобілі під керуванням невстановлених органами досудового розслідування водіїв у супроводі ОСОБА_9 , за командою останнього почали рух до трьох блокпостів, що розташовані в східній частині м. Дзержинська Донецької області у напрямку пос. Шуми та не є контрольними пунктами в'їзду - виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення, через які послідовно необхідно було пройти для в'їзду на тимчасово окуповану територію Донецької області України.

При проїзді трьох зазначених блокпостів у напрямку лінії зіткнення, ОСОБА_9 , з метою усунення можливих перешкод щодо незаконного в'їзду автомобілів на тимчасово окуповану територію України, надав невстановленим органом досудового розслідування військовослужбовцям, що несли службу на зазначених блокпостах, заздалегідь обумовлену суму грошових коштів в розмірі 10 тис. грн. з кожного автомобілю на кожному блокпосту.

В той же день, 22 липня 2015 року приблизно о 04 год. 00 хв. зазначені вантажні автомобілі у супроводі ОСОБА_9 проїхали через останній перед пінією зіткнення блокпост, в'їхали на тимчасово окуповану територію України та самостійно продовжили рух у напрямку м. Горлівка Донецької області.

За організацію незаконного в'їзду вантажних автомобілів із забороненим до ввозу вантажем, в порушення Тимчасового порядку, на тимчасово окуповану територію України ОСОБА_9 отримав 60 тис. грн. - по 20 тис. грн. з кожного автомобілю.

Крім того, 22 липня 2015 року засобами мобільного зв'язку невстановлена особа на ім'я ОСОБА_14 знову повідомив ОСОБА_12 про готовність одного вантажного автомобілю, завантаженого продуктами" харчування, до в'їзду із забороненим вантажем (харчовими продуктами) до м. Горлівки Донецької області, яка відповідно до постанови Верховної Ради України №254-VIIІ знаходиться на тимчасово окупованій території України, про що ОСОБА_12 , перебуваючи в у м.Києві, засобами мобільного зв'язку повідомив ОСОБА_9

22 липня 2015 року до ОСОБА_9 засобами мобільного зв'язку звернулась також невстановлена органами досудового розслідування особа, яка повідомила про наявність у неї 2-х вантажних автомобілів із харчовими продуктами, які останній бажає провезти на тимчасово окуповану територію Донецької області. ОСОБА_9 повідомив вказаній особі, що за організацію в'їзду на тимчасово окуповану територію України із забороненим до ввозу вантажем, у порушення Тимчасового порядку, необхідно заплатити 50 тис. грн. з одного автомобілю, на що невстановлена особа надала згоду.

22 липня 2015 року ОСОБА_9 з метою організації в'їзду вищезазначених вантажних автомобілів на тимчасово окуповану територію Донецької області, на одному з блокпостів, що територіально розташовані у м. Дзержинськ Донецької області, домовився з невстановленими органом досудового розслідування військовослужбовцями, що несуть службу на зазначеному блокпосту та здійснюють контроль за переміщенням осіб та транспортних засобів, про безперешкодне проходження вищезазначених автомобілів через вказані блокпости та з'їзд на тимчасово окуповану територію України.

У свою чергу, 22 липня 2015 року ОСОБА_9 повідомив ОСОБА_12 та невстановленій особі про необхідність прибуття вищезазначених автомобілів у м. Дзержинськ Донецької області до 17 год. 00 хв. для подальшого їх супроводження через блокпости, розташовані на території м. Дзержинська Донецької області, що відповідно до Тимчасового порядку не є контрольними пунктами в'їзду-виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення на тимчасово окуповану Тимчасового порядку не є контрольними пунктами в'їзду-виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення на тимчасово окуповану територію України, про що ОСОБА_12 повідомив невстановлену особу на ім'я ОСОБА_14 .

