Постанова від 21.11.2016 по справі 727/8675/16-а

Справа № 727/8675/16-а

Провадження № 2-а/727/280/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2016 року. Суддя Шевченківського районного суду м. Чернівців Семенко О.В., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання відповідача виконати певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

03 листопада 2016 року позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до відповідача Головного управління Пенсійного фонду України у Чернівецькій області про визнання неправомірною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання відповідача виконати певні дії.

Посилалась на те, що вона з 26.07.2006 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Вказує, що відповідач призначив їй пенсію та розрахував її розмір на підставі виданої роботодавцем довідки про заробітну плату, форма якої затверджена постановою правління ПФУ від 30.10.2008 року №19-11.

Разом з тим, форма довідки, що затверджена даною постановою, і на підставі якої відповідач виконав розрахунок її пенсії, не включає усіх складових заробітної плати, які відповідно до чинного законодавства враховуються до розрахунку пенсії. Таким чином, при призначенні їй пенсії з вини відповідача були враховані не всі складові її заробітної плати. А саме: не була врахована матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. В результаті розмір призначеної їй пенсії суттєво занижено.

З даного приводу 04.10.2016 р. вона звернулася до відповідача із заявою про перерахунок призначеної їй пенсії з метою приведення її розміру у відповідність до чинного законодавства. До заяви додала довідку Трудового архіву від 26.09.2016р. №577 та довідку Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради №03- 11/1909 від 03.10.2016р. про складові заробітної плати, що не були враховані при призначенні їй пенсії, за той період часу, який включався до розрахунку розміру пенсії при її призначенні. До вказаної довідки включено всі складові її заробітної плати, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі: матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

На своє звернення вона отримала відповідь Головного управління ПФУ в Чернівецькій області від 17.10.2016р. №515/М-11, якою їй було відмовлено в перерахунку пенсії. Відмова мотивована тим, що на думку відповідача чинне законодавство не передбачає включення до розрахунку пенсії вказаних вище складових заробітної плати.

Крім того, у цій відповіді відповідач вказав, що їй проводиться пенсійна виплата у розмірі 81% від суми зарплати, з якої було сплачено страхові внески. Разом з тим, виплата у такому розмірі суперечить чинному законодавству з огляду на наступне.

На момент призначення мені пенсії (26.07.2006р.) мій стаж державного службовця становив 11 років 8 місяців 20 днів, і їй була призначена пенсія у розмірі 81% відсоток від заробітної плати. Разом з тим, після призначення пенсії вона продовжила працювати на посаді в органі місцевого самоврядування, і була звільнена 28.07.2008р., що підтверджується записами №27 - №32 в її трудовій книжці. Тому її загальний стаж роботи на посаді державного службовця складає 13 років 8 місяців 22 дні.

Згідно ст.21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на момент мого звільнення з посади, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Таким чином, на підставі викладених норм законів, з моменту звільнення з державної служби їй повинна виплачуватись пенсія у розмірі 83 відсотки заробітної плати, оскільки у неї наявний стаж державної служби понад 13 повних років.

У своїй відмові відповідач визнає, що після звільнення з державної служби вона зверталась для проведення перерахунку, а отже відповідачу було відомо про наявність у неї стажу державної служби понад 13 повних років.

Вважає відмову відповідача у виконанні перерахунку пенсії та приведенні її розміру у відповідність до вимог чинного законодавства неправомірною і такою, що не відповідає нормам чинного законодавства та грубо порушує моє конституційне право на соціальне забезпечення.

Просить визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, включити суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення для призначення їй пенсії відповідно до законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», та виконати відповідний перерахунок розміру її пенсії у розмірі 83 відсотки від заробітної плати. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виконати з 04.10.2016 р. перерахунок та виплату призначеної їй, ОСОБА_1, пенсії, з урахуванням усіх складових заробітної плати відповідно до довідок Трудового архіву від 26.09.2016р. №577 та Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради від 03.10.2016р. №03-11/1909, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, в розмірі 83 відсотки суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування. Покласти всі судові витрати на відповідача.

Відповідачем Головним управлінням Пенсійного фонду України у Чернівецькій області15 листопада 2016 року в канцелярію суду надані письмові заперечення, позовні вимоги вважає необґрунтованими.

В своїх запереченнях посилаються на те, що з 26.07.2006 р. відповідач ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» в розмірі 81% від суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У жовтні 2016 року Позивачка ОСОБА_1 звернулась до Головного управління із заявою про здійснення перерахунку пенсії з урахуванням усіх складових заробітної плати, відповідно до поданої довідки Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради.

17.10.2016 р. № 515/М-11 Головним управлінням надано відповідь на звернення щодо відсутності підстав для перерахунку пенсії керуючись нормами чинного законодавства України.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Згідно ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Державним службовцям можуть устанавлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати.

