Справа № 521/15542/16-а
Провадження № 2а/521/327/16
«9» листопада 2016 року Малиновський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді Целуха А.П.,
при секретарі судового засідання Корнієнко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії,-
13.09.2016 року позивач звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді з 01.03.2016 та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса про відмову у перерахунку пенсії від 23.08.2016 №213/С-2. Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса здійснити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ в редакції, чинній на день її призначення з урахуванням складових заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією) відповідно до довідок головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням рішення Малиновського районного суду м Одеса від 30.03.2015 по справі №521/3373/15а, та у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індекхаціїта внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.201 5 №1013. якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді, виходячи з розміру 60% посадового окладу починаючи з 01.03.2016 року. Зобов'язати управління Пенсійного фонду в Малиновському районі м. Одеса під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 врахувати в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент призначення пенсії та прокоригувати ці виплати на рівень зростання посадового окладу, що передбачено п.2 постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року з доповненнями, встановленими постановою КМУ №688 від 26.05.2004 року. Допустити негайне виконання рішення суду стосовно проведення управлінням Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса перерахунку пенси ОСОБА_1 з урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідок головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням рішення Малиновського районного суду м^ Одеса від 30.03.2015 по справі N«521/3373/15а, виходячи з розміру 60% посадового окладу та у зв'язку з прийняттям постанови КМУ "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.201 5 .№ 101 3, а також виплати заборгованості пенси після проведення її перерахунку, починаючи з 01.03.2016 в межах всієї суми.
При цьому позивач посилається на обставини та підстави що викладені у позові.
Позивач надав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав у повному обсязі, просив розглянути позов за його відсутності .
Представник відповідача надав до суду заяву, в якій позовні вимоги не визнала у повному обсязі, просила розглянути справу за її відсутності.
До суду надійшли заперечення управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси на позовну заяву ОСОБА_1 , в яких зазначено, що відмова управління у перерахунку пенсії є правомірною та повністю відповідає вимогам чинного законодавства,оскільки постановою КМУ "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 року № 1013 п.4 постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року № 865 вилучено, а відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. У зв'язку з цим відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
Вивчивши матеріали справи, суд дійшов до висновку що вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України.
Позивач перебуває на обліку відповідача з 15.01.2015 року як одержувач пенсії по інвалідності в розмірі 60% від складових заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII.
На виконання рішення Малиновського районного суду м. Одеса від 30.03.2015 по справі №521/3373/15а, Відповідачем проведено перерахунок призначеної Позивачу пенсії з урахуванням графи «інші виплати», що входять до складу заробітної плати відповідно до довідки про склад заробітної плати головного управління Пенсійного фонду України в Одеській від 14.01.2015 №327/10, що підтверджується розпорядженням Відповідача від 29.05.2015 №822121.
Проте, під час обчислення пенсії позивачу не враховано надбавки за високі досягнення у праці, премії за останнім місцем роботи в головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області.
Позивач звернувся до відповідача з письмовим зверненням, в якому просив здійснити перерахунок призначеної пенсії з урахуванням графи «інші виплати» до складу заробітної плати з якої призначено пенсію відповідно до Закону України «Про державну службу» з урахуванням довідки про склад заробітної плати від 14.01.2015 року № 377/10 та № 372/10, що надана головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області.
Втім, у задоволенні цих вимог позивача було відмовлено, про що відповідач повідомив у рішенні від від 23.08.2016 №213/С-2.
. Причиною відмови є те, що, на думку відповідача, постановою КМУ "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.2015 року № 1013 п.4 постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року № 865 вилучено, Відповідно до частини першої статті 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить основна і додаткова заробітна плата, а також інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною другою статті 33 Закону України «Про державну службу» встановлено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавку за вислугу років на державній службі та інших видів надбавок.
Додатково слід зазначити, що статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці, на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування; а формою довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року № 15-1, інших видів виплат, які враховуються при обчисленні пенсії державного службовця.
Наведені норми матеріального права дають підстави вважати, що відповідачем станом на 15.01.2015 року порушено право на отримання пенсії позивачем в розмірах відповідно до Закону №3723-XII, тобто розрахунок призначеної позивачу пенсії з урахуванням «інших виплат» повинен бути зроблений відповідачем з дати звернення та у розмірі 60 відсотків від суми заробітку, зазначеному в довідці головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 року № 377/10 та № 372/10.
