Рішення від 28.11.2016 по справі 913/1046/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 61022 м. Харків, пр. Науки, буд.5, тел./факс 702-10-79 inbox@lg.arbitr.gov.ua _____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

28 листопада 2016 року Справа № 913/1046/16

Провадження №33пд/913/1046/16

За позовом першого заступника керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської міської ради, м. Рубіжне Луганської області

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Рубіжне Луганської області

про внесення змін до договору оренди землі

Суддя Драгнєвіч О.В.

Секретар судового засідання Дмітрієва К.С.

У засіданні брали участь:

від органу прокуратури: Хряк О.О. прокурор відділу прокуратури Харківської області на підставі посвідчення № 028256 від 15.08.2014;

від позивача: представник не прибув;

від відповідача: представник не прибув.

СУТЬСПОРУ:

Перший заступник керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області звернувся до господарського суду Луганської області з позовом в інтересах держави в особі Рубіжанської міської ради до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі від 27.10.2006 (державна реєстрація від 27.10.2006 № 040642000121), укладеного між Рубіжанською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, виклавши:

- пункт 5 розділу "Об'єкт оренди" договору у новій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 789232,48 грн.(сімсот вісімдесят дев'ять тисяч двісті тридцять дві гривні сорок вісім копійок)";

- пункт 9 розділу "Орендна плата" договору у новій редакції "Орендна плата" договору та викласти його у новій редакції: "Згідно рішення 59 сесії 4 скликання від 2 листопада 2005 року Рубіжанської міської ради про надання земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 щомісячна орендна плата без урахування ПДВ становить 1973,08 грн. (одна тисяча дев'ятсот сімдесят три гривні вісім коп.). Орендна плата нараховується з дати державної реєстрації цього договору і вноситься орендарем в грошовій формі."

Ухвалою господарського суду Луганської області від 23.09.2016 призначено розгляд в судовому засіданні 11.10.2016 питання щодо підтвердження підстав представництва першим заступником керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області інтересів держави в особі Рубіжанської міської ради Луганської області з заявленими вимогами.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 11.10.2016 підтверджено підстави представництва, порушено провадження у справі та її розгляд призначений на 25.10.2016.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 25.10.2016 відкладено розгляд справи на 14.11.2016 за клопотанням прокурора з метою надання додаткового часу для направлення заяви про уточнення позовних вимог та додаткових документів поштою всім учасникам.

Від прокурора через канцелярію суду надійшли уточнення до позовної заяви від 24.10.2016 за №03/09/94-2670вих16 (а.с. 135-136; 184-185), в яких останній просив:

- внести зміни до пункту 5 розділу "Об'єкт оренди" договору та викласти його у новій редакції : "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 789232,48 грн.(сімсот вісімдесят дев'ять тисяч двісті тридцять дві гривні сорок вісім копійок)";

- внести зміни до пункту 9 розділу "Орендна плата" договору та викласти його у новій редакції: "Орендна плата складає 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі та становить 23676,98 грн. (двадцять три тисячі шістсот сімдесят шість грн. дев'яносто вісім коп.) на рік. Щомісячна орендна плата становить 1973,08 грн (одна тисяча дев'ятсот сімдесят три гривні вісім копійок)".

В судовому засіданні прокурор підтримав подані письмові уточнення до позовної заяви, просив здійснювати розгляд спору з їх урахуванням.

Подані письмові уточнення до позовної заяви від 24.10.2016 за №03/09/94-2670вих16 судом оцінені як заява про зміну предмету позову у відповідності до ст.22 Господарського процесуального кодексу України, прийняті судом, подальший розгляд здійснюється з їх урахуванням.

Ухвалою господарського суду Луганської області від 14.11.2016 за клопотанням прокурора продовжено строк розгляду спору на 15 днів згідно ст.69 ГПК України, розгляд справи відкладено на 28.11.2016.

Під час розгляду спору позивач та відповідач не скористалися своїми процесуальними правами згідно ст.22 ГПК України, в судових засіданнях не забезпечили участі своїх представників.

