ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
м. Київ
31 жовтня 2011 року 11:37 № 2а-10579/11/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., за участю секретаря Хижняк І.В. та представників:
позивача: Бабіна О.О.;
відповідача: Циганкової В.О.
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю "Рігель"
доДержавної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва
провизнання нечинним податкового повідомлення-рішення
На підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 31 жовтня 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
21 липня 2011 року (відповідно до відмітки служби діловодства суду) Товариство з обмеженою відповідальністю "Рігель" (далі по тексту -позивач, ТОВ "Рігель") звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Подільському районі міста Києва (далі по тексту -відповідач, ДПІ у Подільському районі м. Києва), в якому просить визнати нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Подільському районі м. Києва від 05 липня 2011 року №0001562305.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 22 липня 2011 року відкрито провадження в адміністративній справі №2а-10579/11/2670, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 03 серпня 2011 року.
В судових засіданнях неодноразово оголошувалася перерва у зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів.
Судове засідання, призначене на 19 жовтня 2011 року, не відбулось у зв'язку із хворобою судді. Наступне судове засідання призначено на 31 жовтня 2011 року.
В судовому засіданні 31 жовтня 2011 року представник позивача позовні вимоги підтримав, представник відповідача проти задоволення адміністративного позову заперечив.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
Відповідно до податкового повідомлення-рішення ДПІ у Подільському районі м. Києва від 05 липня 2011 року №0001562305 за порушення "підпункту 2.6 пункту 2, підпункту 3.5 пункту 3" Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України, згідно з пунктом 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 липня 1995 року №436/95 до ТОВ "Рігель" застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4 100 016,58 грн.
Вказане податкове повідомлення-рішення прийнято на підставі акта фактичної перевірки від 17 червня 2011 року, зареєстрованого в податковому органі 22 червня 2011 року за №0223/26/56/23/31454975 (далі по тексту -Акт перевірки).
Як свідчить Акт перевірки, ТОВ "Рігель" здійснює надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом за готівку в гривнях без застосування реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, розрахункових книг, розрахункових квитанцій; діяльність здійснюється на 18 транспортних засобах; до перевірки надано відповідну ліцензію, касову книгу, прибуткові, видаткові касові ордери; відповідно до наказу від 04 січня 2011 року №23 встановлено ліміт каси підприємства у розмірі 10 000,00 грн.; згідно сторінки 27 касової книги 10 лютого 2011 року на суму 10 000,00 грн. ОСОБА_3 не отримав готівкові кошти на закупівлю запчастин, не підтверджено видачу готівки з каси, оскільки у видатковому касовому ордері відсутній підпис одержувача, тобто сума 10 000,00 грн. не приймається для виведення залишку готівки в касі підприємства, та встановлено перевищення залишку готівки в касі на 5 097,04 грн.; за період діяльності з 01 січня 2011 року по 17 червня 2011 року згідно картки рахунку 361 підприємством отримано за надання послуг готівкових коштів у розмірі 817 964,50 грн., зазначені кошти несвоєчасно оприбутковувались, а саме готівкові кошти оприбутковувались в касі підприємства не в день отримання, а проводилися в касовій книзі в наступні робочі дні.
На підставі викладеного в Акті перевірки зроблено висновок про порушення ТОВ "Рігель" пункту 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та пунктів 2.6, 2.8, 3.5 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637.
Відповідно до розрахунку штрафних (фінансових) санкцій по Акту перевірки до позивача застосовано штрафні (фінансові) санкції по двом епізодам порушення, а саме: за порушення "підпункту 2.6 пункту 2" Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, на підставі частини другої пункту 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 липня 1995 року №436/95 у розмірі 4 089 822,50 грн. (817 964,50 грн. х 5) та за порушення "підпункту 2.8 пункту 2 , підпункту 3.5 пункту 3" Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, на підставі частини другої пункту 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 липня 1995 року №436/95 у розмірі 10 194,08 грн. (5 097,04 грн. х 2).
Позивач не погоджується зі спірним податковим повідомленням-рішенням та мотивує позовні вимоги наступним: оприбуткування готівки наступного дня зумовлено особливостями режиму роботи водіїв, а саме: зміна водія закінчується 23:20 -23:30 год. поточної доби, на місце стоянки маршрутних таксі він прибуває близько 23:50 год. поточної доби -00:10 год. наступної доби, тому виручка здається (оприбутковується) у день її фактичного надходження до підприємства, тобто наступної доби, а робочий день бухгалтерії не продовжується до 23:00 год. поточної доби; бухгалтерський облік на ТОВ "Рігель" здійснюється наступним чином: протягом дня водії ведуть записи у книзі обліку розрахункових операцій на конкретний автобус, вписують туди дані про серії та номерів квитків, що підлягають продажу та проданих квитків за зміну певного водія,квитково-касовий лист та здають його разом з виручкою касиру; касир складає реєстр здачі виручки та звітів по квитках від усіх водіїв, що перебували на маршрутах за певний робочий день та виписує прибутковий касовий ордер, який і є підставою для запису у касовій книзі; запис у касовій книзі відображається в бухгалтерському рахунку №361; на підставі касової книги підприємством ведуться та здаються до податкових органів відповідні звіти та сплачуються податки; застосування штрафних санкцій за перевищення ліміту готівка в касі у п'ятикратному розмірі є необґрунтованим, оскільки має застосовуватися штраф у подвійному розмірі.
