Постанова від 30.11.2016 по справі 688/4059/16-а

Справа 688/4059/16-а

№ 2-а/688/181/16

Постанова

Іменем України

30 листопада 2016 року м. Шепетівка

Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області

у складі: головуючого - судді Цідик А.Ю.,

за участю: секретаря судового засідання Никитюк К.М.,

представників позивача ОСОБА_1, ОСОБА_2,

представників відповідача Денищук Т.П., Васильченка В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі засідань у м. Шепетівка справу за адміністративним позовом Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області до Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області за участю третіх осіб без самостійних вимог ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 про визнання бездіяльності виборчої комісії неправомірною та зобов'язання вчинити дії,

встановив:

Шепетівська районна партійна організація Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області звернулася до суду з даним позовом, посилаючись на те, що 23.11.2016 р. нею, в порядку вимог ст. 39 Закону України «Про місцеві вибори», подано до Судилківської сільської виборчої комісії пакет документів для реєстрації кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади в кількості 19 осіб та кандидата на посаду Судилківського сільського голови від даної парторганізації. При цьому, представником партійної організації до комісії подано пакет документів на 7 кандидатів у депутати, а пакет документів на 19 інших кандидатів у депутати відправлені через Шепетівське відділення поштового зв'язку з дотриманням вимог ст.ст. 39, 42 Закону України «Про місцеві вибори». 27.11.2016р. документи про реєстрацію 19 кандидатів у депутати надійшли до виборчої комісії, де були зареєстровані. Разом з тим, питання щодо розгляду даного пакету документів не було внесено до порядку денного засідання, яке відбулося в той же день. Натомість, голова виборчої комісії видала представнику Шепетівської РПО ВО «Батьківщина» довідку про те, що документи на реєстрацію кандидатів в депутати по Шепетівській районній партійній організації ВО «Батьківщина» не прийнято в зв'язку з порушенням строку, встановленого ч. 2 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори». Однак, вказана норма закону врегульовує умови реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі й взагалі не стосується кадидатів в депутати, в одномандатних виборчих округах, висунутих партійними організаціями. Таким чином Судилківською сільською виборчою комісією кандидатами у депутати до Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади від Шепетівської РПО ВО «Батьківщина» Хмельницької області замість 25 осіб зареєстровано лише 7, чим порушено вимоги ст.ст. 25, 39, 42 Закону України «Про місцеві вибори».

Просив визнати неправомірною бездіяльність Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області з перших місцевих виборах кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Судилківського сільського голови щодо нереєстрації кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах наступних осіб: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 та зобов'язати Судилківську сільську виборчу комісію Шепетівського району Хмельницької зареєструвати кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах вказаних осіб.

До початку розгляду справи по суті позивач збільшив позовні вимоги та остаточно просив встановити факт порушення відповідачем вимог ст. 38 Конституції України щодо гарантування кожному громадянину України право обиратися та бути обраним стосовно вказаних вище осіб; визнати неправомірною бездіяльність Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області з перших місцевих виборах кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Судилківського сільського голови щодо нереєстрації кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах вказаних осіб та зобов'язати відповідача розглянути питання щодо реєстрації та зареєструвати кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах вказаних осіб.

Ухвалою Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору залучено ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21

Представники позивача та треті особи без самостійних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 у судовому засіданні позов підтримали з підстав, викладених у позовній заяві.

Представники відповідача у судовому засіданні позов не визнали, посилаючись на те, що 27.11.2016р. до виборчої комісії від представника Шепетівської районної партійної організації ВО «Батьківщина» поштою надійшли документи на реєстрацію кандидатів у депутати 19 осіб. Враховуючи, що строк подання документів закінчився, голова комісії видала відповідну довідку про відмову в їх прийнятті. Відповідно до Закону України «Про місцеві вибори» позивач зобов'язаний особисто подати документи на реєстрацію кандидатів у депутати, а не через відділення зв'язку. Крім того, у позивача відсутні касові документи, що підтверджують відправлення ним документів в останній день строку 23.11.2016р.

Треті особи без самостійних вимог ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 у судове засідання не прибули, належним чином повідомлені про час та місце судового засідання.

Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню.

Відповідно до пункту 1 частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Зазначена норма Кодексу кореспондується із положеннями частини другої статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог статті 38 Конституції України громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, у всеукраїнському та місцевих референдумах, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Організація і порядок проведення виборів, відповідно до пункту 20 частини першої статті 92 Конституції України, визначаються виключно законами України.

Основні засади, організація і порядок проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост визначені Законом України «Про місцеві вибори», частина друга статті другої якого встановлює, що вибори депутатів сільських, селищних рад проводяться за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах, на які поділяється територія відповідно села (кількох сіл, жителі яких добровільно об'єдналися у сільську громаду), селища, територія утвореної відповідно до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" об'єднаної сільської, селищної територіальної громади.

