Справа № 761/40733/16-п
Провадження № 3/761/8004/2016
25 листопада 2016 року суддя Шевченківського районного суду міста Києва Слободянюк П.Л., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки с. Жердова Київської області, громадянки України, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
Згідно протоколу, «5 листопада 2016 року, о 13 годині 30 хвилин, на ринку Бессарабський за адресою: м. Київ, Бессарабська площа 2, ОСОБА_1 здійснювала реалізацію чорної ікри без дозвільних документів», тобто вчинила правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 просила закрити вказаний протокол.
Згідно змісту ч. 1 ст. 164 КУпАП, об'єктивною стороною саме цього складу адміністративного правопорушення є провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом.
В той же час, протокол про адміністративне правопорушення не містить відомостей щодо конкретних адміністративно-правових ознак, які підпадають під будь-яку форму протиправних дій, визначених об'єктивною стороною згаданого адміністративного правопорушення.
За таких обставин, суд приходить до висновку про сумнівний характер наявності протиправних дій ОСОБА_1, а всі сумніви, відповідно до правил ст. 62 Конституції України, тлумачаться на користь особи, яка притягається до відповідальності, і тому справа підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 9, 247, 248, 249, 252, 280, 284 КУпАП,
Справу щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП - закрити за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
На постанову протягом десяти днів з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва через Шевченківський районний суд м. Києва.
Суддя П.Л. Слободянюк