Справа № 428/10822/16-п
Провадження №3/428/1898/2016
23 листопада 2016 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Олійник В.М., розглянувши матеріали, які надійшли зі спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-2, ч. 1 ст. 163-1 КУпАП ОСОБА_1, -
До Сєвєродонецького міського суду Луганської області зі спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-2 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 на підставі протоколів про адміністративне правопорушення № 76 серії АА № 747395, № 72 серії АА № 747322, № 82 серії АА № 747318, № 74 серії АА № 747314, № 80 серії АА № 747310, № 78 серії АА № 747425, № 88 серії АА № 747312, № 86 серії АА № 747316, № 96 серії АА № 747393, № 84 серії АА № 747320, № 92 серії АА № 747388, № 90 серії АА № 747390, № 95 серії АА № 747386 від 19 серпня 2016 року.
Згідно ст. 278 КУпАП суддя при підготовці справи до розгляду вирішує питання, чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Згідно ч. 1 ст. 268 КУпАП під час відсутності особи що притягується до адміністративної відповідальності, справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Як видно з протоколів № 76 серії АА № 747395, № 72 серії АА № 747322, № 82 серії АА № 747318, № 74 серії АА № 747314, № 80 серії АА № 747310, № 78 серії АА № 747425, № 88 серії АА № 747312, № 86 серії АА № 747316, № 96 серії АА № 747393, № 84 серії АА № 747320, № 92 серії АА № 747388, № 90 серії АА № 747390, № 95 серії АА № 747386 про адміністративне правопорушення від 19 серпня 2016 року, вони не містять адреси місця проживання та реєстрації ОСОБА_1 на підконтрольній Україні території, а отже виклик цієї особи неможливий як і розгляд справи відповідно до ст. 268 КУпАП без його виклику до суду.
Також матеріалів справи, а саме: з протоколів про адміністративне правопорушення № 76 серії АА № 747395, № 72 серії АА № 747322, № 82 серії АА № 747318, № 74 серії АА № 747314, № 80 серії АА № 747310, № 78 серії АА № 747425, № 88 серії АА № 747312, № 86 серії АА № 747316, № 96 серії АА № 747393, № 84 серії АА № 747320, № 92 серії АА № 747388, № 90 серії АА № 747390, № 95 серії АА № 747386 від 19 серпня 2016 року та актів № 22/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за серпень 2014р., № 23/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за листопад 2015р., № 24/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за листопад 2014р., № 25/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за липень 2014р., № 26/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за жовтень 2014р., № 27/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Податкової декларації з податку на додану вартість» ДП «Луганський ЕТЦ» за вересень 2014р., № 28/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» ДП «Луганський ЕТЦ» за рік 2014, № 28/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» ДП «Луганський ЕТЦ» за ІІІ квартал 2014р., № 31/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки ДП «Луганський ЕТЦ» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань частини чистого прибутку за 1 півріччя 2014р. та 3 кв. 2014р., № 30/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки своєчасності подання «Розрахунку частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями» ДП «Луганський ЕТЦ» за І півріччя 2014р., № 32/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки ДП «Луганський ЕТЦ» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань з податку на додану вартість за червень - липень 2014р. та червень - липень 2015р., № 33/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки ДП «Луганський ЕТЦ» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань з авансових внесків з податку на прибуток за 2013-2014 роки, № 34/28-05-42/21851104 від 19.08.2016 року про результати камеральної перевірки ДП «Луганський ЕТЦ» з питань своєчасності сплати до бюджету сум податкових зобов'язань зі збору за спеціальне використання води за 3 квартал 2014р., видно, що ОСОБА_1 не підписано вказані протоколи та акти, а також відсутні відомості про відмову ОСОБА_1 від їх підписання, а тому невідомо чи були роз'яснені ОСОБА_1 права, передбачені ст. 10 та ст. 63 Конституції України, та яким чином це було у такому випадку здійснено.
Суд зауважує, що для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в одному матеріалі надійшло тринадцять протоколів одночасно, однак суд позбавлений можливості з'ясувати, за яким саме протоколом необхідно прийняти рішення, оскільки як стаття 163-1, так і стаття 163-2 КУпАП України, за якими складені протоколи про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 містять у собі дві частині, а ч. 2 кожної з цих статей передбачає відповідальність за вчинення правопорушення особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за те ж порушення.
Проте, в даному випадку суд позбавлений можливості на законних підставах притягнути особу до відповідальності за ч. 2 ст. 163-1 та за ч. 2 ст. 163-2 КУпАП, а отже протоколи необхідно направляти окремо та вірно кваліфікувати дії правопорушника.
Відповідно до ст. 276 КУпАП справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення.
Як видно з протоколу про адміністративне правопорушення, місцем його вчинення є Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вулиця Енергетиків, 72, хоча за цією адресою розташовано лише державну установу ДПІ, тому суд вважає, що Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул.Енергетиків, 72, не може бути місцем вчинення адміністративного правопорушення, а є лише місцем його виявлення та складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Таким чином, враховуючи викладене суд дійшов висновку, що протоколи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-2 КУпАП на підставі протоколів про адміністративне правопорушення № 76 серії АА № 747395, № 72 серії АА № 747322, № 82 серії АА № 747318, № 74 серії АА № 747314, № 80 серії АА № 747310, № 78 серії АА № 747425, № 88 серії АА № 747312, № 86 серії АА № 747316, № 96 серії АА № 747393, № 84 серії АА № 747320, № 92 серії АА № 747388, № 90 серії АА № 747390, № 95 серії АА № 747386 від 19 серпня 2016 року не відповідають вимогам ст. 256 КУпАП, складені з істотними порушеннями, що унеможливлює розгляд справи судом, тому вважає необхідним зазначений адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 повернути для належного оформлення.
Керуючись ст.ст. 256, 276, 278 КУпАП, суд, -
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1, ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, у відношенні ОСОБА_1 на підставі протоколів про адміністративне правопорушення № 76 серії АА № 747395, № 72 серії АА № 747322, № 82 серії АА № 747318, № 74 серії АА № 747314, № 80 серії АА № 747310, № 78 серії АА № 747425, № 88 серії АА № 747312, № 86 серії АА № 747316, № 96 серії АА № 747393, № 84 серії АА № 747320, № 92 серії АА № 747388, № 90 серії АА № 747390, № 95 серії АА № 747386 від 19 серпня 2016 року, повернути до спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Луганську Міжрегіонального головного управління ДФС, для належного оформлення і усунення зазначених недоліків.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В. М. Олійник