№2-а-2354/2010 р.
14 грудня 2010 року Великоновосілківський районний суд в залі суду смт Велика Новосілка Донецької області в особі судді Кучеренко O.A., розглянувши одноособово відповідно до ст. 183-2 КАС України в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити нарахування та виплату доплати до пенсії, як дитині війни,-
Позивач звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного Фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про визнання дій неправомірними і зобов'язання нарахувати та виплатити недоплачену державну соціальну допомогу як дитині війни за 2010 рік в розмірі 30%. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що її віднесено до категорії дітей війни і згідно Закону України «Про соціальний захист дітей війни вона з 01.01.06 р. має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком. Натомість відповідач всупереч вимогам цього Закону та Конституції України такої доплати не здійснював в повному обсязі, чим порушував права позивача. Ці дії вважає незаконними і просить визнати такі дії відповідача неправомірними і зобов'язати зробити нарахування і виплатити щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 01.07.2010 року на день розгляду позовної заяви.
На підставі ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу у скороченому провадженні.
Представник відповідача у встановлений строк надав до суду письмове заперечення, у якому позовні вимоги позивача не визнав, просив відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
На підставі ч.2 ст.3, ст.8, ч.2 ст. 19, ст.46, ст. 152 Конституції України, ст.6 Європейської Конвенції про захист прав людини, ст.ст. 1, 6, 7 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", ч,2 ст.8. ст. 10 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Рішення Конституційного Суду України № 10- рп від 22 травня 2008 року, абз.1 п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», п.2.1 Положення про управління Пенсійного фонду України в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі. Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах», затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 квітня 2002 року № 8-2, керуючись ст.ст. 11, 71, 159, 183-2 КАС України,
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання зробити нарахування та виплату доплати до пенсії, як дитині війни - задовольнити.
Визнати неправомірними бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Великоновосілківському районі Донецької області щодо не нарахування у відношенні ОСОБА_1 щомісячної державної соціальної доплати до пенсії дітям війни в розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком за період з 01.07.2010 р. до 14.12.2010 року.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України Великоновосілківському районі Донецької області провести на користь ОСОБА_1 нарахування та виплатити щомісячну доплату до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком з 01.07.2010 р. до 14.12.2010 р.. виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, встановленої ч.1 ст.28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням встановленого законодавством прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, з урахуванням фактично виплачених сум.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через Великоновосілківський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.
Суддя : Кучеренко O.A.
Великоновосілківський районний суд Донецької області
смт. Велика Новосілка, вул. Фонтанна, 21, 85500, (06243) 2-17-73