Вимоги Позивача врахувати суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань при обчисленні пенсії є безпідставними, так як матеріальна допомога має нерегулярний характер, а тому не може зарахуватися до складу заробітної плати, визначеної ч. 2 ст. 33 Закону України «Про державну службу» № 3723- XII та враховуватися до середнього заробітку при розрахунку пенсії.

Відповідно до ст. 35 Закону України «Про державну службу» державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.

Нормами постанови Кабінет Міністрів України № 865 від 31.05.2000 не передбачено враховувати при обчисленні пенсії державного службовця виплати матеріальної допомоги, компенсації за невикористану відпустку, грошової винагороди та індексації грошових доходів.

Враховуючи норми ст. 33 Закону України "Про державну службу" № 3723- XII в заробіток для обчислення пенсії немає підстав включати суми матеріальної допомоги, компенсації за невикористану відпустку, грошової винагороди та суми індексації заробітної плати, оскільки вони не визначені як складові заробітної плати державного службовця.

З набранням чинності з 01.05.2016 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII втратив чинність Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ (крім ст. 37, що застосовується для осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення", якими передбачено право виключно на призначення пенсії для визначених осіб відповідно до ст. 37 Закону від 16.12.1993). Окрім цього, в даному законі відсутнє поняття з «матеріальної допомоги на оздоровлення», тому Головне управління немає правових підстав для включення даної виплати до складових заробітної плати для визначення розміру пенсії.

За матеріалами пенсійної справи позивачу призначено пенсію за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» з 26.07.2006 виходячи із стажу державної служби -11 років 8 місяців 20 днів (зараховано по 26.07.2006) в розмірі 81% від суми заробітної плати, з якої було сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Після звільнення державного службовця з посади державної служби за бажанням пенсіонера проводиться перерахунок пенсії із заробітної плати, визначеної на дату звільнення.

У серпні 2008 року позивач звернулася за перерахунком пенсії по стажу та заробітку у зв'язку з звільненням з посади спеціаліста І категорії управління праці та соціального захисту населення Шевченківської районної у місті Чернівці ради. Даний перерахунок виявився недоцільним, оскільки розмір пенсії складав би 1468,27 грн. (83 % від заробітної плати 1769,62 грн. згідно наданих довідок №3613-90 від 07.08.2008 та №3637-Ф від 08.08.2008) в той час, як розмір пенсійної виплати за матеріалами пенсійної справи складав 2393,31 (81 % від заробітної плати 2954,70 грн. довідки №794 від 03.03.2008). У випадках, коли при проведенні перерахунку у зв'язку з звільненням, розмір пенсії зменшується, пенсія виплачується в попередньому розмірі. Тому, враховуючи вищезазначене, підстав для врахування до стажу періоду роботи з 27.07.2006 по 28.07.2008 на момент звернення за перерахунком не було.

Тому вимога Позивача виконати перерахунок пенсії з розрахунку 83% від суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є безпідставною та суперечить нормам чинного законодавства України.

Також, згідно ст. 37 Закону 3772-ХІІ з 01.01.2015 пенсія обчислюється в розмірі 60% суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Одночасно звертають увагу суду, що Позивачу призначено пенсію на умовах Закону України "Про державну службу" з 26.07.2006 з посади начальника відділу у розмірі 81 % від заробітної плати. З цієї посади Позивачу з 01.02.2008 проведено перерахунок пенсії з урахуванням стажу служби в органах місцевого самоврядування по 26.07.2006. р. З 01.02.2008 Позивачу проведено перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям відповідно до постанови Кабінету від 06.02.2008 № 34 по посаді начальника відділу. При цьому, за нормами постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 №865 (в редакції, яка діяла станом на 01.02.2008) посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховані в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України станом на 01.02.2008 за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії. Премія та надбавка за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливої роботи враховані в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою в державному органі, з якої Позивач вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок (лютий 2008 року). Отже, з 01.02.2008 року виплати, які включаються у заробіток для обчислення пенсій державного службовця, окрім посадового окладу, надбавок за ранг та вислугу років враховані в розмірах, встановлених у лютому 2008 року працюючому державному службовцю на відповідній посаді.

З 01.08.2006 Позивача переведено на посаду спеціаліста І категорії та стаж в органах місцевого самоврядування 13 років набуто на цій посаді. Після звільнення з посади спеціаліста І категорії у серпні 2008 року Позивач зверталась за перерахунком у зв'язку зі звільненням. Однак, оскільки заробітна плата по посаді спеціаліста І категорії менша ніж заробіток по посаді начальника відділу, робити такий перерахунок було недоцільно, оскільки розмір пенсії зменшувався. Оскільки, по посаді спеціаліста І категорії перерахунки робити було недоцільно, відсутні підстави для врахування стажу роботи на цій посаді та збільшення відсотку обчислення пенсії з 81 до 83.

