Справа № 592/10147/16-п
Провадження № 3/592/1921/16
25 листопада 2016 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми у складі ОСОБА_1, з участю прокурора Байдак А.Ю.,розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Сумській області департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженку, с. Колонтаїв, Краснокутського району, Харківської області, працюючу директором КУ Сумської навчально-виховного комплексу «Загальноосвітньої школи І ступеня- дошкільний навчальний заклад № 9 «Веснянка»», проживаючу та зареєстровану за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, заміжню, ІН НОМЕР_1,-
за ст.ст. 172-7 ч.1,172-7 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
права , передбачені ст.. 268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, роз»яснені,-
03.11.2016 року до Ковпаківського районного суду м. Суми надійшли матеріали про вчинення ОСОБА_2 адміністративних правопорушень , передбачених за ст.ст. 172-7 ч.1,172-7 ч.2 КУпАП , при наступних обставинах.
З моменту вступу у дію Закону України «Про запобігання корупції», директора комунальної установи Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа 1 ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області (за текстом - навчальний заклад) ОСОБА_2 не вжила заходів передбачених п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час здійснення службових повноважень та по відношенню до близької особи.
Згідно п. 1.4. та п. 1.6 розділу 1 Статуту, засновником навчального закладу є Сумська міська рада, діяльність якого підпорядкована управлінню освіти і науки Сумської міської ради. Навчальний заклад є юридичною особою , має гербову печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційні рахунки, спеціальні реєстраційні рахунки за власними надходженнями в органах Державного казначейства.
Юридична адреса дошкільного закладу: Україна, 40007, м. Суми, вул. Холодногірська, 47.
Отже, відповідно до ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно ч. З та 4 ст. 62 цього ж Кодексу, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
У ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Крім того, у п. 1.5. розділу 1 Статуту зазначено, що засновник або уповноважений ним орган здійснює фінансування навчального закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надають необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовують будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.
Разом з тим, у п. 8.1. розділу 8 Статуту зазначено, що управління навчальним закладом здійснюється управлінням освіти і науки Сумської міської ради. Засновник здійснює свої повноваження відносно навчального закладу безпосередньо та через управління освіти і науки Сумської міської ради відповідно до чинного законодавства.
На підставі вищевикладеного, комунальна установа Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області є юридичною особою публічного права, підпорядковане, підзвітне та підконтрольне управлінню освіти і науки Сумської міської ради.
Згідно п. 8.2. розділу 8 Статуту, безпосереднє керівництво навчальним закладом здійснює його директор. Директор навчального закладу призначаються і звільняються з посади управлінням освіти і науки Сумської міської ради.
Відповідно до наказу від 01.11.2000 №168-к «Про призначення» - ОСОБА_2 призначено на посаду директора дитячого садка мистецтв №9 - прогімназії естетичного профілю «Веснянка» по переводу з 01.1 1.2000.
На підставі затвердженого Статуту рішенням Сумської міської ради від 23.09.2009 року №3015, проведено державну реєстрацію змін до установчих документів від 05.10.2009, номер запису 16321050005000261, яким прийнято нову назву навчального закладу, а саме: комунальна установа Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області.
Згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті - є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Отже директор навчального закладу ОСОБА_2 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно абзацу другого п. 8.3. розділу 8 Статуту, керівник навчального закладу: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний підбір і розстановку кадрів, відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу, розпоряджається в установленому порядку майном закладу і коштами, видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання.
Таким чином, директор комунальної установи Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області ОСОБА_2 здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки і відноситься до службових осіб.
Перебуваючи на посаді директора навчального закладу ОСОБА_2 вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, що визначено п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Так, згідно п. 1-4 ч. 1 сг. 28 зазначеного Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані:
1)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
2)повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
3)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
4)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до абзацу 11 ч. 1 ст. 1 Закону «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
В абзаці 10 ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону вказано, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Директор навчального закладу ОСОБА_2 у червні, вересні, жовтні та грудні 2015 року видала накази, які стосувались її особисто та близької їй особі, а саме: ОСОБА_3, яка працює з 01.02.2013року на посаді практичного психолога навчального закладу.
