Справа № 3-7103/16
760/18658/16-п
11 листопада 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю за участю представника Київської міської митниці ДФС України Борматової О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці, про притягнення до адміністративної відповідальності -
громадянина Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, працює в компанії директором по розвитку бізнесу, паспорт громадянина Нідерландів для виїзду за кордон НОМЕР_1, виданий 28.08.2014 року, за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.471 МК України, -
02 листопада 2016 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), за ознаками порушення митних правил, передбачених ст.471 МК України.
Відповідно до протоколу №0673/10000/16 про порушення митних правил від 18.10.2016 року, вбачається, що 18.10.2016 о 01 год. 00 хв. на митному посту «Аеропорт «Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці ДФС під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Приліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), за допомогою рентгенапарату митниці в багажі, який належить громадянину Нидерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), що прибув рейсом FZ 729, літаком авіакомпанії «FLY DUBAI» з Дубай (ОАЕ), було виявлено предмет, який зовнішньо схожий на предмет управління в зібраному стані для літаків (PANEL ASSY CONTROL AFCS), який ймовірно був у використанні.
Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено. Для здійснення митних формальностей пасажира було запрошено до службового приміщення для проведення огляду багажу та ручної поклажі.
За результатами огляду коробки встановлено, що громадянин Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), переміщував предмет управління в зібраному стані для літаків (PANEL ASSY CONTROL AFCS),який ймовірно був у використанні, предмет було вилучено.
Товар знаходився у коробці пасажира, без ознак приховування.
Пасажир - громадянин Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), переміщував предмет, який зовнішньо схожий на предмет управління в зібраному стані для літаків, який ймовірно був у використанні, митної декларації не заповнював, з приводу декларування товару до інспекторів митниці не звертався, документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення не надавав. Самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Таким чином, своїми діями пасажир - громадянин Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, чим вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 471 Митного кодексу України.
Представник Київської міської митниці ДФС України в судовому засіданні вважав вказані обставини доведеними та просив застосувати до ОСОБА_3 (ОСОБА_3) адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн. без конфіскації предмету правопорушення.
Представник особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, зазначив, що ОСОБА_3 (ОСОБА_3) є громадянином Королівства Нідерландів та через необізнаність із митними правилами, митної декларації не заповнював та відкрито переносив вказану панель управління в зібраному стані для літаків (PANEL ASSY CONTROL AFCS) в упаковці на видному місці. Дані обставини прямо підтверджуються вказаним протоколом та свідчать про відсутність умислу у його діях.
Крім цього, згідно із експертним висновком Київської торгово-промислової палати №СК-125 від 03.11.2016 р. вилучений товар відповідає коду УКТЗЕД 8537 10 99 90, щодо товару (у сукупності із описом товару) не міститься обмежень щодо переміщення.
Отже, шкоду, яка потенційно могла б бути завдана державі, слід вважати незначною: декларант не ухилявся від сплати мита та інших зборів і не завдав державі Україна іншої шкоди, якби провіз вказаний предмет не задекларувавши його, органи влади лише не отримали б інформацію про те, що цей товар перемістився на територію держави, тому просив не застосовувати стягнення у виді конфіскації предмету правопорушення.
Допитаний в судовому засіданні, в якості свідка ОСОБА_6, показав, що вилучена панель управління автопілота в зібраному стані для літаків (PANEL ASSY CONTROL AFCS) ввозилася декларантом для TOB «АВІАКОМПАНІЯ УКРАЇНСЬКІ КРИЛА, у якому декларант є учасником (власником 100% частки в Статутному капіталі).
Восени 2016 року обов'язковою плановою технічною перевіркою обладнання літака Боїнг (Boeing) 737-500 (серійний номер виробника: 28052, реєстраційний номер UR-BAA, перебуває у користуванні TOB «АВІАКОМПАНІЯ УКРАЇНСЬКІ КРИЛА» на підставі договору лізингу) було виявлено дефект системи каналу керування автопілотом.
Після цього виконувався обов'язковий пошук несправності та було виконано заміну окремих елементів системи автопілота. В результаті виконання технологічних інструкцій виробника літака, було виявлено некоректну роботу елементів панелі управління автопілотом.
Внаслідок виявлення несправності, необхідну до заміни деталь було TOB «Авіакомпанія Українські крила» замовлено від іноземного постачальника, оскільки в Україні такі деталі не виробляються.
Для найшвидшого усунення дефекту панелі керування автопілотом на вказаному літаку було використано доставку деталі особисто власником TOB «АВІАКОМПАНІЯ УКРАЇНСЬКІ КРИЛА» - ОСОБА_7.
У випадку невжиття вимушених термінових заходів щодо заміни деталі значно б зросло робоче навантаження на льотний екіпаж літака, суттєво знизилися б можливості здійснення літаком посадки та (або) зльоту та критично б зросла залежність посадки літака від погодних умов. У сукупності та кожен окремо ці фактори мали б прямий вплив на рівень безпеки польотів, а тому заміна деталі вимагається виробником протягом десяти календарних днів з моменту виявлення, що і намагався виконати декларант.
Так, диспозиція ст. 471 МК України передбачає вчинення дій, спрямованих на порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, що тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Згідно ч.2 ст.366 МК України канал, позначений символами зеленого кольору («зелений коридор»), призначений для декларування шляхом вчинення дій громадянами, які переміщують через митний кордон України товари в обсягах, що не підлягають оподаткуванню митними платежами та не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території і не підлягають письмовому декларуванню.
Відповідно до ч.5 ст. 366 МК України, обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Статтею 370 МК України визначений перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян.
Статтями 196, 197 встановлено заборону і обмеження щодо переміщення окремих товарів через митний кордон України.
Відповідно до п.,1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених ч. 2 цієї статті) та не є об'єктом оподаткування митними платежами.
Своїми діями пасажир - громадянин Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3), порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Таким чином, громадянин Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3) своїми діями, не заповнюючи декларації, обрав порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира для ввезення на митну територію товарів, на які законодавством України встановлено обмеження, чим вчинив порушення митних правил, відповідальність за яке встановлено ст.471 МК України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що винуватість громадянина Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засідання доказами, зокрема, даними протоколу про порушення митних правил №0673/10000/16 від 18.10.2016 року, службовою запискою та описом предметів від 18.10.2016 року, між тим підстав для застосування додаткового адміністративного стягнення не вбачається.
На підставі вищезазначеного, обираючи вид стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, а також обставини, за яких було вчинено правопорушення.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне застосувати до громадянина Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3) адміністративне стягнення у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян без конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.366, 376, 379, 374, 471, 527-529 Митного кодексу України, суддя, -
Громадянина Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3) визнати винним у порушенні митних правил, передбачених статтею 471 Митного Кодексу України, та піддати адміністративному стягненню у виді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1700,00 грн.
Повернути громадянину Королівства Нідерландів ОСОБА_3 (ОСОБА_3) предмет управління в зібраному стані для літаків (PANEL ASSY CONTROL AFCS), розмір ширина 30.5 см. довжина 42 см., який ймовірно був у використанні, що знаходиться в картонній коробці розмір висота 26 см. довжина 60 см., ширина 60 см. - 1 шт., який було вилучено згідно з протоколом про порушення митних правил №0673/10000/16 від 18.10.2016 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: Кушнір С.І.