Ухвала від 23.11.2016 по справі 816/2144/16

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

23 листопада 2016 рокум. ПолтаваСправа № 816/2144/16

Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Канигіна Т.С., перевіривши матеріали адміністративного позову

позивача ОСОБА_1

до відповідача треті особи Полтавської обласної державної адміністрації 1. Бондарівська сільська рада Кременчуцького району Полтавської області 2. Новогалещинська селищна рада Козельщинського району

про визнання нечинним висновку, визнання протиправним та нечинним розпорядження

ВСТАНОВИВ:

22 листопада 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Бондарівська сільська рада Кременчуцького району, Новогоалещинська селищна рада Козельщинського району, про

- визнання нечинним висновку щодо відповідності Конституції та законів України проектів рішень Новогоалещинської селищної ради Козельщинського району та Бондарівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області "Про добровільне об'єднання територіальних громад", який затверджений Розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації від 15.09.2016 № 398;

- визнання протиправним та нечинним розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 15.09.2016 № 398 "Про затвердження висновку щодо відповідності Конституції та Законів України проектів рішень Новогалещинської селищної ради Козельщинського району та Бондарівської сільської ради Кременчуцького району Полтавської області "Про добровільне об'єднання територіальних громад".

Згідно з пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".

Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" розмір судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.

Таким чином, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізична особа повинна сплатити 551,20 грн.

У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір").

Позивачем заявлено дві позовні вимоги немайнового характеру.

Отже, позивач має сплати судовий збір за подання цього адміністративного позову 1102,40 грн.

Проте позивачем до позовної заяви додано квитанцію про сплату судового збору в розмірі 551,21 грн.

Таким чином, позивачем при зверненні з даною позовною заявою до суду судовий збір сплачено менше законодавчо визначеного розміру судового збору.

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

З урахуванням викладеного, позовна заява (адміністративний позов) підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Бондарівська сільська рада Кременчуцького району, Новогоалещинська селищна рада Козельщинського району про визнання нечинним висновку, визнання протиправним та нечинним розпорядження залишити без руху.

Позивачу надати строк для усунення недоліків до 21 грудня 2016 року шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду документа про сплату судового збору в розмірі 551,19 грн.

Роз'яснити, що у разі ненадання у зазначений строк указаних документів позовна підлягає поверненню.

Копію ухвали направити особі, що звернулася з позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя Т.С. Канигіна