Провадження № 3-7592/16
в справі № 760/19723/16-п
07 грудня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Курова О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з відділу з обслуговування Солом'янського району УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянку України, пенсіонерку, проживаючу за адресою: АДРЕСА_1, ІПН не відомий, за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Відповідно до протоколу серія АА № 294504 від 05 листопада 2016 року, ОСОБА_1, 05.11.2016 року за адресою: просп. Комарова, 46-В (зупинка електрички «Борщагівка») здійснювала роздрібну торгівлю тютюновими виробами без наявності ліцензії, чим вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 156 КУпАП.
Частина 1 ст. 156 КУпАП передбачає обов'язкову конфіскацію предметів торгівлі та виручки, одержаної від продажу предметів торгівлі.
У протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що виявлені речі було вилучено для тимчасового зберігання. Згідно додатку до протоколу на окремому аркуші було вилучено 464 пачки тютюнових виробів.
У рапорті від 05.11.2016 року старшого оперуповноваженого відділу з обслуговування Солом'янського району УЗЕ у м. Києві ДЗЕ НП України майора поліції Лич А.О. вбачається, що відносно ОСОБА_1 було складено адміністративний протокол за ч. 1 ст. 156 КУпАП, згідно якого вилучено тютюнові вироби у кількості 464 пачки.
Проте в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутній протокол вилучення предметів торгів. У протоколі про адміністративне правопорушення міститься лише запис про вилучення предметів торгівлі та опис тютюнових виробів, та не вказано місце зберігання вилучених предметів торгівлі.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, в тому числі і місце проживання; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
В порушення вимог вказаної статті в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено час вчинення адміністративного правопорушення, відсутній протокол вилучення предметів торгівлі, не зазначено де вони зберігаються, що унеможливить вирішення питання про конфіскацію предметів торгівлі.
Враховуючи наведене, адміністративний матеріал необхідно направити на доопрацювання до відділу з обслуговування Солом'янського району УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України.
Керуючись ст.ст. 256, 280, 283 КУпАП суд,-
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 за ч. 1 ст. 156 КУпАП повернути до відділу з обслуговування Солом'янського району УЗЕ у місті Києві ДЗЕ НП України - для доопрацювання та належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя О.І. Курова