Відповідач в письмовому запереченні повністю підтримує висновки Акта перевірки.
Окружний адміністративний суд міста Києва не погоджується з позовним вимогами ТОВ "Рігель", виходячи з наступних підстав.
В частині порушення позивачем підпункту 2.8 пункту 2 , підпункту 3.5 пункту 3 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, суд звертає увагу на наступне.
Згідно з пунктом 2.8 Положення підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб. За відсутності банків готівкова виручка (готівка) для переказу на банківські рахунки підприємства може здаватися до операторів поштового зв'язку та небанківських фінансових установ, які мають ліцензію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на здійснення переказу коштів.
Здавання готівкової виручки (готівки) здійснюється самостійно (у тому числі із застосуванням програмно-технічних комплексів самообслуговування) або через відповідні служби, яким згідно із законодавством України надане право на перевезення валютних цінностей та інкасацію коштів.
Здавання готівкової виручки (готівки) може здійснюватися для зарахування на будь-який банківський рахунок підприємства (підприємця) на його вибір.
Пункт 3.5 Положення передбачає, що у разі видачі окремим фізичним особам готівки (у тому числі працівникам підприємства) за видатковим касовим ордером або видатковою відомістю касир вимагає пред'явити паспорт чи документ, що його замінює, записує його найменування і номер, ким і коли він виданий. Фізична особа розписується у видатковому касовому ордері або видатковій відомості про одержання готівки із зазначенням одержаної суми (гривень - словами, копійок - цифрами), використовуючи чорнильну або кулькову ручку з чорнилом темного кольору. Якщо видаткова відомість складена на видачу готівки кільком особам, то одержувачі також пред'являють паспорти чи документи, що їх замінюють, і розписуються у відповідній графі документа.
Для виведення залишку готівки в касі не приймаються видаткові касові ордери або видаткові відомості, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 липня 1995 року №436/95, установлено, що за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Матеріали справи підтверджують, що відповідно до наказу від 04 січня 2011 року №23 встановлено ліміт каси підприємства у розмірі 10 000,00 грн.; згідно сторінки 27 касової книги 10 лютого 2011 року на суму 10 000,00 грн. ОСОБА_3 отримав готівкові кошти на закупівлю запчастин. Однак, на видатковому ордері від 10 лютого 2011 року про видачу 10 000,00 грн. на закупівлю запчастин відсутній підпис ОСОБА_3 про одержання готівки.
Оскільки видаткові касові ордери, в яких видача готівки з каси не підтверджена підписом одержувача, не приймаються для виведення залишку готівки в касі, суд вважає обґрунтованим висновок Акта перевірки про перевищення залишку готівки в касі позивача на 5 097,04 грн., а застосування фінансових санкцій у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки у розмірі 10 194,08 грн. -правомірними.
Доводи позивача про те, що відповідач за даний епізод порушення застосував до позивач штрафні санкції у п'ятикратному розмірі, є помилковими та спростовуються матеріалами справи.
Стосовно порушення позивачем підпункту 2.6 пункту 2" Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.
Відповідно до пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, (далі по тексту Положення), уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах.
За визначенням статті 2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" книга обліку розрахункових операцій - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Відповідно до пунктів 1, 5 статті Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення,крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;
Пункт 4 статті 9 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" передбачає, що реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу проїзних і перевізних документів із застосуванням бланків суворого обліку на залізничному (крім приміського) та авіаційному транспорті з оформленням розрахункових і звітних документів та на автомобільному транспорті з видачею талонів, квитанцій, квитків з нанесеними друкарським способом серією, номером, номінальною вартістю, а також при продажу білетів державних лотерей через електронну систему прийняття ставок, що контролюється у режимі реального часу Державним казначейством України, та квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів.
На книги обліку розрахункових операцій і розрахункові книжки, що використовуються суб'єктами господарювання при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти поширюється Порядок реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок наказом Державної податкової адміністрації України, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України від 01 грудня 2000 року №614 (далі по тексту - Порядок).
Відповідно до пунктів 2.1-2.3 Порядку реєстрація книг обліку розрахункових операцій (далі - книга ОРО) здійснюється в органі ДПС за місцезнаходженням (місцем проживання) СГ, а якщо СГ обслуговується в інспекції по роботі з великими платниками податків - за місцем податкового обліку. У разі використання книги ОРО на території іншої адміністративно-територіальної одиниці її необхідно до початку використання взяти на облік в органі ДПС за місцем провадження підприємницької діяльності, крім книг ОРО, зареєстрованих на реєстратор розрахункових операцій або на транспортний засіб чи об'єкт виїзної торгівлі. Реєстрація та взяття на облік здійснюються безоплатно, реєстрація - не пізніше двох робочих днів з моменту подання, а взяття на облік - у день подання СГ необхідних документів.
