Ухвала від 03.11.2016 по справі 495/8209/16-а

Справа № 495/8209/16-а

УХВАЛА

Про залишення позовної заяви без розгляду

03 листопада 2016 року м. Білгород-Дністровський

Суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Боярський О. О. , розглянувши матеріали, які надійшли за адміністративним позовом ОСОБА_1 до виконуючого обов'язків начальника Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області ОСОБА_2, Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

18.10.2016 позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом до виконуючого обов'язків начальника Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області ОСОБА_2, Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області, в якому просить зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області провести перерахунок пенсії з урахуванням відомостей довідки, наданої Фінансово-економічним управлінням СБУ №21/3/2-1582/526 від 28.05.2012 року та здійснити її виплату за останні три роки з урахуванням проведених виплат.

Відповідно до частини першої статті 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Правові наслідки пропуску строку звернення до суду передбачені чинним положенням частини першої статті 100 КАС України згідно якої адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Виходячи з положень ч. 1 п. 5 ст. 107 КАС України додержання строку звернення до суду адміністративні суди перевіряють під час вирішення питання про відкриття провадження у справі та у разі його пропуску та визнання вказаних особою причин пропуску строку неповажними місцевий адміністративний суд залишає адміністративний позов без розгляду.

Враховуючи вищенаведене суд вважає за необхідне перевірити поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду до відкриття провадження у справі.

Як вбачається з матеріалів справи, з вищевказаним адміністративним позовом позивач звернувся 18.10.2016 року. Про порушення своїх прав позивач дізнався ще в червні 2012 року, коли отримав пенсію без урахування відомостей довідки, наданої Фінансово-економічним управлінням СБУ №21/3/2-1582/526 від 28.05.2012 року.

Враховуючи положення ст. 99 КАС України, позивачем було порушено строк для звернення до суду за захистом порушених прав.

Позивач не зазначив причини пропуску ним строку звернення до суду із позовом, вимоги про поновлення строку не заявляв.

Суд вважає, що необізнаність особи, а також незнання діючого законодавства не можуть бути визнані поважними причинами пропуску строку звернення до суду, так як відповідно до ст. 57 Конституції України, всі законодавчі акти, які стосуються прав та обов'язків обов'язково підлягають оприлюдненню, а отже позивач мав можливості дізнатися про порушення його прав та своєчасно звернутися до суду за захистом своїх прав та інтересів.

За таких обставин, підстав для поновлення строків звернення до адміністративного суду судом не встановлено.

У зв'язку з вищевикладеним, суд вважає за можливе залишити позовну заяву у частині зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області провести перерахунок пенсії з урахуванням відомостей довідки, наданої Фінансово-економічним управлінням СБУ №21/3/2-1582/526 від 28.05.2012 року та здійснити її виплату з жовтня 2013 року по 17.04.2016 року з урахуванням проведених виплат без розгляду, оскільки позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.

На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 99, ч.1 ст. 100, 107, ст.165 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до виконуючого обов'язків начальника Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області ОСОБА_2, Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, в частині позовних вимог з приводу зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м.Білгород-Дністровському та Білгород-Дністровському районі Одеської області провести перерахунок пенсії з урахуванням відомостей довідки, наданої Фінансово-економічним управлінням СБУ №21/3/2-1582/526 від 28.05.2012 року та здійснити її виплату з жовтня 2013 року по 17.04.2016 року з урахуванням проведених випла - залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського Апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя: