Ухвала від 01.12.2016 по справі 369/7204/16-а

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

01 грудня 2016 року 369/7204/16-а

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Сакевич Ж.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "БІК ДОБРІ СПРАВИ" до Департаменту Державної архітектурно - будівельної інспекції у Київській області , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - народний депутат України Мушак Олексій Петрович про визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності,

за участю представників сторін:

від позивача: Маркова К.В., довіреність б/н від 26.08.2016

Паламарчук І.І., договір №1 від 16.06.2016

від відповідача: Залюбовська Л.Б., довіреність №40-702-10/8417 від 14.09.2015

від третьої особи: Омельчук О.В., посвідчення №124/03

ВСТАНОВИВ:

До Києво-Святошинського районного суду Київської області звернулось Товариство з обмеженою відповідальністю "БІК Добрі Справи" з позовом до Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області про визнання незаконною та скасування постанови №3-2107/1-10/10-33/2107/06/02 Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції у Київській області від 21.07.2016 про накладення штрафу на ТОВ "Бік Добрі Справи" у розмірі 130500,00 грн.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 05.08.2016 відкрито провадження в адміністративній справі №369/7204/16-а та призначено попереднє судове засідання по справі.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 03.10.2016 адміністративну справу №369/7204/16-а передано за підсудністю до Київського окружного адміністративного суду.

18.10.2016 на адресу Київського окружного адміністративного суду надійшла адміністративна справа №369/7204/16-а, яка в результаті автоматизованого розподілу справи між суддями Київського окружного адміністративного суду передана на розгляд судді Кушновій А.О.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 19.10.2016 прийнято адміністративну справу №369/7204/16-а до провадження судді Київського окружного адміністративного суду Кушнової А.О. та призначено справу до судового розгляду.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.11.2016 залучено до участі в справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - народного депутата України Мушака Олексія Петровича.

В судовому засіданні по справі 01.12.2016 представником позивача Марковою К.В. подано клопотання про залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, в якому позивач просить залучити Крюківщинську сільську раду як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки прийняте рішення по даній справі може вплинути на її права або обов'язки і порушує чіткі повноваження Крюківщинської сільської ради у галузі земельних відносин, відповідно до чинного законодавства України.

В обґрунтування вказаного клопотання позивач зазначає, що відповідно до вимог чинного законодавства України до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування, зокрема, належать забезпечення в установленому законом порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації під час планування та забудови відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищу, а тому залучення Крюківщинської сільської ради як третьої особи, як органу місцевого самоврядування, що має право здійснювати контроль в частині дотримання законодавства при здійсненні будівництва дасть можливість повно та об'єктивно розглянути дану справу.

Також позивач вказує, що на сьогоднішній день є інвестори, що придбали житло в позивача та формально вважаються мешканцями с. Крюківщина, тому Крюківщинська сільська рада, як орган місцевого самоврядування, повинен представляти інтереси своїх мешканців, чиї права можуть бути порушеними.

Представник відповідача та третьої особи у судовому засіданні по справі 01.12.2016 проти залучення Крюківщинської сільської ради до участі у справі заперечували.

Розглядаючи клопотання про залучення третьої особи по суті, суд виходів з наступного.

Відповідно до частини 2 статті 53 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

Згідно з частиною 3 статті 53 КАС України питання про вступ до участі у справі третіх осіб вирішується ухвалою. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Вирішуючи питання про залучення Крюківщинської сільської ради в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, суд звертає увагу на те, що участь третіх осіб в адміністративній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав та інтересів інших осіб.

Суд зазначає, що відповідно до положень статті 14 Закону України "Про основи містобудування" до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування належить, зокрема, визначення території для містобудівних потреб згідно з рішенням відповідної ради; надання відповідно до закону містобудівних умов і обмежень забудови земельних ділянок; забезпечення в установленому законом порядку державного контролю за дотриманням законодавства, затвердженої містобудівної документації під час планування та забудови відповідних територій; зупинення у випадках, передбачених законом, будівництва, яке проводиться з порушенням містобудівної документації та проектів окремих об'єктів, а також може заподіяти шкоду навколишньому природному середовищ.

В той же час, суд зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 7 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" у разі якщо сільські, селищні, міські ради не утворили виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю, повноваження таких органів виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, через відповідних головних інспекторів будівельного нагляду.

Суд зазначає, що позивачем не надано до суду жодних доказів створення виконавчого органу з питань державного архітектурно-будівельного контролю Крюківщинською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області, а тому на даний момент повноваження вказаного органу місцевого самоврядування у даній сфері виконує відповідач, через відповідних головних інспекторів будівельного нагляду.

З огляду на вищевказане суд приходить до висновку, що судове рішення у даній справі не може вплинути на права, інтереси та обов'язки Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, оскільки вказаним органом місцевого самоврядування не створення виконавчого органу з питань державного архітектурно-будівельного контролю.

Крім того, прийняття Крюківщинською сільською радою Києво-Святошинського району Київської області рішення №9 від 12.05.2016 "Про затвердження детального плану території середньоповерхової багатоквартирної житлової забудови на земельній ділянці площею 0,5394 га в межах села Крюківщина по вул. Одеська Києво-Святошинського району Київської області" не може бути взяте до уваги як свідчення того, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки даного органу місцевого самоврядування, оскільки контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудування станом на день постановлення даної ухвали покладено саме на відповідача.

В судовому засіданні по справі 01.12.2016 проголошено вступну та резолютивну частини ухвали, повний текст ухвали виготовлено та підписано 01.12.2016.

Керуючись статтями 53, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1. В задоволенні клопотання представника Товариства з обмеженою відповідальністю "БІК ДОБРІ СПРАВИ" Маркової К.В. про залучення до участі у справі Крюківщинської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - відмовити.

2. Копію ухвали надіслати (вручити) особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення та не підлягає окремому оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній чи касаційній скарзі на прийняте по суті рішення.

Суддя Кушнова А.О.