Однак, позивач, Рубіжанська міська рада, надав суду письмові пояснення від 21.10.2016 №24/3577, та від 25.11.2016 №024-008/134, враховуючи подані прокурором уточнення до позову, в яких посилаючись на вимоги Закону України "Про оцінку земель", ст.288 Податкового кодексу України та рішення Рубіжанської міської ради від 24.05.2012 №21/2 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Рубіжного Луганської області", а також дані витягу з технічної документації від 30.08.2016 №71/86-16 Управління Держгеокадастру у м. Сєвєродонецьку Луганської області, вказав про зміну розміру орендної плати за земельну ділянку площею 0,3400 га, що перебуває в оренді відповідача. Орендна плата станом на 2016 рік складає 23676,98 грн, щомісячні орендні платежі становлять 1973,08 грн. Оскільки відповідні зміни до договору сторонами з 2013 року не вносилися, з метою приведення умов договору у відповідність до вимог чинного законодавства, позивач просив задовольнити позов повністю.

Крім того, в наданих письмових поясненнях позивач просив здійснювати розгляд справи без участі його представника за наявними матеріалами справи.

У наданому суду відзиві на позовну заяву та раніше направлених поясненнях на електронну пошту суду відповідач послався на належне виконання зобов'язань орендаря за договором, зокрема, оплату орендних платежів за користування земельною ділянкою в повному обсязі і без внесення відповідних змін до договору оренди землі. Проти внесення змін до п.5 договору оренди землі від 27.10.2006 не заперечує, однак, не вважає за доцільне кожен рік вносити зміни до договору у разі зміни нормативної грошової оцінки земельної ділянки, оскільки обов'язок здійснювати перерахунок розміру орендної плати щорічно в установленому порядку покладено на орендаря.

Крім того, відповідач вважає, що розмір орендної плати має складати 2% від нормативно грошової оцінки землі, а не 3%, оскільки саме в такому розмірі позивач має фінансову можливість сплачувати орендну плату в повному розмірі, що відповідає розміру орендної плати первісно встановленому в договорі оренди землі. Також відповідач зауважує про те, що за його розрахунком згідно наявних данних розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки на 2013 рік, станом на 2016 рік нормативно грошова оцінка має складати 789151,79 грн, а не 789232,48 грн, зазначену в позові.

В судове засідання 28.11.2016 прибув лише прокурор, який підтримав заявлені позовні вимоги, просив позов задовольнити повністю.

Враховуючи вищевикладене, належне повідомлення сторін про час та місце судового засідання, а також те, що на адресу суду не надходило обґрунтованих клопотань про відкладення розгляду справи, ухвалою суду явка учасників не визнавалася обов'язковою, за висновком суду неприбуття представників позивача та відповідача у судове засідання не перешкоджає розгляду спору по суті.

У судовому засіданні 28.11.2016 оголошено вступну та резолютивну частини судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Згідно зі ст.13 Конституції України земля є об'єктом права власності українського народу. Від імені українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Відповідно до ст.ст.142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальні громади через органи самоврядування в межах повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

Статтею 121 Конституції України передбачено, що на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.

Згідно з ч.1 ст.29 Господарського процесуального кодексу України прокурор бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, порушену за позовом інших осіб, на будь-якій стадії її розгляду для представництва інтересів громадянина або держави. З метою вступу у справу прокурор може подати апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд рішення Верховним Судом України, про перегляд рішення за нововиявленими обставинами або повідомити суд і взяти участь у розгляді справи, порушеної за позовом інших осіб. При цьому прокурор для представництва інтересів громадянина або держави в господарському суді (незалежно від форми, в якій здійснюється представництво) повинен обґрунтувати наявність підстав для здійснення такого представництва, передбачених частинами другою або третьою статті 25 Закону України "Про прокуратуру". Для представництва інтересів громадянина в господарському суді прокурор також повинен надати документи, що підтверджують недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність відповідного громадянина, та письмову згоду законного представника або органу, якому законом надано право захищати права, свободи та інтереси відповідної особи, на здійснення представництва. Невиконання прокурором вимог щодо надання господарському суду обґрунтування наявності підстав для здійснення представництва інтересів громадянина або держави в господарському суді має наслідком повернення поданої ним позовної заяви (заяви, скарги) у порядку, встановленому статтею 63 цього Кодексу.

За змістом ч.3 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також уразі відсутності такого органу.