У той же день ОСОБА_9 на виконання попередньо обумовленого із ОСОБА_12 спільного злочинного плану зустрів три зазначених автомобілі у м.Дзержинську Донецької області, де невстановлені органом досудового розслідування водії передали йому грошові кошти у розмірі 50 тис. грн. з кожного автомобілю за в'їзд із забороненим вантажем (харчовими продуктами) на тимчасово окуповану територію України. При цьому, за організацію в'їзду транспортних засобів із забороненим до ввозу вантажем (харчові продукти) на тимчасово окуповану територію України на рахунок банківської картки, що знаходилась у користуванні ОСОБА_12 , невстановленим господарем вантажу перераховані грошові кошти у розмірі 25 тис. грн.

Після цього, 23 липня 2015 року приблизно о 02 год. 00 хв. три зазначених вантажний автомобілі під керуванням невстановлених органами досудового розслідування водіїв у супроводі ОСОБА_9 за командою останнього, почали рух до трьох блокпостів, що розташовані в східній частині м. Дзержинська Донецької області у напрямку пос. Шуми та не є контрольними пунктами в'їзду - виїзду на автомобільному транспорті через лінію зіткнення, через які послідовно необхідно було пройти для в'їзду на тимчасово окуповану територію Донецької області України.

При проїзді трьох зазначених блокпостів у напрямку лінії зіткнення, ОСОБА_18 , з метою усунення можливих перешкод щодо незаконного в'їзду автомобілів на тимчасово окуповану територію України, надав невстановленим органом досудового розслідування військовослужбовцям, що несли службу на зазначених блокпостах, заздалегідь обумовлену суму грошових коштів в розмірі 10 тис. грн. на кожному блокпосту.

Після чого, 23 липня 2015 року приблизно о 04 год. 30 хв. зазначені вантажні автомобілі у супроводі ОСОБА_9 проїхали через останній перед лінією зіткнення блокпост, в'їхали на тимчасово окуповану територію України та самостійно продовжили рух у напрямку м. Горлівка Донецької області.

За організацію незаконного в'їзду вантажних автомобілів із забороненим до ввозу вантажем, в порушення Тимчасового порядку, на тимчасово окуповану територію України ОСОБА_9 отримав 60 тис. грн. - по 20 тис. грн. з кожного автомобілю.

Вчиняючи вищезазначені дії, ОСОБА_12 усвідомлював, що своїми діями заподіює шкоду інтересам держави у вигляді позбавлення її уповноважених представників здійснювати контроль за переміщенням в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької області вздовж лінії зіткнення у межах Донецької області осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) відповідно до вимог Тимчасового порядку, як однієї із правових та організаційних основ боротьби з тероризмом, прийнятого відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 року №638-IV з метою захисту особи, держави і суспільства від тероризму, виявлення та усунення причин і умов, які його породжують.

Також, 10 серпня 2015 року ОСОБА_9 , діючи повторно, з метою організації незаконного, в порушення Тимчасового порядку, в'їзду вантажних автомобілів на тимчасово окуповану територію Донецької області, на одному з блокпостів, що територіально розташований Дзержинську Донецької області, домовився з невстановленими органом досудового розслідування військовослужбовцями, що несуть службу на зазначеному блокпосту та здійснюють контроль за переміщенням осіб та транспортних засобів, про безперешкодне проходження 10 серпня 2015 року автомобілів із забороненим до звозу вантажем через вказані блокпости та їх в'їзд на тимчасово окуповану територію України.

Після цього, в той же день до ОСОБА_9 засобами мобільного зв'язку звернулась невстановлена органами досудового розслідування особа на ім'я ОСОБА_19 ( ОСОБА_20 ), який повідомив про наявність 1-го автомобілю із харчовими продуктами, який останній бажає провезти на тимчасово окуповану територію Донецької області. ОСОБА_9 повідомив вказаній особі, що за організацію в'їзду на тимчасово окуповану територію України із забороненим до ввозу вантажем у порушення Тимчасового порядку необхідно заплатити 70 тис. грн., на що невстановлена особа надала згоду.