Висновок щодо необхідності включення до розрахунку пенсії інших виплат, з яких сплачено страхові внески на пенсійне страхування, зроблено і в постанові Верховного Суду України від 14.05.2013 року по справі № 21-125а13, а відповідно до ст. 244-2 КАС Українирішення Верховного Суду України є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень та для всіх судів України.
Відповідна правова позиція висловлена Вищим адміністративним судом України в «Узагальненні судової практики розгляду справ, пов'язаних з перерахунком пенсій деяким категоріям державних службовців та науковим (науково-педагогічним) працівникам» (Юридичний вісник України, 06.2008, № 23).
За змістом наведених норм отримувані особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, право позивача на проведення перерахунку призначеної пенсії з урахуванням "інших виплат" виникає з дати звернення за її призначенням, а саме - з 15.01.2015 року.
Поряд з наведеним, частиною другою ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Зазначене є підставою для задоволення позовних вимог щодо врахування в розрахунок пенсії «інших виплат», що входять до складу заробітної плати відповідно до довідки головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 року № 377/10 та № 372/10 і проведення відповідачем перерахунку призначеної пенсії позивачу з урахуванням строків позовної давності з 01.03.2016 року з розрахунку 60 відсотків від суми заробітної плати, зазначеної в довідці головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 року № 377/10 та № 372/10Також суд вважає за можливе, на підставі ч. 2 ст. 11 КАС України, зобов'язати відповідача виплатити заборгованість, що виникне внаслідок цього донарахування.
Що стосується відмови відповідача щодо проведення позивачу перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням посадового окладу працюючого державного службовця за відповідною посадою на 25% з 01.12.2015 року у зав'язку з прийняттям постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року №1013, то свою відмову відповідач обґрунтовує тим, що відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 року № 889-VIII, який набув чинності з 01.05.2016 року, раніше призначені пенсії не перераховуються..
Вимоги позивача ґрунтуються на положеннях Конституції України, статті 37- 1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-XII в редакції, чинній на день призначення позивачу пенсії та постанови КМУ № 865, постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року № 1013.
Норми ст. 37 Закону № 3723-ХІІ діють на сьогодні і вони не змінені і не скасовані в установленому Конституцією України порядку. Цим забезпечується соціальна справедливість та створені відповідні соціальні умови при перебуванні державних службовців на пенсії.
Отже, Позивач, як колишній державний службовець має право на відповідний перерахунок пенсії згідно зі ст. 37-1 Закону України № 3723-ХІІ в редакції, чинній на день призначення пенсії та постанови КМУ № 865 в редакції чинній на день призначення пенсії, а підставою для перерахунку пенсії є підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМУ, а таким рішенням є постанова КМУ № 1013.
Статтями 22, 64, 92 Конституції України визначені права і свободи людини і громадянина є такими, що не підлягають звуженню та обмеженню.
Так, відповідно до ч. З ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод змісту. Право на пенсійне забезпечення позивача встановлене Законом України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-XII в редакції що діяла на момент виходу на пенсію, а саме на 15.01.2015 року.
Невідчужуваність, непорушність закріплених Конституцією прав і свобод людини і громадянина та неприпустимість їх звуження підтверджується статтею 64 Конституції України.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Новий порядок призначення та виплати пенсії, встановлений Законом № 889-VIII, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія вже призначена в минулому часі, до набрання ним чинності, тому, виходячи з Конституційних засад, даний закон не може поширюватися на позивача, як на пенсіонера, якому пенсія призначена з 15.01.2015 року.
Вказане положення не містить посилання на конкретні норми законів чи підзаконних актів щодо пенсійного забезпечення осіб, які би скасовувались. Підстав вважати, що скасовуються всі норми, як ті, що стосуються призначення, так і ті, що стосуються перерахунку пенсій немає.
