Ухвала від 08.12.2016 по справі 822/2460/16

Копія

Справа № 822/2460/16

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

08 грудня 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук А.М., розглянувши матеріали справи за позовом ОСОБА_1 до ДВС м. Кам'янець-Подільський в особі ОСОБА_2, ОСОБА_3 , ДВС м. Хмельницький в особі ОСОБА_4, ОСОБА_5 про зобов"язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся до суду з позовом до ДВС м. Кам'янець-Подільський в особі ОСОБА_6, ОСОБА_3, ДВС м. Хмельницький в особі ОСОБА_4, ОСОБА_5 про зобов'язання вчинити дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачами листом №14.08-31/13902 від 25.08.2016 року протиправно залишено без виконання рішення Кам'янець-Подільського міськрайоного суду по справі №676/7898/14-ц, №676/2423/15-ц, №676/2425/15-ц про стягнення з позивача на користь ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 аліментів.

Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам, суд звертає увагу на те, що відповідно до ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Статтею 181 КАС України встановлено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби, зокрема, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб (частина 1 вказаної статті).

Пунктом 2 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 13 грудня 2010 року №3 "Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби" (в редакції від 12 вересня 2014 року) роз'яснено, що до юрисдикції адміністративних судів належать усі справи з приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судових рішень на підставі виконавчих документів, виданих судами всіх юрисдикцій, за винятком тих, які видано загальними та господарськими судами у разі звернення до суду сторін відповідного виконавчого провадження чи їхніх представників.

Так, статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України №1618-IV від 18 березня 2004 року (далі - ЦПК України) передбачено, що у порядку цивільного судочинства розглядаються справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Згідно зі ст.383 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи. Відповідно до ч.2 ст.384 цього Кодексу скарга подається до суду, який видав виконавчий документ.

Отже, статтями 383-384 ЦПК України встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця під час примусового виконання рішення, ухваленого у цивільній справі, ніж той, що визначений ч.1 ст.181 КАС України.

Предметом позовних вимог, з якими позивач звернувся до суду, є дії відповідачів щодо виконання рішень Кам'янець-Подільського міськрайоного суду по справах №676/7898/14-ц, №676/2423/15-ц, №676/2425/15-ц, прийнятих в порядку цивільно-процесуального судочинства.

Таким чином, даний спір не є адміністративно-правовим, а позов, з яким позивач звернувся до суду, підлягає розгляду в порядку цивільно-процесуального судочинства.

Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Керуючись ст.ст. 109, 160, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до ДВС м. Кам'янець-Подільський в особі ОСОБА_2, ОСОБА_3 , ДВС м. Хмельницький в особі ОСОБА_4, ОСОБА_5 про зобов"язання вчинити дії.

Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Суддя/підпис/

"Згідно з оригіналом" Суддя А.М. Ковальчук