Відповідно до положень статті 11 Закону України «Про місцеві вибори» - виборчий процес місцевих виборів (далі - виборчий процес) - це здійснення суб'єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, визначеними у статті 12 цього Закону, виборчих процедур, передбачених цим Законом. Виборчий процес здійснюється, зокрема, на засадах неупередженості до місцевих організацій партій, кандидатів.

У зв'язку з прийняттям рішення Судилківською сільською радою про добровільне об'єднання територіальної громади, Центральна виборча комісія в порядку, передбаченому Законом України «Про місцеві вибори», призначила перші вибори депутатів Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Судилківського сільського голови, що відбудуться 18 грудня 2016 року.

Відповідно до п.п. 1-4 ч. 4 ст. 25 Закону України «Про місцеві вибори» сільська, селищна територіальна виборча комісія забезпечує підготовку та проведення відповідних місцевих виборів; утворює одномандатні виборчі округи по виборах депутатів сільської, селищної ради, встановлює їх межі, єдину нумерацію; реєструє кандидатів у депутати відповідно сільської, селищної ради у відповідних одномандатних виборчих округах, їх довірених осіб та видає їм посвідчення; реєструє кандидатів на посаду відповідно сільського, селищного голови, старости, їх довірених осіб та видає їм відповідні посвідчення.

Рішення територіальної виборчої комісії, що суперечить законодавству України або прийняте з перевищенням її повноважень, може бути скасоване в установленому законом порядку територіальною виборчою комісією вищого рівня з відповідних місцевих виборів, Центральною виборчою комісією або судом. Територіальна виборча комісія вищого рівня, Центральна виборча комісія у такому випадку має право прийняти рішення по суті питання (ч. 19 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори»).

Умови реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі визначені статтею 39 Закону України «Про місцеві вибори», частиною першою якої передбачено, що відповідна територіальна виборча комісія реєструє кандидата в депутати, висунутого місцевою організацією партії в одномандатному виборчому окрузі, за умови подання до комісії таких документів: заяви про реєстрацію кандидата в депутати, підписаної керівником місцевої організації партії та засвідченої печаткою місцевої організації партії або організації відповідної політичної партії вищого рі вня; копії рішення вищого керівного органу партії про участь її місцевих організацій у відповідних місцевих виборах, засвідченої підписом керівника та печаткою партії; рішення зборів (конференції) місцевої організації партії про висування кандидата у депутати від цієї місцевої організації партії, яке повинне бути підписане керівником місцевої організації партії та засвідчене печаткою місцевої організації партії або відповідної організації партії вищого рівня; заяви особи про згоду балотуватися кандидатом у депутати від цієї місцевої організації партії у відповідному одномандатному виборчому окрузі та про згоду на оприлюднення біографічних відомостей у зв'язку з участю у місцевих виборах; автобіографії кандидата в депутати, що обов'язково повинна містити: прізвище, власне ім'я (усі власні імена) та по батькові (за наявності), число, місяць, рік і місце народження, відомості про громадянство, освіту, трудову діяльність, посаду, місце роботи (заняття), громадську роботу (в тому числі на виборних посадах), партійність, склад сім'ї, місце проживання, контактний телефон, наявність чи відсутність представницького мандата та судимості за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру кожного кандидата в депутати відповідно до статті 45 цього Закону; чотирьох фотографій кандидата у депутати розміром 4 x 6 сантиметрів. До зазначених документів додається ксерокопія першої та другої сторінок паспорта громадянина України та сторінок, де зазначаються відомості про місце проживання відповідно до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" (ксерокопія тимчасового посвідчення громадянина України для осіб, недавно прийнятих до громадянства України) кандидата у депутати, висунутого відповідною місцевою організацією партії.

Згідно з ч. 4 ст. 39 Закону України «Про місцеві вибори» документи, передбачені частинами першою та третьою цієї статті, подані до відповідної виборчої комісії з порушенням строку, встановленого частиною другою статті 42 цього Закону, не розглядаються, рішення виборчої комісії у такому випадку не приймається.

Відповідно до ч. 1 ст. 42 цього Закону кандидати у депутати в одномандатному виборчому окрузі реєструються відповідною територіальною виборчою комісією в разі дотримання умов, передбачених статтею 39 цього Закону.

Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі закінчується за 24 дні до дня голосування.

Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати, висунутих місцевою організацією партії в одномандатних виборчих округах, здійснюється представником місцевої організації партії, уповноваженим на це довіреністю від неї, а кандидата, висунутого шляхом самовисування в одномандатному виборчому окрузі, - ним особисто.