Відповідач неправильно трактує закон про його дію в часі. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. У Позивача, як пенсіонера, правовідносини щодо пенсійного забезпечення як державного службовця з державою виникли з 15.01.2015 року, тобто до прийняття законодавчих актів, на які посилається Відповідач у своєму рішенні від 23.08.2016 №213/С-2 як на підставу відмови у здійсненні перерахунку пенсії. Нормативно-правові акти, на які посилається Відповідач, стосуються призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій, такий висновок також зроблено у постанові Київського апеляційного адміністративного суду по справі № 371/1958/15-а від 04.02. 2016 року.
Виходячи із конституційних принципів, на яких базуються здійснення прав та свобод людини та громадянина в Україні, включаючи права на пенсійне забезпечення, які передбачені Конституцією України, скасування та звуження права на пенсійне забезпечення є неможливим. Правовою гарантією забезпечення державою цього права є виконання прийнятих на себе зобов'язань, що слідує з принципів верховенства права, закріпленого ст. 8 Конституції України.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України, закони та нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. За цим принципом дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
Крім того, нормами чинного законодавства визначено, що не допускається погіршення положення пенсіонера.
Також згідно рішенням Конституційного Суду України від 09.02.1999 року № 1-рп/99, за загальновизнаним принципом права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі.
Відповідно до вимог ст. 37-1 Закону № 3723-ХІІ, умови та порядок перерахунку призначених пенсій державних службовців визначаються Кабінетом Міністрів України. Вказана стаття (в редакції на час призначення пенсії) встановлює гарантовані законом підстави та порядок перерахунку призначених раніше пенсій державним службовцям.
У відповідності до положень постанови КМУ № 865 позивач у 2011 році вийшов на пенсію державного службовця з посади начальника головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області і має повне право на перерахунок пенсії в зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу.
У зв'язку з прийняттям постанови КМ України №1013 у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.
Відповідно до п.5 Постанови КМУ № 865 від 31.05.2000 року перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.
Отже, Позивач набув за Законом № 3723-ХІІ право на перерахунок пенсії в разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.
Законом України від 28.12.2014 року № 76-VIII статтю 37-1 Закону № 3723-ХІІ викладено в іншій редакції, при цьому встановлено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця на той час визначався постановою КМУ №865.
Зокрема, згідно з пунктом 4 Постанови № 865 (в редакції від 25.03.2014), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України, заробітна плата для перерахунку пенсії визначалась виходячи із заробітної плати працюючих державних службовців за тими ж посадами.
Пунктом 5 Постанови №865 було встановлено, що перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.
Постановою КМУ № 1013 до Постанови № 865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015 року, а саме: виключено пункт 4, а пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Постановою КМУ № 865, на час звернення Позивача до Відповідача із заявою про перерахунок пенсії не визначено порядку перерахунку пенсій державним службовцям.
Таким чином, відповідно до вказаних нормативних актів, пенсія Позивача повинна бути перерахована з урахуванням всіх виплат, на які нараховувались платежі до Пенсійного фонду України та врахуванням в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент нарахування пенсії, які необхідно відкоригувати на рівень зростання посадового окладу, що передбачено п.2 постанови КМУ № 865 з доповненнями, встановленими постановою КМУ "Про доповнення пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. N 865" № 688 від 26.05.2004 року.
На підставі викладеного вище дії відповідача щодо відмови у проведенні позивачу перерахунку пенсії у зв'язку з підвищенням посадових окладів державних службовців є неправомірними та такими, що суперечать нормам чинного законодавства, порушують конституційні права позивача, передбачені статтями 22,64 Конституції України, статтями 33, 37, 37-1 Закону №3723-ХІІ.
Тобто, Закон №889-VIII суперечить Конституції України та порушує право Позивача на проведення Відповідачем з 01.12.2015 року перерахунку призначеної пенсії, оскільки він прийнятий після її призначення, а тому до рішення про проведення перерахунку пенсії Позивачу з урахуванням постанови КМУ №1013 повинні застосовуватись норми Закону №3723-XII, в період дії якого призначено пенсію.
Поряд з наведеним, частиною другою ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи наведене, Відповідач повинен провести перерахунок призначеної пенсії Позивачу відповідно до постанови КМУ №1013 з урахуванням складових заробітної плати, які враховані для розрахунку пенсії з 15.01.2015 а також «інших виплат» відповідно до довідки головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням строків позовної давності з 01.03.2016 року та з розрахунку 60 відсотків від суми заробітної плати відповідно до Закону №3723-XII.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 №911-VIII, внесено зміни до частини сьомої ст.37 Закону №3723-XII, згідно якого тимчасово у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".