Частиною 4 ст.23 Закону України "Про прокуратуру" передбачено, що наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді. Прокурор здійснює представництво інтересів громадянина або держави в суді виключно після підтвердження судом підстав для представництва. Прокурор зобов'язаний попередньо, до звернення до суду, повідомити про це громадянина та його законного представника або відповідного суб'єкта владних повноважень. У разі підтвердження судом наявності підстав для представництва прокурор користується процесуальними повноваженнями відповідної сторони процесу. Наявність підстав для представництва може бути оскаржена громадянином чи її законним представником або суб'єктом владних повноважень.

Відповідно до ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.

Податковим кодексом України, який набув чинності 01.01.2011, зокрема, встановлено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14), а орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14).

Статтею 181 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що орган місцевого самоврядування може бути позивачем та відповідачем у судах загальної юрисдикції, зокрема, звертатися до суду, якщо це необхідно для реалізації його повноважень і забезпечення виконання функцій місцевого самоврядування.

Таким чином, оскільки Рубіжанська міська рада Луганської області могла самостійно звернутися до суду з позовом про внесення змін до вказаного договору оренди землі, але не зробила цього, тому перший заступник керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області правомірно звернувся до суду з позовом щодо приведення умов договору у відповідність до чинного законодавства.

Як вбачється з матеріалів справи, 27.10.2006 між Рубіжанською міською радою (позивачем/орендодавець) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 у простій письмовій формі укладено договір оренди землі. Договір зареєстровано у Рубіжанському міському відділі Луганської регіональної філії державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис 27.10.2006 за №0406422000121(а.с.24-25).

Згідно предмету договору орендодавець на підставі рішення Рубіжанської міської ради 59 сесії 4 скликання від 02 листопада 2005 року надає, а орендар приймає у строкове платне користування терміном на 25 років (п.8 договору) земельну ділянку для розміщення металообробного виробництва площею 0,3400 га (п.2 договору), яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (п.1 договору).

Згідно п. 5 договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 285951,12 грн. без ПДВ.

В п. 9 договору сторони погодили, що згідно рішення 59 сесії 4 скликання від 02.11.2005 прку Рубіжанської міської ради про надання земельної ділянки в оренду ОСОБА_1 щомісячна орендна плата без урахування ПДВ становить 959,28 грн в місяць. Орендна плата нараховується з дати державної реєстрації цього договору і вноситься орендарем в грошовій формі.

Її обчислення здійснюється з урахуванням індексів інфляції згідно п. 10 договору.

Орендна плата виситься щомісячно не пізніше 30 числа місяця, наступного за звітним на банківські реквізити за приписами п.11 договору.

В п.12 договору сторони погодили, що розмір орендної плати переглядається щорічного, зокрема, у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у томи числі у разі інфляції та з інших мотивів, визначених цим договором.

У пункті 33 договору сторони визначили, що зміна його умов здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі її недосягнення згоди спір розв'язується у судовому порядку.

Земельна ділянка передана орендареві в жовтні 2006 року, що підтверджується двостороннім актом приймання-передачі об'єкту оренди - земельної ділянки, підписаним сторонами (а.с.27).

На час вирішення даного спору договір є чинним.

З набранням з 01.01.2011 чинності Податковим кодексом України було змінено розмір орендної плати та встановлений її мінімальний та максимальний розміри.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цих Законів, а також договором оренди землі.

Стаття 30 Закону України "Про оренду землі" передбачає, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Стаття 651 Цивільного кодексу України визначає, що підставами для зміни або розірвання договору є згода сторін, якщо інше не встановлено договором або законом; за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Податковим кодексом України, який набув чинності 01.01.2011, зокрема, встановлено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності (п.п.14.1.147 п.14.1 ст.14), а орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (п.п.14.1.136 п.14.1 ст.14).

Згідно ст.288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які укладають договори оренди землі, повинні до 1 лютого подавати контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки переліки орендарів, з якими укладено договори оренди землі на поточний рік, та інформувати відповідний контролюючий орган про укладення нових, внесення змін до існуючих договорів оренди землі та їх розірвання до 1 числа місяця, що настає за місяцем, у якому відбулися зазначені зміни. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати 12 відсотків нормативної грошової оцінки; може бути більшою граничного розміру орендної плати, ніж зазначений у підпункті 288.5.2, у разі визначення орендаря на конкурентних засадах. Податковий період, порядок обчислення орендної плати, строк сплати та порядок її зарахування до бюджетів застосовується відповідно до вимог статей 285-287 цього розділу.