Відповідно до п. 10 особової картки працівника типової форми №П-2, затвердженої наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25.12.2009року №495/656 та п. 12 особового листка по обліку кадрів ОСОБА_2 мас сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Згідно п. 10 особової картки працівника типової форми №ГІ-2, затвердженої наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25.12.2009 №495/656, ОСОБА_3 та свідоцтва про шлюб серії 1-БП №049948 від 29.01.2010 чоловіком останньої є ОСОБА_4
Отже, відповідно до вказаних даних та листів від 27.05.2016 №158, від 06.09.2016 року №243 директора навчального закладу ОСОБА_2, остання та ОСОБА_3 є свекруха і невістка відповідно.
Так, директор навчального закладу ОСОБА_2 має реальний конфлікт інтересів, який виник під час особистого винесення наказу від 08.06.2015 №47-кт «Про надання відпустки», яким надала щорічну основну відпустку практичному психологу ОСОБА_3 за період роботи з 01.07.2014 по 01.07.2015року терміном на 42 календарних дні.
Водночас, наказом від 24.09.2015року №166-к «Про щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам дошкільного підрозділу комплексу», ОСОБА_2 надала щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам у тому числі і практичному психологу ОСОБА_3 у розмірі 170,00 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена грошова винагорода за вересень поточного року у розмірі 170,00 грн.
Наказом від 12.10.2015року №174-к «Про щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам дошкільного підрозділу комплексу» ОСОБА_2 надала щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам у тому числі і практичному психологу ОСОБА_3 у розмірі 780,00 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена грошова винагорода за жовтень поточного року у розмірі 780,00 грн.
Водночас, визначений розмір грошової винагороди є найбільшим серед інших педагогічних працівників.
Наказом від 25.12.2015 №196-к «Про преміювання працівників дошкільного підрозділу за високі показники в роботі» ОСОБА_2 преміювала працівників навчального закладу у тому числі і ОСОБА_3 у розмірі 232,99 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена премія за грудень відповідного року у розмірі 232,99 грн.
Під час винесення перелічених наказів, які стосуються близької особи, у директора навчального закладу ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів про який не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів з ОСОБА_3 безпосереднього керівника протягом тривалого часу, дії якої є умисними.
Відповідно до листа управління освіти і науки Сумської міської ради від 28.10.2016 року №13.01-18/1810 повідомлень від ОСОБА_2 за період, коли видавались накази, про наявність реального або потенційного конфлікту інтересів, який може вплинути на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання службових чи представницьких повноважень не надходило.
Отже, ОСОБА_2 перебуваючи на посаді директора навчального закладу порушила вимоги п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Крім того , з моменту вступу у дію Закону України «Про запобігання корупції», директора комунальної установи Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа 1 ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області (за текстом - навчальний заклад) ОСОБА_2 не вжила заходів передбачених п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» під час здійснення службових повноважень та по відношенню до близької особи.
Згідно п. 1.4. та п. 1.6 розділу 1 Статуту, засновником навчального закладу є Сумська міська рада, діяльність якого підпорядкована управлінню освіти і науки Сумської міської ради. Навчальний заклад є юридичною особою , має гербову печатку і штамп встановленого зразка, бланки з власними реквізитами, реєстраційні рахунки, спеціальні реєстраційні рахунки за власними надходженнями в органах Державного казначейства.
Юридична адреса дошкільного закладу: Україна, 40007, м. Суми, вул. Холодногірська, 47.
Отже, відповідно до ст. 62 Господарського кодексу України, підприємство - це самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної, іншої господарської діяльності в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими законами.
