Ухвала від 05.12.2016 по справі 465/6762/16-к

465/6762/16-к

1-кс/465/1302/16

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05.12.2016 р. слідчий суддя Франківського районного суду м.Львова ОСОБА_1

З участю секретаря ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові скаргу ПАТ АБ'Укргазбанк» на постанову про закриття кримінального провадження,-

ВСТАНОВИВ

скаржник звернувся до суду із скаргою на постанову ст.слідчого СВ Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 від 7.10.16р. про закриття кримінального провадження №12014140080004014,порушеного за заявою ПАТ АБ'Укргазбанк», посилаючись на те, що постанова є передчасною,так як слідчий не вчинив жодних слідчих дій ,зокрема-не допитано особу,в діях якої вбачаються ознаки кримінального правопорушення- ОСОБА_4 ,не встановлено чи наявне заставне майно.Крім того, слідчий у постанові зазначає,що майно не є арештованим,хоча не перевірив цього,оскільки, на автомобіль накладено арешт згідно постанови державного виконавця від 04.03.2014р.Слідчий недобросовісно цитує у постанові про закриття кримінального провадження ч.1 ст.388 КК України,випускаючи словосполучення «Із заставленим майном» та приходить до висновку про відсутність складу злочину. Просить постанову про закриття кримінального провадження скасувати.

У судовому засіданні представники скаржника скаргу підтримали,дали аналогічні пояснення.Просять скаргу задоволити.

Прокурор Львівської місцевої прокуратури №3 та слідча у судове засідання не з'явились, хоч належно увідомлені про час та місце розгляду скарги.Відповідно до ст.306 КПК України ,вважаю за можливе скаргу розглядати у їх відсутності.

Заслухавши пояснення представників скаржника,дослідивши матеріали , вважаю, що скарга підставна та підлягає до задоволення.

У судовому засіданні встановлено,що ПАТ АБ'Укргазбанк» 4.11.14р. звернувся у Франківський РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області із заявою про вчинення кримінального правопорушення.

Як вбачається з довідки про прийняття і реєстрацію заяви від 20.01.15р.така 30.12.14р.прийнята і зареєстрована в ЄРДР за №12014140080004014,розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення,передбаченого ч.1ст.388 КК України.

Згідно постанови ст.слідчого СВ Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 від 7.10.16р. кримінальне провадження закрито,у зв'язку з відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення.

Згідно п.2 ч.1 ст.284 КПК України,кримінальне провадження закривається у разі встановлення відсутності в діянні складу кримінального правопорушення.

За правилами ч. 1 ст.92 КПК України,обов'язок доказування обставин,передбачених ст..91 КПК України,покладено на слідчого,прокурора.

Як встановлено в судовому засіданні, слідчим не виконано всіх слідчих дій , спрямованих на встановлення доказів у даному кримінальному провадженні,зокрема:не проведено допиту ОСОБА_4 ,не перевірено чи накладено арешт на автомобіль,не взято до уваги договору застави укладеного між скаржником та ОСОБА_4 .

У постанові про закриття кримінального провадження слідча зазначає,що на автомобіль марки'Даді» д.н.з НОМЕР_1 арешт державним виконавцем не накладено,хоча як вбачається з постанови від 4.03.14р.державного виконавця ВДВС Городоцького управління юстиції в ході примусового виконання рішення суду на вказаний автомобіль накладено арешт.

Отже,при винесенні оскаржуваної постанови слідчим в порушення вимог ч.2 ст.9 КПК України щодо всебічного,повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження,не надано належної правової оцінки обставинам,що повідомлені заявником, прийнято рішення про закриття кримінального провадження за відсутністю в діянні складу кримінального правопорушення,яке не ґрунтується на належних та достатніх доказах.

За наведених обставин, постанова є передчасною та підлягає до скасування.

Відповідно до ч.2 ст.307 КПК України, слідчий суддя за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування виносить ухвалу про: скасування рішення слідчого чи прокурора, зобов'язання припинити дію, зобов'язання вчинити певну дію, відмову у задоволенні скарги.

Керуючись ст. 306,307КПК України, -

УХВАЛИВ

Скаргу задоволити .

Постанову ст.слідчого СВ Франківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_3 від 7.10.16р. про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР №12014140080004014 від 30.12.14р.-скасувати.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
63177492
Наступний документ
63177494
Інформація про рішення:
№ рішення: 63177493
№ справи: 465/6762/16-к
Дата рішення: 05.12.2016
Дата публікації: 15.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Франківський районний суд м. Львова
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); В порядку КПК України; Скарги на постанови про відмову в порушенні кримінальної справи та про закриття кримінальної справи