Крім того, відсутні підстави враховувати суми виплат з період з серпня 2006 року по липень 2008 року, отримані на посаді спеціаліста І категорії відповідно до довідки від 03.10.2016 року № 03-11/1909.

Таким чином, вважають, що немає правових підстав здійснити з 04.10.2016 перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням усіх складових заробітної плати відповідно до довідок Трудового архіву від 26.09.2016 №577 та Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради від 03.10.2016 р. №03-11/1909, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань в розмірі 83% суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування. Враховуючи наведене, просить розгляд справи провести в загальному порядку з викликом осіб, які беруть участь. в задоволенні позовних вимог відмовити.

Дослідивши письмові докази, вважаю, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню.

Встановлено, що позивачка ОСОБА_1 з 26.07.2006 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Чернівецькій області як одержувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», що підтверджується копією пенсійного посвідчення (а.с.8), оскільки після досягнення пенсійного віку продовжувала працювати на посаді в органах місцевого самоврядування.

Відповідач призначив позивачу пенсію та розрахував її розмір на підставі виданої роботодавцем довідки про заробітну плату, форма якої затверджена постановою правління ПФУ від 30.10.2008 року №19-11.

Разом з тим, форма довідки, що затверджена даною постановою, і на підставі якої відповідач виконав розрахунок пенсії позивачу, не включає усіх складових заробітної плати, які відповідно до чинного законодавства враховуються до розрахунку пенсії.

Так, постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03 жовтня 2012 року у справі № 2а-8893/, 2/2670 визнано постанову правління Пенсійного фонду України "Про затвердження форм довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" від 30.10.2008 р. № 19-11, такою, що не відповідає актам вищої юридичної сили в частині щодо не включення до складових заробітної плати для призначення (перерахунку) пенсії винагороди за вислугу років, матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально-побутових питань, які передбачені Законами України "Про державну службу", "Про оплату праці" та постановами Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268, від 12.09.1997р. № 1013, від 20.12.1993 р. № 1049, від 31.05.2000 р. № 865, та зобов'язано Пенсійний Фонд України привести у відповідність до вимог законодавства форми довідок про заробітну плату, що подаються для призначення (перерахунку) пенсії. На виконання вказаного судового рішення правлінням ПФУ прийнято постанову від 04.09.2013р. №15-1, якою затверджено нову форму довідок про заробітну плату, яка включає всі складові заробітної плати, що передбачені чинним законодавством. Цією ж постановою визнано такою, що втратила чинність, постанову правління ПФУ від 30.10.2008 року №19-11.

Таким чином, при призначенні позивачці пенсії з вини відповідача були враховані не всі складові її заробітної плати. А саме: не була врахована матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. В результаті розмір призначеної позивачці пенсії суттєво занижено.

З даного приводу 04.10.2016 р. позивачка звернулася до відповідача із заявою про перерахунок призначеної їй пенсії з метою приведення її розміру у відповідність до чинного законодавства. До заяви додала довідку Трудового архіву від 26.09.2016р. №577 (а.с.10-11) та довідку Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради №03- 11/1909 від 03.10.2016р. (а.с.12) про складові заробітної плати, що не були враховані при призначенні позивачці пенсії, за той період часу, який включався до розрахунку розміру пенсії при її призначенні. До вказаної довідки включено всі складові заробітної плати, з яких було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі: матеріальна допомога для оздоровлення та матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.

Однак, Головне управління ПФУ в Чернівецькій області, листом від 17.10.2016р. №515/М-11 (а.с.13) відмовлено в перерахунку пенсії позивачці. Відмова мотивована тим, що на думку відповідача чинне законодавство не передбачає включення до розрахунку пенсії вказаних вище складових заробітної плати. Крім того, у цій відповіді відповідач вказав, що позивачці проводиться пенсійна виплата у розмірі 81% від суми зарплати, з якої було сплачено страхові внески. Разом з тим, виплата у такому розмірі суперечить чинному законодавству з огляду на наступне.

На момент призначення мені пенсії позивачці (26.07.2006р.) її стаж державного службовця становив 11 років 8 місяців 20 днів, і їй була призначена пенсія у розмірі 81% відсоток від заробітної плати. Разом з тим, після призначення пенсії позивачка продовжила працювати на посаді в органі місцевого самоврядування, і була звільнена 28.07.2008р., що підтверджується записами №27- №32 в її трудовій книжці (а.с.14-18). Тому її загальний стаж роботи на посаді державного службовця складає 13 років 8 місяців 22 дні.

Згідно ст.21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на момент звільнення позивачки з посади, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Таким чином, на підставі викладених норм законів, з моменту звільнення з державної служби позивачці повинна виплачуватись пенсія у розмірі 83 відсотки заробітної плати, оскільки у неї наявний стаж державної служби понад 13 повних років.

