про залишення позовної заяви без руху
09 грудня 2016 року № 810/4054/16
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" про стягнення податкового боргу,
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Броварська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області з позовом до КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" про стягнення податкового боргу в розмірі 3481564,99 грн. на користь держави в особі Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно пп. 1 п.3 ч. 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (зі змінами та доповненнями) за подання суб'єктом владних повноважень адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Положеннями ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» №928-VIII від 25.12.2015 установлено у 2016 році мінімальну заробітну плату: у місячному розмірі: з 1 січня - 1378 гривень, з 1 травня - 1450 гривень, з 1 грудня - 1550 гривень.
Отже, при зверненні до суду з даним адміністративним позовом, в якому заявлено одну позовну вимогу майнового характеру позивачу слід було сплатити судовий збір у розмірі 52223,47 грн. (3481564,99 грн. х 1,5% = 52223,47 грн.), в той час як доказів сплати судового збору до позову не було додано.
Таким чином, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви слід надати до суду оригінал платіжного доручення (квитанції) про сплату судового збору у розмірі 52223,47 грн., який слід сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач коштів: Київський окружний адміністративний суд;
код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37955989;
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. м. Київ;
код банку отримувача (МФО):821018 ;
рахунок отримувача: 31213206784001;
код класифікації доходів бюджету: 22030001.
У рядку «призначення платежу» платіжного документа платник судового збору повинен вказати слова «судовий збір за позовом», ПІБ чи назва установи, організації позивача, «Київський окружний адміністративний суд», код ЄДРПОУ суду, до якого він звертається (код ЄДРПОУ Київського окружного адміністративного суду: 35919304).
Інформація щодо реквізитів сплати судового збору за подання позовних заяв до Київського окружного адміністративного суду є загальнодоступною, оприлюднена на офіційному веб-порталі «Судова влада України» за інтернет-адресою http://adm.ko.court. gov.ua/sud1070//tax, а також розміщена на інформаційних стендах Київського окружного адміністративного суду.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів (ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Так суд зазначає, що позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку податкового боргу, який є предметом стягнення у даній справі, із зазначенням підстав його виникнення (не зазначено номерів та дати відповідних податкових повідомлень-рішень, податкових декларацій тощо), часткової оплати, підстав та періоду виникнення пені, не зазначено про можливе оскарження податкових повідомлень-рішень, на підставі яких виник податковий борг у судовому порядку. Також обґрунтованого розрахунку податкового боргу до позовної заяви не було додано.
Крім того, до позовної заяви додано податкові декларації відповідача, проте до позову не надано квитанції №2 про прийняття таких податкових декларацій із зазначенням саме таких номерів реєстрації декларацій.
В порядку усунення недоліків позивачу слід надати не тільки квитанції №2, але й зазначити в позовній заяві за які податкові періоди подані відповідні податкові декларації.
Також до позовної заяви не було додано зворотніх боків інтегрованих карток платника на відповідача з податків та зборів, по яким у відповідача наявний податковий боргу, що є предметом стягнення у даній справі, а тому позивачу в порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно надати до суду зворотні боки інтегрованих карток платника на відповідача, які б містили всі складові частини суми податкового боргу та повний зміст графи "опис операції".
Суд також звертає увагу, що позивачем до позовної заяви додано додаток №5 до податкової декларації з податку на додану вартість "Розшифровка податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5)" до податкової декларації з ПДВ за липень 2014 року, яка є взагалі нечитабельною. Крім того, копії всіх податкових декларації відповідача, що додані до адміністративного позову, виготовлені без врахування 3 сантиметрів зліва для підшивки у справу, що унеможливлює їх належне читання після підшивки у справу.
Частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням 30-ти денного терміну, з моменту отримання копії даної ухвали, для усунення виявлених недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позовну заяву Броварської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області до КП КОР "Переяслав-Хмельницьктепломережа" про стягнення податкового боргу в розмірі 3481564,99 грн. на користь держави в особі Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області - залишити без руху.
2. В 30-тиденний термін з дня отримання копії даної ухвали усунути виявлені недоліки позовної заяви, а саме:
- надати до суду докази сплати судового збору у розмірі 52223,47 грн. за подання даного адміністративного позову (оригінал платіжного доручення);
- надати докази усунення недоліків позовної заяви та доданих до неї документів з урахуванням зауважень, що зазначені в даній ухвалі, зокрема, уточнений адміністративний позов, в якому необхідно навести обґрунтований розрахунок податкового боргу, який є предметом стягнення у даній справі, із зазначенням підстав його виникнення (не зазначено номерів та дати відповідних податкових повідомлень-рішень, податкових декларацій тощо), часткової оплати, підстав та періоду виникнення пені, зазначенням інформації про можливе оскарження податкових повідомлень-рішень, на підставі яких виник податковий борг у судовому порядку;
- надати розрахунок пені, що стягується із зазначенням підстав та періоду її виникнення, а також документів про визначення податкових зобов'язань, у зв'язку з несвоєчасною оплатою яких нарахована така пеня;
- надати інтегровані картки на відповідача (зворотні боки) з податку на додану вартість, податку на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань)
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/4054/16 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.