Згідно ч. З та 4 ст. 62 цього ж Кодексу, підприємство, якщо законом не встановлено інше, діє на основі статуту та є юридичною особою, має відокремлене майно, самостійний баланс, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням та ідентифікаційним кодом.
У ст. 80 Цивільного кодексу України зазначено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Крім цього у ст. 81 Цього ж Кодексу вказано, що юридична особа публічного права створюється розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
Крім того, у п. 1.5. розділу 1 Статуту зазначено, що засновник або уповноважений ним орган здійснює фінансування навчального закладу, його матеріально-технічне забезпечення, надають необхідні будівлі з обладнанням і матеріалами, організовують будівництво і ремонт приміщень, їх господарське обслуговування, харчування та медичне обслуговування дітей.
Разом з тим, у п. 8.1. розділу 8 Статуту зазначено, що управління навчальним закладом здійснюється управлінням освіти і науки Сумської міської ради. Засновник здійснює свої повноваження відносно навчального закладу безпосередньо та через управління освіти і науки Сумської міської ради відповідно до чинного законодавства.
На підставі вищевикладеного, комунальна установа Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області є юридичною особою публічного права, підпорядковане, підзвітне та підконтрольне управлінню освіти і науки Сумської міської ради.
Згідно п. 8.2. розділу 8 Статуту, безпосереднє керівництво навчальним закладом здійснює його директор. Директор навчального закладу призначаються і звільняються з посади управлінням освіти і науки Сумської міської ради.
Відповідно до наказу від 01.11.2000 №168-к «Про призначення» - ОСОБА_2 призначено на посаду директора дитячого садка мистецтв №9 - прогімназії естетичного профілю «Веснянка» по переводу з 01.11.2000.
На підставі затвердженого Статуту рішенням Сумської міської ради від 23.09.2009 року №3015, проведено державну реєстрацію змін до установчих документів від 05.10.2009, номер запису 16321050005000261, яким прийнято нову назву навчального закладу, а саме: комунальна установа Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області.
Згідно п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», особи, які для цілей цього Закону прирівнюються до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а саме: посадові особи юридичних осіб публічного права, які не зазначені у пункті 1 частини першої цієї статті - є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону. Отже директор навчального закладу ОСОБА_2 є суб'єктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції».
Згідно абзацу другого п. 8.3. розділу 8 Статуту, керівник навчального закладу: здійснює керівництво педагогічним колективом, забезпечує раціональний підбір і розстановку кадрів, відповідає за якість і ефективність роботи педагогічного колективу, розпоряджається в установленому порядку майном закладу і коштами, видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження і контролює їх виконання.
Таким чином, директор комунальної установи Сумський навчально- виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, Сумської області ОСОБА_2 здійснює організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські обов'язки і відноситься до службових осіб.
Перебуваючи на посаді директора навчального закладу ОСОБА_2 вчинила правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме: запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, що визначено п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».
Так, згідно п. 1-4 ч. 1 сг. 28 зазначеного Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані:
5)вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;
6)повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;
7)не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів;
8)вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.
Відповідно до абзацу 11 ч. 1 ст. 1 Закону «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів - це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень.
В абзаці 10 ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону вказано, що приватний інтерес - це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами, у тому числі ті, що виникають у зв'язку з членством або діяльністю в громадських, політичних, релігійних чи інших організаціях.
Директор навчального закладу ОСОБА_2 у червні, вересні, жовтні та грудні 2015 року видала накази, які стосувались її особисто та близької їй особі, а саме: ОСОБА_3, яка працю з 01.02.2013року на посаді практичного психолога навчального закладу.
Відповідно до п. 10 особової картки працівника типової форми №П-2, затвердженої наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від
25.12.2009року №495/656 та п. 12 особового листка по обліку кадрів ОСОБА_2 має сина ОСОБА_4 ІНФОРМАЦІЯ_4.