У своїй відмові відповідач визнає, що після звільнення з державної служби позивачка зверталась для проведення перерахунку, а отже відповідачу було відомо про наявність у неї стажу державної служби понад 13 повних років.

Відмова відповідача у виконанні перерахунку пенсії та приведенні її розміру у відповідність до вимог чинного законодавства є неправомірною і такою, що не відповідає нормам чинного законодавства та грубо порушує конституційне право позивача на соціальне забезпечення з огляду на наступне.

Як було вказано вище, відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» в редакції, чинній на момент звільнення позивача з посади, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на заі альнообов'язкове державне пенсійне страхування, і за кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати. Тому позивачці повинна виплачуватися пенсія у розмірі 83%, а не 81% від заробітної плати.

Згідно частини 2 ст. 33 цього ж Закону, заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплат за ранги, вислугу років, надбавок та інших виплат. Відповідно до частини 7 ст. 33 Закону, державним службовцям можуть встановлюватися надбавки за високі досягнення праці і виконання особливо важливих завдань, надаватись матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Статтею 41 Закону України «Про загальнообов'язкове пенсійне страхування» визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. До такого доходу (заробітна плата) враховуються суми виплат, отриманих застрахованою »собою після набрання чинності цим Законом, на які були нараховані та з яких сплачені страхові внески; суми виплат, отриманих застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувались внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною 1 ст.1 Закону України «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило в грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Згідно ст. 2 вказаного Закону структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Показник фонду оплати праці застосовується для оцінки розміру заробітної плати згідно п.1.3 «Інструкції зі статистики заробітної плати», затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 р. №5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року №114/8713, а згідно п.2.3. цієї Інструкції у складі заробітної плати до інших заохочувальних та компенсаційних виплат включається «матеріальна допомога, що має систематичний характер і надана всім, або більшості працівників (на оздоровлення, тощо)», що має місце при наданні матеріальних допомог держслужбовцям.

Перелічені вище закони та нормативні акти визначають виплати (доходи), що входять до структури заробітної плати для обчислення пенсії.

Таким чином, до складу заробітної плати для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Оскільки із сум матеріальних допомог до 2011 року нараховувався пенсійний збір, а з 2011 року - єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, зазначені суми включаються в заробіток для обчислення пенсії.

Викладене доводить незаконність відмови відповідача.

Відповідно до внесених змін до Закону України «Про державну службу» з 01.06.2015р. пенсії за цим законом не призначаються. Разом з тим, предметом спору є не призначення чи перерахунок позивачці пенсії, а виправлення помилки, допущеної відповідачем при її призначенні, шляхом урахування всіх складових заробітної плати, які повинні були враховуватися відповідно до законодавства, яке діяло на момент призначення пенсії. Відповідно до ст.58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, тому спірні правовідносини регулюються нормами права, що були чинними на момент призначення мені пенсії.

Таким чином, вважаю, що позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання неправомірною відмови в перерахунку пенсії та зобов'язання відповідача виконати певні дії, є обґрунтованими і підлягають до задоволення.

Вважаю безпідставним відмову відповідача від 17.10.2016р. відповідно до листа №515/М-11 з посиланням в письмових запереченнях на те, що на думку відповідача чинне законодавство не передбачає включення до розрахунку пенсії вказаних вище складових заробітної плати.

На підставі викладеного, ст.ст.8, 19, 22, 46, 55, 92 Конституції України, ст.95 КЗпП України, ст.21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», ст.ст.33, 37,37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ від 16 грудня 1993 року, ст.41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058-ІV, ст.66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ, ст.ст.1, 2 Закону України «Про оплату праці» від 24 березня 1995 року № 108/95ВР, керуючись ст.ст.6, 7, 9, 11, 71, 86, 99, 158-163, 167, 183-2 КАС України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги - задовольнити.

Визнати неправомірною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області. Включити суми матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та матеріальної допомоги на оздоровлення для призначення ОСОБА_1 пенсії відповідно до законів України «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про державну службу», та виконати відповідний перерахунок розміру пенсії їй у розмірі 83 відсотки від заробітної плати.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області виконати з 04.10.2016р. перерахунок та виплату призначеної ОСОБА_1 пенсії, з урахуванням усіх складових заробітної плати відповідно до довідок Трудового архіву від 26.09.2016р. №577 та Департаменту праці та соціального захисту населення Чернівецької міської ради від 03.10.2016р. №03-11/1909, в тому числі матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, в розмірі 83 відсотки суми заробітної плати, з якої було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне страхування.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 гривня 20 копійок.

Апеляційна скарга на постанову може бути подана протягом десяти днів з дня отримання її копії до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівців.

СУДДЯ Семенко О.В.