Крім того, 10 серпня 2015 року до ОСОБА_9 засобами мобільного зв'язку звернулась ще одна невстановлена органами досудового розслідування особа на ім'я ОСОБА_21 , який повідомив про наявність 1-го автомобілю із харчовими продуктами, який останній бажає провезти на тимчасово окуповану територію Донецької області. ОСОБА_9 повідомив вказаній особі, що за організацію в'їзду на тимчасово окуповану територію України із забороненим до ввозу вантажем у порушення Тимчасового порядку необхідно заплатити 70 тис. грн., на що невстановлена особа надала згоду.

Далі, 10 серпня 2015 року ОСОБА_9 , перебуваючи у м. Дзержинську Донецької області, засобами мобільного зв'язку повідомив невстановленій особі на ім'я ОСОБА_19 ( ОСОБА_20 ) та невстановленій особі на ім'я ОСОБА_21 , про необхідність прибуття вищезазначених автомобілів у н.п. Нелеповка Костянтинівського району Донецької області до 16 год., для їх супроводження до м. Дзержинська Донецької області та подальшого проїзду через блокпости, розташовані на території м. Дзержинська Донецької області, які, відповідно до Тимчасового порядку не є контрольними пунктами в'їзду - виїзду на автомобільному транспорті лінії зіткнення у Донецькій області та організації їх в'їзду на тимчасово окуповану територію України.

У той же день, ОСОБА_9 о 16 год. зустрів зазначені автомобілі у н.п. Нелеповка Костянтинівського району Донецької області з метою їх супроводження до м. Дзержинська Донецької області та подальшого проїзду через блокпости на в'їзд до тимчасово окупованої території України.

Після цього 10 серпня 2015 року приблизно о 16 год. 30 хв. зазначені вантажні автомобілі були затримані співробітниками Служби безпеки України на ділянці автодороги Костянтинівка-Дзержинськ в районі н.п. Нелеповка Костянтинівського району Донецької області на початку руху у бік м. Дзержинська Донецької області.

Вчиняючи вищезазначені дії ОСОБА_9 усвідомлював, що своїми діями заподіює шкоду інтересам держави у вигляді позбавлення її уповноважених представників здійснювати контроль за переміщенням в районі проведення антитерористичної операції на території Донецької області вздовж лінії зіткнення у межах Донецької області осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) відповідно до вимог Тимчасового порядку, як однієї із правових та організаційних основ боротьби з тероризмом, прийнятого відповідно до Закону України «Про боротьбу з тероризмом» від 20.03.2003 року №638-ІV з метою захисту особи, держави і суспільства від тероризму, виявлення та усунення причин і умов, які його породжують.

Такі дії ОСОБА_9 та ОСОБА_12 органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч.2 ст. 332-1 КК України як організація порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України з метою заподіяння шкоди інтересам держави, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб.

Проте, не погодившись з вироком суду в частині конфіскації грошових коштів, представник власника майна у кримінальному провадженні ОСОБА_6 - адвокат ОСОБА_8 , оскаржив його апеляційному порядку. Просив судове рішення в цій частині змінити та повернути грошові кошти номіналом 100 доларів США - 5 купюр, номіналом 5 доларів США - 6 купюр, номіналом 1 долар США - 2 купюри; номіналом 100 гривень -101 купюра, номіналом 200 гривень - 107 купюр, номіналом 500 гривень - 1 купюра, що знаходяться на зберіганні у ФВ Управління СБУ в Донецькій області, власнику майна - ОСОБА_6 .

В обґрунтування доводів апеляційної скарги, апелянт послався на відсутність підстав вважати, що вказані речі та кошти будь-яким чином використовувались як засоби та знаряддя вчинення кримінального правопорушення, що нібито вони призначалися для фінансування та матеріального забезпечення терористичної діяльності та мають значення речових доказів у справі.

Заслухавши суддю-доповідача, ОСОБА_6 та його представника які підтримали доводи апеляційної скарги, прокурора, який заперечував проти задоволення апеляційної скарги, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що вона підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно з вимогами ст.370 КПК України судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим. Законним є рішення, ухвалене судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об'єктивно з'ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу, тобто кожний доказ повинен бути оціненим з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення. Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.

