Рішення від 05.12.2016 по справі 727/8007/16-ц

Справа № 727/8007/16-ц

Провадження № 4-с/727/86/16

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2016 року. Шевченківський районний суд м.Чернівці

в складі: головуючого судді - Літвінова О.Г.

при секретарі - Чорней І.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернівці скаргуПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк», заінтересовані особи - Державний виконавець державної виконавчої служби Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області - Корчинський А.М., ОСОБА_3 на постанову державного виконавця про повернення виконавчого документу, -

встановив:

Скаржник звернувся до суду з даною скаргою, в якій посилалася на те, що 13.06.2016 року державним виконавцем Корчинський А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області було винесено постанову №50088670 про повернення виконавчого документа стягувану на підставі п.2 ч. І, ст..47 ЗУ «Про виконавче провадження» та тим, що майно на яке можливо звернути стягнення, яке б належало боржнику на праві власності не виявлено.

ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» не погоджується із зазначеною постановою, оскільки юна є неправомірною чим грубо порушує норми п.1 ст. 31, та ст.ст. 19, 58, 124 Конституції України та -.іає бути скасованою судом з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 58 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 7 ЗУ «Про державну виконавчу службу», Працівник органу державної виконав служби зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки, не допускати в своїй діяльно порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та закона України.

Відповідно до приписів ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження", держави виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Рішення, дії і бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені в порядку, встановленому цим Законом

Відповідно до п.п. 1.5 Наказу МУЮ «Про затвердження Інструкції з організації примусове виконання рішень», під час здійснення виконавчого провадження державний виконавець приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складання актів та протокол надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України „Про виконавче провадження" державний виконавче відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 17 цього Закону.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" держави виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документу виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувану, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Частиною 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» надані широкі права повноваження державному виконавцю у процесі здійснення виконавчого провадження.

Проте, державний виконавець поверхово підійшов до виконання своїх обов'язків, не в повно» обсязі виконав роботу щодо пошуку майна та коштів.

Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження, що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувану відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендована листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого проваджені за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Згідно п.8 ст. 52 ЗУ « Про виконавче провадження» Державний виконавець проводить перевірку майнового стану боржника не пізніше наступного робочого дня після закінчення строку для самостійного виконання. У подальшому така перевірка проводиться державним виконавцем кожні два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, кожні три місяці - щодо виявлення нерухомого, рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника'"

Державний виконавець виконуючи рішення суду проявив безвідповідальність, недбалість, халатність, як до виконання своїх службових обов'язків, так і до законів «Про виконав провадження» та «Про державну службу».

Строк на оскарження дій державного виконавця не пропущений, оскільки Скаржник отримав постанову про повернення виконавчого документа стягувану 10.10.2016 року.

Згідно ч.З ст.37 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», на виконання своїх повноважень, уповноважена особа Фонду діє без довіреності від імені банку, має право підпису будь-яких договорів, правочинів, інших документів від імені банку.

Просять суд, визнати дії державного виконавця Корчинський А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області про повернення виконавчого документа стягувачу - неправомірними, скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 13.06.2016 ВП № 50088670, зобов'язати державного виконавця Корчинського А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області поновити виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа 727/6502/15-ц від 29.12.2015 року виданого Шевченківським районним судом м. Чернівці.

Суд, дослідивши матеріали даної справи, вважає, що скарга підлягає до задоволення.

Судом встановлено, що 13.06.2016 року державним виконавцем Корчинський А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області було винесено постанову №50088670 про повернення виконавчого документа стягувану на підставі п.2 ч. І, ст..47 ЗУ «Про виконавче провадження» та тим, що майно на яке можливо звернути стягнення, яке б належало боржнику на праві власності не виявлено.

ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк» не погоджується із зазначеною постановою, оскільки юна є неправомірною чим грубо порушує норми п.1 ст. 31, та ст.ст. 19, 58, 124 Конституції України та -.іає бути скасованою судом з наступних підстав.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 58 Конституції України, судові рішення ухвалюються судами іменем України і є обов'язковими до виконання на всій території України.

Згідно ст. 7 ЗУ «Про державну виконавчу службу», Працівник органу державної виконав служби зобов'язаний сумлінно виконувати службові обов'язки, не допускати в своїй діяльно порушення прав громадян та юридичних осіб, гарантованих Конституцією України та закона України.