Згідно п. 10 особової картки працівника типової форми №ГІ-2, затвердженої наказом Держкомстату та Міністерства оборони України від 25.12.2009 №495/656, ОСОБА_3 та свідоцтва про шлюб серії 1-БП №049948 від 29.01.2010 чоловіком останньої є ОСОБА_4
Отже, відповідно до вказаних даних та листів від 27.05.2016 №158, від06.09.2016 року №243 директора навчального закладу ОСОБА_2, остання та ОСОБА_3 є свекруха і невістка відповідно.
Так, директор навчального закладу ОСОБА_2 має реальний конфлікт інтересів, який виник під час особистого винесення наказу від 08.06.2015 №47-кт «Про надання відпустки», яким надала щорічну основну відпустку практичному психологу ОСОБА_3 за період роботи з 01.07.2014 по 01.07.2015року терміном на 42 календарних дні.
Водночас, наказом від 24.09.2015року №166-к «Про щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам дошкільного підрозділу комплексу», ОСОБА_2 надала щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам у тому числі і практичному психологу ОСОБА_3 у розмірі 170,00 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена грошова винагорода за вересень поточного року у розмірі 170,00 грн.
Наказом від 12.10.2015року №174-к «Про щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам дошкільного підрозділу комплексу» ОСОБА_2 надала щорічну грошову винагороду педагогічним працівникам у тому числі і практичному психологу ОСОБА_3 у розмірі 780,00 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена грошова винагорода за жовтень поточного року у розмірі 780,00 грн.
Водночас, визначений розмір грошової винагороди є найбільшим серед інших педагогічних працівників.
Наказом від 25.12.2015 №196-к «Про преміювання працівників дошкільного підрозділу за високі показники в роботі» ОСОБА_2 преміювала працівників навчального закладу у тому числі і ОСОБА_3 у розмірі 232,99 грн.
Відповідно до картки-довідки за 2015 рік ОСОБА_3 виплачена премія за грудень відповідного року у розмірі 232,99 грн.
Враховуючи викладене, під час винесення перелічених наказів, які стосуються близької особи, у директора навчального закладу ОСОБА_2 виник реальний конфлікт інтересів про який не повідомила не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів з ОСОБА_3 безпосереднього керівника протягом тривалого часу, дії якої є умисними.
Отже, ОСОБА_2, перебуваючи на посаді директора навчального закладу, порушила вимоги п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст.. ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 визнала в повному обсязі та пояснила , що вчинила адміністративні правопорушення з в зв'язку з незнанням закону. У скоєному щиро кається .
Крім визнання ОСОБА_2 своєї вини у скоєнні адміністративних правопорушень її вина підтверджується матеріалами справи, а саме: протоколами про адміністративне правопорушення (провадження № 3/592/1921/16 а.с. 1, провадження № 3/592/1922/16 а.с. 1), довідкою перевірки, статутом КУ Сумський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І ступеня - дошкільний навчальний заклад №9 «Веснянка»» м. Суми, особовими картками, наказами,посадовими інструкціями, заявами.
Таким чином ОСОБА_2 перебуваючи на посаді директора навчального закладу порушила вимоги п. 1-4 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за що передбачена ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Враховуючи характер правопорушення та особу винної, вважаю необхідним накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в межах санкції встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП суд стягує з гр. ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 275 грн. 60 коп.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 122-4, 124, 284 КУпАП,
Визнати винною ОСОБА_2 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу на користь держави в розмірі 3400 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 275 грн. 60 коп. на рахунок № 31211206700004, одержувач - УК у м. Сумах (Ковпаківський район) ЄДРПОУ - 37970593; банк одержувача - ГУ ДКСУ у Сумській області; МФО-837013, код платежу 22030101, призначення платежу - судовий збір, ЄДРПОУ суду 02886462.
Постанова може бути оскаржена в 10-денний строк до Апеляційного суду Сумської області через Ковпаківський районний суд м. Суми з дня її винесення.
Суддя Л.М. Труханова