Згідно ч.1 ст.404 КПК України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційних скарг. Висновки суду першої інстанції про винність обвинувачених ОСОБА_9 та ОСОБА_12 у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.27, ч.2 ст.332-1 КК України, а також правильність кваліфікації їх дій в апеляційної скарзі оскаржені не були, а тому згідно до вказаних вимог апеляційним судом не перевіряються.

Колегія суддів вважає, що доводи представника заявника ОСОБА_8 про повернення вказаних коштів заслуговують на увагу за наступних підстав.

Вирішуючи питання про долю речових доказів суд прийняв рішення про конфіскацію грошових коштів номіналом: 100 доларів США - 5 купюр, номіналом 5 доларів США - 6 купюр, номіналом 1 долар США - 2 купюри; номіналом 100 гривень -101 купюра, номіналом 200 гривень - 107 купюр, номіналом 500 гривень - 1 купюри, але не вказав з яких підстав він прийняв таке рішення.

Між тим, згідно ч.9 ст.100 КПК України під час ухвалення судового рішення суд повинен вирішити питання про спеціальну конфіскацію та долю речових доказів. Згідно п.1,2 вказаної норми конфіскуються гроші, цінності та інше майно, які були підшукані, виготовлені, пристосовані або використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення або призначалися чи використовувалися для схиляння особи до вчинення кримінального правопорушення, фінансування таабо матеріального забезпечення кримінального правопорушення або винагороди за його вчинення, крім випадків коли власник чи законний володілець не знав і не міг знати про їх незаконне використання.

В матеріалах справи є протокол огляду місця події згідно якому вказані грошові кошти були вилучені під час огляду кабіни автомобіля МАН НОМЕР_1 , яким керував ОСОБА_6 10 серпня 2015 року.

Останній стверджує, що вказані кошти дійсно належали йому й були необхідні для заправки автомобіля, придбання запасних частин та ремонту автомобіля.

Як органом досудового розслідування в обвинувальному акті, так й судом вироку взагалі не було встановлено, що зазначені грошові кошти призначалися для фінансування матеріального забезпечення кримінального правопорушення, чи інших цілей вказаних у ст..100 КПК України, як підстав для їх конфіскації.

Самі обставини вилучення цих коштів з кабіни автомобіля Маркоідзе підтверджують належність йому цих коштів, а тому колегія суддів вважає, що вони заслуговують на увагу, тим більше, що вони нічим не спростовані й ОСОБА_6 не є обвинуваченим в даному кримінальному провадженні.

Крім того, спеціальна конфіскація чи спеціальна конфіскація на час вчинення злочину за ч.2 ст.. 332-1 КК України передбачена не була.

Таким чином, колегія суддів вважає, що вирок в частині конфіскації грошових коштів номіналом 100 доларів США - 5 купюр, номіналом 5 доларів США - 6 купюр, номіналом 1 долар США - 2 купюри; номіналом 100 гривень -101 купюру, номіналом 200 гривень - 107 купюр, номіналом 500 гривень - 1 купюру необхідно скасувати, вказані грошові кошти повернути їх власнику ОСОБА_6 , а в решті вирок залишити без змін.

На підставі викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 404,405,407,419 КПК України, колегія суддів,-

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу представника заявника ОСОБА_6 - адвоката ОСОБА_8 - задовольнити.

Вирок Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 15 лютого 2016 року щодо ОСОБА_9 та ОСОБА_12 - змінити.

Вирок Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області від 15 лютого 2016 року в частині конфіскації грошових коштів - скасувати. Грошові кошти номіналом 100 доларів США - 5 купюр, номіналом 5 доларів США - 6 купюр, номіналом 1 долар США - 2 купюри; номіналом 100 гривень -101 купюру, номіналом 200 гривень - 107 купюр, номіналом 500 гривень - 1 купюру, що знаходяться на зберіганні у ФВ Управління СБУ в Донецькій області, повернути власникові - ОСОБА_6 .

В решті вирок суду залишити без зміни.

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до суду касаційної інстанції, протягом трьох місяців з моменту її оголошення.

Колегія суддів