Відповідно до приписів ст. 6 Закону України "Про виконавче провадження", держави виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права відповідно до закону і не допускати своїй діяльності порушення прав та законних інтересів фізичних і юридичних осіб. Рішення, дії і бездіяльність державного виконавця можуть бути оскаржені в порядку, встановленому цим Законом

Відповідно до п.п. 1.5 Наказу МУЮ «Про затвердження Інструкції з організації примусове виконання рішень», під час здійснення виконавчого провадження державний виконавець приймає рішення шляхом винесення постанов, попереджень, внесення подань, складання актів та протокол надання доручень, розпоряджень, вимог, подання запитів, заяв, повідомлень або інших процесуальних документів у випадках, передбачених Законом та іншими нормативно-правовими актами.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 Закону України „Про виконавче провадження" державний виконавче відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення, зазначеного в статті 17 цього Закону.

Відповідно до ч.ч. 1, 2, 5 ст. 25 Закону України "Про виконавче провадження" держави виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення.

Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документу виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Копія постанови про відкриття виконавчого провадження не пізніше наступного дня надсилається стягувану, боржнику та органу (посадовій особі), який видав виконавчий документ.

Частиною 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» надані широкі права повноваження державному виконавцю у процесі здійснення виконавчого провадження.

Проте, державний виконавець поверхово підійшов до виконання своїх обов'язків, не в повно» обсязі виконав роботу щодо пошуку майна та коштів.

Окрім того, відповідно до ч. 1 ст. 31 Закону України «Про виконавче провадження» копії постанов державного виконавця та інші документи виконавчого провадження, що державний виконавець зобов'язаний довести до відома сторін та інших учасників виконавчого провадження, надсилаються адресатам супровідними листами простою кореспонденцією, крім постанов про відкриття виконавчого провадження або відмову у відкритті виконавчого провадження, про повернення виконавчого документа стягувану відповідно до статті 47 цього Закону, що надсилаються рекомендована листом з повідомленням про вручення. Боржник вважається повідомленим про відкриття виконавчого провадження, якщо йому надіслано постанову про відкриття виконавчого проваджені за адресою, зазначеною у виконавчому документі.

Згідно п.8 ст. 52 ЗУ « Про виконавче провадження» Державний виконавець проводить перевірку майнового стану боржника не пізніше наступного робочого дня після закінчення строку для самостійного виконання. У подальшому така перевірка проводиться державним виконавцем кожні два тижні - щодо виявлення рахунків боржника, кожні три місяці - щодо виявлення нерухомого, рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника'"

Державний виконавець виконуючи рішення суду проявив безвідповідальність, недбалість, халатність, як до виконання своїх службових обов'язків, так і до законів «Про виконав провадження» та «Про державну службу».

Строк на оскарження дій державного виконавця не пропущений, оскільки Скаржник отримав постанову про повернення виконавчого документа стягувану 10.10.2016 року.

Згідно ч.З ст.37 ЗУ «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», на виконання своїх повноважень, уповноважена особа Фонду діє без довіреності від імені банку, має право підпису будь-яких договорів, правочинів, інших документів від імені банку.

За таких обставин слід скаргу задоволити, а тому визнати дії державного виконавця Корчинський А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області про повернення виконавчого документа стягувачу - неправомірними, скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 13.06.2016 ВП № 50088670, зобов'язати державного виконавця Корчинського А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області поновити виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа 727/6502/15-ц від 29.12.2015 року виданого Шевченківським районним судом м. Чернівці.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. ст.ст. 5, 18, 90 Закону України «Про виконавче провадження», ст.ст. 383, 384, 385 Цивільного процесуального кодексу України, суд , -

ухвалив:

Скаргу ПАТ «Всеукраїнський Акціонерний Банк», заінтересовані особи - Державний виконавець державної виконавчої служби Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області - Корчинський А.М., ОСОБА_3 на постанову державного виконавця про повернення виконавчого документу - задоволити.

Визнати дії державного виконавця Корчинський А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області про повернення виконавчого документа стягувачу - неправомірними, скасувати постанову про повернення виконавчого документа стягувачу від 13.06.2016 ВП № 50088670, зобов'язати державного виконавця Корчинського А.М. Чернівецького міського ВДВС Головного ТУЮ в Чернівецькій області поновити виконавче провадження щодо примусового виконання виконавчого листа 727/6502/15-ц від 29.12.2015 року виданого Шевченківським районним судом м. Чернівці.

Ухвала може бути оскаржена до палати в цивільних справах Апеляційного суду Чернівецької області через Шевченківський райсуд м. Чернівці на протязі 5 днів з часу її проголошення.

СУДДЯ: