Ухвала від 01.12.2016 по справі 805/4563/16-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

01 грудня 2016 року Справа № 805/4563/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Бабаш Г.П., розглянувши матеріали позовної заяви Управління Пенсійного фонду України в м. Новогродівці Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Машзавод» про визнання дій щодо несплати заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн., зобов'язання виконати зобов'язання щодо сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн., -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Новогродівці Донецької області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Публічного акціонерного товариства «Машзавод» про визнання дій щодо несплати заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн., зобов'язання виконати зобов'язання щодо сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн.

Відповідно до ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви приєднується документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Відповідно до пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI, розмір ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, суб'єктом владних повноважень становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

У відповідності до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25.12.2015 року № 928-VIII, розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2016 року складає 1378 грн.

Абзацом 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

З аналізу наведених норм вбачається, що за подання до адміністративного суду даного адміністративного позову з вимогами немайнового характеру позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі 2756 грн.

Таким чином, позивачем в порушення вищезазначених норм до суду не надано доказів сплати судового збору у вищезазначеному розмірі.

Крім того, суд зауважує, що ч. 1 ст. 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

За приписами п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою ст. 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

За приписами пп. 1, 8 ч. 1 ст. 3 справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень;

Позивач - особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано адміністративний позов до адміністративного суду, а також суб'єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подана позовна заява до адміністративного суду.

В своїх позовних вимогах Управління Пенсійного фонду України в м. Новогродівці Донецької області просить визнати протиправними дії ПАТ «Машзавод» щодо несплати заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн. та зобов'язати ПАТ «Машзавод» виконати зобов'язання щодо сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн.

Суд звертає увагу, що ст. 17 КАС України наводить вичерпну юрисдикцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ, зокрема, щодо справ, в яких позивачем виступає суб'єкт владних повноважень.

Кодекс адміністративного судочинства України, зокрема, частина 3 статті 6, визначає право на звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень лише у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Проте позивач в позовній заяві не вказує, чим саме передбачено його звернення до суду з даним адміністративним судом, та не зазначає, якою саме правовою нормою це визначено.

Згідно ст. 108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вказані вимоги, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду, інакше заява буде вважатися не поданою і повернута позивачеві.

За таких обставин зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачеві строку для усунення зазначених недоліків. Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Управління Пенсійного фонду України в м. Новогродівці Донецької області до Публічного акціонерного товариства «Машзавод» про визнання дій щодо несплати заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн., зобов'язання виконати зобов'язання щодо сплати фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком №1 за період з 01.09.2015 року по 31.10.2016 року в сумі 113160,27грн., - залишити без руху.

Надати Управлінню Пенсійного фонду України в м. Новогродівці Донецької області строк до 16.12.2016 року для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову до суду у розмірі 2756 грн.; позовної заяви із визначенням підстав звернення до суду згідно ч. 3 ст. 6 КАС України та викладом позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і викладом обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги до відповідача.

Роз'яснити позивачеві, що при невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк апеляційної скарги з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, то апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У випадку подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Бабаш Г.П.