Зазначений законодавчий акт суперечить Конституції України, відповідно до ст.22 якої права і свободи громадян гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Відповідно до ст.8 Конституції України Конституція України має найвищу юридичну силу.
Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії. Статтею 19 передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно з ч.І ст.58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
У рішенні Конституційного Суду України №1-9/2015 від 13.05.2015 зазначено, що Україну проголошено соціальною, правовою державою, в якій визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, а Конституція України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права (абзац сьомий пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 20 червня 2001 року № 10-рп/2001).
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 1, частини перша, друга статті 8, частина друга статті 19 Конституції України).
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної часткової або тимчасової втрати працездатності, у старості та в інших випадках, передбачених законом (частина перша статті 46 Конституції України). В Україні на конституційному рівні гарантовано право громадян на соціальний захист, для забезпечення якого необхідне здійснення комплексу державно-правових заходів, одним із яких є законодавче визначення основ соціального захисту форм і видів пенсійного забезпечення (пункт 6 частини першої статті 92 Конституції України).
Також, Конституційний суд України у своєму рішенні №6-рп/2007 від 09.07.2007 зазначив, що невиконання державою взятих на себе соціальних зобов'язань порушує принцип соціальної, правової держави. Встановлення певних соціальних пільг, компенсацій та гарантій є складовою конституційного права на соціальний захист і юридичними засобами здійснення цього права.
З урахуванням вищеназваних положень Конституції України, Відповідач повинен розрахувати Позивачу пенсію з 01.03.2016 року у зв'язку з підвищенням посадових окладів працюючих державних службовців з урахуванням довідки про склад заробітної плати від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням "інших виплат", та виплачувати пенсію без обмеження максимального розміру.
Таким чином, суд доходить висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів у межах суми стягнення за один місяць.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійсненні нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступає стороною у справі.
Таким чином, керуючись ст. ст. 19, 58 Конституції України, статтями 33, 37, 37-1 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-XII, ст. ст. 1, 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 №108/95, постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 №1013, ст. ст. 2, 8, 9, 10, 11, 17, 18, 49, 51, 70, 71, 160-163, 256 КАС України, суд -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеси про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити дії - задовольнити у повному обсяз.
Визнати незаконними дії управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 № 1013 "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів", якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді з 01.03.2016 та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса про відмову у перерахунку пенсії від 23.08.2016 №213/С-2.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса здійснити перерахунок раніше призначеної ОСОБА_1 пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-ХІІ в редакції, чинній на день її призначення з урахуванням складових заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи перед зверненням за пенсією) відповідно до довідок головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням рішення Малиновського районного суду м Одеса від 30.03.2015 по справі №521/3373/15а, та у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індекхаціїта внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.201 5 №1013. якою підвищено розмір посадового окладу працюючого державного службовця по аналогічній посаді, виходячи з розміру 60% посадового окладу починаючи з 01.03.2016 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду в Малиновському районі м. Одеса під час перерахунку пенсії ОСОБА_1 врахувати в повному обсязі надбавки за високі досягнення у праці, премії на момент призначення пенсії та прокоригувати ці виплати на рівень зростання посадового окладу, що передбачено п.2 постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року з доповненнями, встановленими постановою КМУ №688 від 26.05.2004 року.
Допустити негайне виконання рішення суду стосовно проведення управлінням Пенсійного фонду України в Малиновському районі м. Одеса перерахунку пенси ОСОБА_1 з урахуванням складових заробітної плати відповідно до довідок головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 14.01.2015 №377/10 та №372/10 з урахуванням рішення Малиновського районного суду м^ Одеса від 30.03.2015 по справі N«521/3373/15а, виходячи з розміру 60% посадового окладу та у зв'язку з прийняттям постанови КМУ "Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів" від 09.12.201 5 .№ 101 3, а також виплати заборгованості пенси після проведення її перерахунку, починаючи з 01.03.2016 в межах всієї суми.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня її проголошення.
ГОЛОВУЮЧИЙ А.П. ЦЕЛУХ