Прийом документів здійснюється головою, заступником голови, секретарем або іншим визначеним комісією членом виборчої комісії (ч. 2 ст. 49 Закону).

Відповідно до ч. 5, ч. 13 ст. 94 Закону України «Про місцеві вибори» рішення, дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, її члена може бути оскаржено до територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, або до суду. Позовні заяви, що стосуються призначення, підготовки і проведення місцевих виборів, розглядаються судом у порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України.

Судом встановлено, що 23.11.2016 р. Шепетівська районна партійна організація Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області подала до Судилківської сільської виборчої комісії пакет документів для реєстрації кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади в кількості 19 осіб та кандидата на посаду Судилківського сільського голови від даної парторганізації. При цьому, представником партійної організації до комісії подано пакет документів на 7 кандидатів у депутати, а пакет документів на 19 інших кандидатів у депутати відправлені через Шепетівське відділення поштового зв'язку 23.11.2016р.

27.11.2016р. документи про реєстрацію 19 кандидатів у депутати надійшли у виборчу комісію, де були зареєстровані, що підтверджується витягом з журналу реєстрації документів, заяв і скарг у ТВК. Питання щодо розгляду даного пакету документів не було внесено до порядку денного засідання. 27.11.2016р. голова виборчої комісії видала представнику Шепетівської РПО ВО «Батьківщина» Хмельницької області довідку про те, що документи на реєстрацію кандидатів в депутати по Шепетівській районній партійній організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» не прийнято в зв'язку з порушенням строку, встановленого ч. 2 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори».

Таким чином Судилківською сільською виборчою комісією кандидатами у депутати до Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади від Шепетівської РПО ВО «Батьківщина» Хмельницької області зареєстровано лише 7 осіб. Будь-якого рішення щодо реєстрації 19-ти кандидатів у депутати в порядку статті 49 Закону України «Про місцеві вибори» виборча комісія не приймала.

Частинами третьою і четвертою статті 49 Закону України «Про місцеві вибори» встановлено, що особі, яка подала до відповідної територіальної виборчої комісії зазначені у частинах першій, третій статті 39 цього Закону документи, видається довідка із зазначенням дати і часу прийняття документів та переліку прийнятих документів. Територіальна виборча комісія не пізніш як на третій день з дня прийняття заяви про реєстрацію кандидата у депутати в одномандатному виборчому окрузі та доданих до неї необхідних документів, але не пізніш як за 23 дні до дня голосування приймає рішення про реєстрацію кандидата або про відмову в його реєстрації. Копія цього рішення не пізніше наступного дня після його прийняття надсилається (видається) представнику місцевої організації партії, від якої висунуті кандидати в депутати, відповідному кандидату в депутати або його довіреній особі.

Вичерпні підстави для відмови в реєстрації кандидата у депутати містяться у ст. 46 Закону України «Про місцеві вибори» і ними є: порушення встановленого цим Законом порядку висування кандидата, в тому числі перевищення встановленої частинами третьою - сьомою статті 36 цього Закону кількості кандидатів у депутати, які можуть бути висунуті у відповідному виборчому окрузі або закріплені за ним; відсутність передбачених цим Законом документів для реєстрації особи кандидатом; припинення громадянства України особи; визнання судом особи недієздатною, набрання щодо неї законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, злочину проти виборчих прав громадян чи корупційного злочину; виявлення територіальною виборчою комісією обставин, за яких особу не може бути обрано депутатом або сільським, селищним, міським головою, старостою відповідно до статті 9 цього Закону; висування кандидата в депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости від місцевої організації партії, щодо якої центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державної реєстрації юридичних осіб, реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, прийнято у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку рішення про невідповідність її або партії в цілому діяльності, найменування та/або символіки вимогам Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

Перелік підстав для відмови у реєстрації кандидатів у депутати є вичерпним і розширеному тлумаченню не підлягає.

Рішення виборчої комісії приймається відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісії. Рішення виборчої комісії набирає чинності з моменту його прийняття (ч. 14 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори»).

Подання документів до відповідної територіальної виборчої комісії для реєстрації кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі закінчується за 24 дні до дня голосування, яке має відбутися 18.12.2016р.

Таким чином, останнім днем подання означених документів було 23 листопада 2016 року.

Письмові заяви та повідомлення, здані до установи зв'язку до закінчення останнього дня строку, вважаються такими, що здані своєчасно.

Пакет документів на 19 кандидатів у депутати відправлені позивачем через Шепетівське відділення поштового зв'язку 23.11.2016р., тобто до закінчення останнього дня строку, а тому вважаються такими, що здані своєчасно.

Ч. 2 ст. 38 Закону України «Про місцеві вибори», якою керувалася голова комісії, відмовляючи в прийняті документів, врегульовує умови реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі й взагалі не стосується кандидатів в депутати, в одномандатних виборчих округах, висунутих партійними організаціями.