Рубіжанською міською радою, як розпорядником землі в межах встановленої чинним законодавством компетенції було прийнято ряд рішень : рішення №21/2 від 24.05.2012 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Рубіжного Луганської області», яке набрало чинності з 01.01.2013, та рішення №55/1 від 24.09.2015 "Про затвердження Порядку розрахунку орендної плати за землю на території міста Рубіжного ", відповідно було змінено нормативно грошову оцінку земельних ділянок міста (а.с. 28, 36-37).

Орендна плата за землю по місту Рубіжне у 2016 році обчислюється з урахуванням Порядку розрахунку орендної плати за землю на території міста Рубіжне, затвердженого рішенням Рубіжанської міської ради №55/1 від 24.09.2015.

Відповідно до Порядку розрахунку орендної плати за землю на території міста Рубіжне, затвердженого рішенням Рубіжанської міської ради №55/1 від 24.09.2015 встановлено, що при розрахунку орендної плати за користування земельною ділянкою застосовується коефіцієнт в розмірі відвідного відсотка від нормативно грошової оцінки земельної ділянки (в залежності від цільового використання земельної ділянки).

Розрахунок орендної плати за землю виконується за формулою О (орендна плата) = НГО (нормативна грошова оцінка земельної ділянки, грн) х В (коефіцієнт орендної плати, відсоток від нормативно грошової оцінки земельної ділянки).

Відповідно до рішення Рубіжанської міської ради від 24.05.2012 №21/2 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Рубіжного Луганської області», а також даних наявного в матеріалах справи витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.08.2016 №71/86-16 Управління Держгеокадастру у м. Сєвєродонецьку Луганської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площою 0,3400 га, що знаходиться за адресою: м.Рубіжне, вул. Смірнова, буд.1 «а», якою користується відповідач, станом на 2016 рік складає 789232 грн 48 коп. (а.с.38).

Відповідно до ст.290 Податкового кодексу України плата за землю зараховується до відповідних місцевих бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України для плати за землю.

Згідно із ст.632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, установлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Можливість внесення змін до договору оренди землі передбачена чинним земельним законодавством та умовами укладеного між сторонами договору оренди (п.33 договору).

З приводу доводів відповідача що розмір орендної плати має складати 2% від нормативно грошової оцінки землі, а не 3%, оскільки саме в такому розмірі позивач має фінансову можливість сплачувати орендну плату в повному розмірі, та що відповідає розміру орендної плати первісно встановленому в договорі оренди землі, а також щодо неточностей допущених у розрахунку суми річної орендної плати, вказаному у позові, суд зазначає наступне.

Як вбачається з наведеного розрахунку у доповненнях до відзиву на позовну заяву, відповідач, оперуючи даними виписки з нормативно грошової оцінки земельної ділянки 2013 року, та застосовуючи відповідні коефіцієнти, вважає, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки повинна складати 789151,793 грн.

Натомість, як вбачається із витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, що знаходиться за адресою: м.Рубіжне, вул. Смірнова, буд.1 «а», та якою користується відповідач, наданому Управлінням держгеокадастру у м. Сєвєродонецьку Луганської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,3400 га станом на 2016 рік складає саме 789232,48 грн (а.с.38).

За приписами статті 23 Закону України "Про оцінку земель" витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.

Відповідно до пункту 1 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 № 445/2011, Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

За частиною 6 пункту 4 зазначеного Положення Держземагентство відповідно до покладених на нього завдань видає витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок та надає інші адміністративні послуги відповідно до законодавства.

Зазначені у витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки дані відповідають редакції позовних вимог, заявлених, зокрема, в частині внесення змін до п.5 договору оренди щодо визначення нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що становить 789232,48 грн. Разом з тим, судом враховується, що відповідачем не заперечується та не оскаржуються дані витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 30.08.2016 №71/86-16 Управління Держгеокадастру у м. Сєвєродонецьку Луганської області (площа земельної ділянки, місцезнаходження, застосовані коефіцієнти, тощо).

Редакція змін до договору позивача, зокрема, в частині встановлення орендної плати в розмірі саме 3% від нормативно грошової оцінки землі на рік відповідає вимогам ст.288 Податкового кодексу України, а також рішенню Рубіжанської міської ради №55/1 від 24.09.2015 "Про затвердження Порядку розрахунку орендної плати за землю на території міста Рубіжного ".

