28 листопада 2016 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Прокопенко О.Б., перевіривши заяву Офісу великих платників податків ДФС (далі - Офіс ДФС) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 1 грудня 2015 року у справі за позовом дочірнього підприємства з іноземною інвестицією «Сантрейд» до Міжрегіонального головного управління ДФС - Центрального офісу з обслуговування великих платників про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
До Верховного Суду України надійшла заява про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 1 грудня 2015 року, яка подана Офісом ДФС з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Статтею 238 КАС встановлені строки подання заяви про перегляд судових рішень.
За правилами частини першої статті 238 КАС заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Відповідно до частини п'ятої статті 238 КАС у разі пропущення строку, встановленого частинами першою-четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подає заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк у межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Згідно з відбитком поштового штемпеля заява Офісу ДФС про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 1 грудня 2015 року здана на пошту 23 листопада 2016 року. Рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження неоднакового застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права, постановлене 7 липня 2016 року.
За таких обставин заява Офісу ДФС подана з пропуском встановленого частиною першою статті 238 КАС трьохмісячного строку з дня постановлення судового рішення, на яке здійснюється посилання, та не містить клопотання про поновлення пропущеного строку.
Вимоги до заяви про перегляд судових рішень та порядок її подання встановлені статтями 239 та 2391 КАС.
Відповідно до частини другої статті 2392 КАС суддя-доповідач протягом трьох днів здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239¹ цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Заява Офісу ДФС не відповідає вимогам статей 239, 239¹ КАС з огляду на таке.
Відповідно до пункту 7 частини другої статті 2391 КАС у заяві про перегляд судових рішень зазначається, зокрема, перелік матеріалів, які додаються.
За правилами статті 2391 КАС до заяви про перегляд судових рішень додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
У переліку матеріалів, які додаються, Офіс ДФС зазначив документ, що підтверджує сплату судового збору, який серед доданих до заяви матеріалів відсутній.
Отже, заява Офісу ДФС не відповідає вимогам статей 238-2391 КАС, оскільки заявник не додав до неї: клопотання про поновлення пропущеного строку, встановленого частиною першою статті 238 КАС, із зазначенням поважності причин його пропуску; документ про сплату судового збору.
За таких обставин Офісу ДФС необхідно усунути вищенаведені недоліки, а саме надати: клопотання про поновлення пропущеного строку, встановленого частиною першою статті 238 КАС, із зазначенням поважності причин його пропуску; документ про сплату судового збору в розмірі, передбаченому Законом України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» (у редакції Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», який набрав чинності з 1 вересня 2015 року; далі - Закон № 3674-VІ), чи документ, що надає право на звільнення від сплати судового збору відповідно до статті 5 цього Закону.
Відповідно до підпункту 4 підпункту 3 частини другої статті 4 Закону № 3674-VІ ставка судового збору за подання заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України встановлена у розмірі 130 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви та скарги.
Реквізити для справляння судового збору: отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі, 22030102, р/о № 31213207700007; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходів бюджету - 22030102; код банку отримувача - 820019; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38004897 (у графі платіжного доручення «Призначення платежу» зазначається «Судовий збір (Верховний Суд України)», символ звітності 207).
За таких обставин та відповідно до вимог частини другої статті 2392 КАС заяву слід залишити без руху та надати Офісу ДФС строк для усунення її недоліків.
Заяву буде повернуто заявнику, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку (пункт 1 частини четвертої статті 2392 КАС).
З урахуванням наведеного, керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів», статтями 238-2392 Кодексу адміністративного судочинства України
Заяву Офісу великих платників податків ДФС залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків до 30 грудня 2016 року.
Заяву буде повернуто Офісу великих платників податків ДФС, якщо він не усуне її недоліки протягом установленого строку.
Надіслати копію цієї ухвали Офісу великих платників податків ДФС.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.Б. Прокопенко