Книга ОРО реєструється на кожний реєстратор розрахункових операцій (далі - РРО) або, якщо згідно з чинним законодавством розрахунки можуть проводитися без застосування РРО, - на окрему господарську одиницю, депо підприємства електротранспорту, а при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом - на кожного кондуктора або, за рішенням СГ, на кожний транспортний засіб. Форма книги ОРО на РРО наведена в додатку 2, форма книги ОРО на господарську одиницю наведена в додатку 3, книги ОРО на представництво агента (для сфери розповсюдження державних лотерей) - у додатку 4.
Форма книги ОРО, що використовується при наданні послуг пасажирським автомобільним транспортом у разі проведення розрахунків без застосування РРО, повинна відповідати формі товарно-касової книги, наведеній у додатку 13 (для міських та приміських автобусних маршрутів) та в додатку 14 (для міжміських автобусних маршрутів) до пункту 3.1.1 Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу, затвердженої наказом Міністерства транспорту України від 31 травня 2000 року №279 "Про затвердження Інструкції про порядок обліку бланків квитків на проїзд автомобільним транспортом та готівки, отриманої від перевезень пасажирів і багажу".
При цьому на титульній сторінці повинна бути зазначена назва документа "Книга обліку розрахункових операцій"; квитково-касові листи в книзі повинні бути послідовно пронумеровані, обидві частини кожного квитково-касового листа повинні мати однакові серію (три літери) та номер (шість цифр), нанесені друкарським способом при виготовленні. Серії (у межах трьох літер) та номери (у межах шести цифрових розрядів) квитково-касових листів не повинні повторюватись у книгах ОРО, зареєстрованих одним СГ.
Пункт 2.11 Порядку передбачає, що книга ОРО вважається зареєстрованою після виконання всіх дій, передбачених пунктами 2.4 - 2.9, а при здійсненні підприємницької діяльності не за місцем реєстрації книги ОРО - після виконання всіх дій, передбачених пунктами 2.4 - 2.10. Кількість книг ОРО, що реєструються одночасно, не обмежується.
З огляду на зазначені правові норми суд приходить до висновку, що позивач, як суб'єкт господарювання, що надає послуги пасажирським автомобільним транспортом, може не застосовувати реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки при продажу проїзних і перевізних документів, однак не звільнений від використання книги обліку розрахункових операцій на кожного кондуктора або на кожний транспортний засіб; при цьому книгою обліку розрахункових операцій є не будь-яка книга, а виключно прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України; в свою чергу, книга обліку розрахункових операцій вважається зареєстрованою після виконання всіх дій, передбачених пунктами 2.4 - 2.9 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок наказом Державної податкової адміністрації України, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01 грудня 2000 року №614.
Позивач надав в матеріали справи ксерокопії обкладинки та двох аркушів книги обліку розрахункових операцій форми №11-АП, разом з тим суд звертає увагу, що така книга не може розглядатись як відповідна книга обліку, оскільки вона належним чином не зареєстрована в органі державної податкової служби.
Відповідно до частини четвертої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.
Враховуючи викладене, суд встановив, що за перевірений період книга обліку розрахункових операцій ТОВ "Рігель" за перевірений період не велась.
Як зазначено вище, згідно з пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку.
В даному випадку, на думку суду, відповідною книгою обліку готівкових коштів, отриманих за надання послуг пасажирських перевезень, є книга обліку розрахункових операцій.
Стосовно своєчасності оприбуткування готівки слід зазначити, що норми Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637, не передбачають пільг для суб'єктів господарювання, які надають послуги на пасажирському транспорті, щодо термінів здавання та оприбуткування готівкових коштів до каси підприємства, а тому готівка що надходить до кас таких суб'єктів господарювання, має оприбутковуватисясвоєчасно - у день одержання готівкових коштів.
Таким чином, з огляду на викладене вбачається з боку ТОВ "Рігель" має місце неповне та несвоєчасне оприбуткування готівки до каси підприємства, що є підставою для застосування фінансових санкцій п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми на підставі абзацу третього пункту 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12 липня 1995 року №436/95, відтак, застосування до позивача фінансових санкцій у розмірі 4 089 822,50 грн. (817 964,50 (не оприбуткована сума) х 5) є правомірним.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, ДПІ у Подільському районі м. Києва доведена правомірність та обґрунтованість прийняття спірного податкового повідомлення-рішення з урахуванням вимог встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною третьою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ТОВ "Рігель" задоволенню не підлягає.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 69, 70, 71, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В задоволенні адміністративного позову Товариству з обмеженою відповідальністю "Рігель" відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.А. Кузьменко