Враховуючи, що позивачем документи подані в строк, передбачений ч. 2 ст. 42 Закону України «Про місцеві вибори», виборча комісія повинна була видати довідку про їх прийняття, а в подальшому прийняти рішення про реєстрацію кандидата у депутати або про відмову в реєстрації.

Представником відповідача помилково тлумачиться частина друга статті 42 Закону України «Про місцеві вибори», оскільки вказана норма передбачає особисте подання документів лише для кандидата, висунутого шляхом самовисування в одномандатному виборчому окрузі.

Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожному гарантовано право на ефективний засіб юридичного захисту: кожен, чиї права та свободи визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження. Позиція Європейського Суду з прав людини передбачає, що у виборчому контексті ефективними можуть вважатися лише ті засоби юридичного захисту, які гарантуватимуть правильність результатів виборчого процесу.

У справі "Мельниченко проти України" Європейський суд з прав людини зазначив, що стаття 25 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, учасником якого є Україна, гарантує громадянам держави право обирати та бути обраним. Обмеження можуть бути зроблені щодо політичних прав, проте такі обмеження повинні відповідати звичайним умовам, відповідно до яких основні права можуть бути обмежені, іншими словами вони повинні: бути передбачені законом, відповідати принципу пропорційності, базуватися на психічній недієздатності особи або кримінальному обвинуваченні за тяжкі злочини. Більше того, позбавлення політичних прав може бути тільки за рішенням суду відповідно до закону.

Вищевикладене дає суду підстави для визнання неправомірною бездіяльності Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області з перших місцевих виборах кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Судилківського сільського голови щодо нереєстрації кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах наступних осіб: ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21

Суд зазначає, що відповідно до норм чинного законодавства, повноваження відповідача щодо реєстрації кандидатів у депутати є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Адміністративний суд, перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень на відповідність закріпленим ч. 3 ст. 2 КАС України критеріям, не втручається у дискрецію (вільний розсуд) суб'єкта владних повноважень поза межами перевірки за названими критеріями.

Позовна вимога щодо зобов'язання відповідача зареєструвати кандидатів у депутати є формою втручання в дискреційні повноваження відповідача та виходить за межі завдань адміністративного судочинства, а тому задоволенню не підлягає.

Суд також зазначає, що своєю бездіяльністю виборча комісія грубо порушила гарантоване статтею 38 Конституції України право громадян вільно обирати та бути обраними до органів місцевого самоврядування та положення ЗаконуУкраїни "Про місцеві вибори.

Відповідно до правової позиції, яка викладена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 01.11.2013 № 15, в рамках розгляду виборчих спорів суд розглядає справи за позовними заявами про встановлення фактів, якщо встановлення таких фактів передбачено законами про вибори.

Проте, ані Законом України «Про місцеві вибори», ані Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено встановлення судом факту порушення виборчою комісією Конституції України, у зв'язку з чим суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог в частині встановлення факту порушення виборчою комісією ст. 38 Конституції України

Враховуючи викладене, дискреційні повноваження Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області, та в межах повноважень, визначених ч. 2 ст. 162 КАС України, суд дійшов висновку, що позов належить задовольнити частково, визнати бездіяльність відповідача неправомірною та зобов'язати його розглянути питання щодо реєстрації кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог. Вказане рішення буде гарантувати дотримання і захист прав, свобод, інтересів суб'єктів виборчого процесу від порушень з боку суб'єктів владних повноважень

Керуючись ст.ст. 159-163, 172 КАС України, Законом України „Про місцеві вибори", суд

постановив:

Адміністративний позов Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області до Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області за участю третіх осіб без самостійних вимог ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21 про визнання бездіяльності виборчої комісії неправомірною та зобов'язання вчинити дії - задовольнити частково.

Визнати неправомірною бездіяльність Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області з перших місцевих виборах кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади та Судилківського сільського голови щодо нереєстрації кандидатів у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах - ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21.

Зобов'язати Судилківську сільську виборчу комісію Шепетівського району Хмельницької області розглянути питання щодо реєстрації кандидатами у депутати Судилківської сільської ради об'єднаної територіальної громади висунутих на конференції Шепетівської районної партійної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Хмельницької області у відповідних одномандатних виборчих округах ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_2, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_1, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21.

В решті позову відмовити.

Стягнути з Судилківської сільської виборчої комісії Шепетівського району Хмельницької області в дохід держави судовий збір у сумі 1378 грн.

Копію постанови невідкладно вручити особам, які беруть участь у справі.

На постанову може бути подано апеляційну скаргу до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом двох днів з дня її проголошення.

Суддя А.Ю. Цідик