За таких обставин, суд визнає доводи відповідача безпідставними та до уваги не приймає.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову щодо внесення відповідних змін до договору оренди землі та приведення його положень у відповідність до вимог чинного законодавства.

Згідно частини 3 статті 653 Цивільного кодексу України, якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно з ч.2 ст.34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до ч.2 ст.49 Господарського процесуального кодексу України якщо спір виник внаслідок неправильних дій сторони, господарський суд має право покласти на неї судовий збір незалежно від результатів вирішення спору.

Позивачем до матеріалів справи на підтвердження доводів, що він звертався до відповідача з пропозицією про внесення змін до договору оренди землі, додано копії листів від 21.01.2014 № 33/161, від 14.12.2015 №33/3557, від 26.05.2016 №33/1734 щодо необхідності укладення додаткової угоди до договору оренди землі від 27.10.2006, державна реєстрація від 27.10.2006 №040642000121 у зв'язку зі зміною нормативної грошової оцінки земель у м.Рубіжне.

Предметом позову у даній справі, з урахуванням заяви прокурора про зміну предмету позову від 24.10.2016 за №03/09/94-2670вих16, є внесення змін до договору оренди, зокрема, внесення змін до пункту 5 розділу "Об'єкт оренди" договору та викладення його у новій редакції : "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 789232,48 грн.(сімсот вісімдесят дев'ять тисяч двісті тридцять дві гривні сорок вісім копійок)"; внесення змін до пункту 9 розділу "Орендна плата" договору та викладення його у новій редакції: "Орендна плата складає 3 відсотки від нормативної грошової оцінки землі та становить 23676,98 грн. (двадцять три тисячі шістсот сімдесят шість грн. дев'яносто вісім коп.) на рік. Щомісячна орендна плата становить 1973,08 грн (одна тисяча дев'ятсот сімдесят три гривні вісім копійок)".

Однак, як вбачається з матеріалів справи, з пропозицією про внесення саме зазначених змін до договору оренди позивач до відповідача не звертався, примірник додаткової угоди із відповідними змінами до договору відповідачу на розгляд не направляв.

Відповідач в свою чергу також не звертався до позивача з пропозицією укласти договір про внесення змін.

Таким чином, жодна із сторін не вжила належних заходів для внесення змін у договір оренди землі від 27.10.2006, державна реєстрація від 27.10.2006 року за №040642000121, в добровільному порядку, з огляду на що судовий збір покладається на позивача та відповідача в рівних частинах згідно ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись ст.ст.44, 49, 82, 84, 85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

ВИРІШИВ:

1. Позов першого заступника керівника Сєвєродонецької місцевої прокуратури Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської міської ради до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про внесення змін до договору оренди землі задовольнити повністю.

2. Внести зміни до договору оренди землі від 27.10.2006, укладеного між Рубіжанською міською радою та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1, державна реєстрація від 27.10.2006 року за №040642000121, а саме викласти:

- пункт 5 розділу "Об'єкт оренди" договору у новій редакції: "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить: 789232,48 грн (сімсот вісімдесят дев'ять тисяч двісті тридцять дві гривні сорок вісім копійок)";

- пункт 9 розділу "Орендна плата" договору у новій редакції : "Орендна плата складає 3 відсотки від нормативно грошової оцінки землі та становить 23676,98 грн (двадцять три тисячі шістсот сімдесят шість грн. дев'яносто вісім коп.) на рік. Щомісячна орендна плата становить 1973,08 грн(одна тисяча дев'ятсот сімдесят три гривні вісім копійок)".

3. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь Прокуратури Луганської області, м. Сєвєродонецьк Луганської області, вул. Богдана Ліщини, б. 27, ідентифікаційний код 02909921, витрати зі сплати судового збору в сумі 689 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

4. Стягнути з Рубіжанської міської ради Луганської області, пл. Володимирська, б.2, м.Рубіжне Луганської області, ідентифікаційний код 04051980, на користь прокуратури Луганської області, вул.Богдана Ліщини, б.27, м.Сєвєродонецьк Луганської області, ідентифікаційний код 02909921, витрати зі сплати судового збору в сумі 689 грн 00 коп., про що видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до статті 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 05.12.2016.

Суддя О.В. Драгнєвіч