Постанова від 17.05.2010 по справі 1-105/2010

Тростянецький районний суд Сумської області

м. Тростянець, вул. Миру, 9, 42600, (05458) 5-11-72

Справа №1-105/2010 р.

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.05.2010 року Тростянецький районний суд Сумської області в складі: головуючого - судді - Шевченко В.С.

при секретарі - Пугач В.О.

з участю прокурора- Шаповал О.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тростянець справу про обвинувачення ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючого директором учбового центру ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», одруженого, не судимого, -

за ч.1 ст.366 КК України,

встановив :

Органами досудового слідства підсудному ОСОБА_1 вмінено скоєння злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України - службове підроблення, тобто складання службовою особою завідомо неправдивих документів. Вказане діяння було скоєно при таких обставинах.

Відповідно до наказу голови правління ВАТ «Тростянецьке АТП 15946» №9А о/с від 10.05.2006 р. підсудний ОСОБА_1 був прийнятий на посаду директора учбового центру вказаного підприємства, де і працює по даний час. Відповідно до посадової інструкції директора учбового центру ВАТ «Тростянецьке АТП 15946», затвердженої наказом №55 вир. від 13.09.2006 р., директор учбового центру керує педагогічним

колективом, розробляє навчальні програми, навчально-методичну документацію, займається підбором викладачів та майстрів виробничого навчання, у тому числі по договорам з числа сторонніх осіб, веде облік правильності заповнення та правильності і своєчасності здачі шляхових листів майстрами водіння, здійснює контрольні функції по витратах пального, складає звітність по підготовці кадрів, забезпечує виконання приписів контролюючих органів держохоронпраці та комісії з охорони праці, комплектує навчальні групи, тощо, тобто є службовою особою, що наділена організаційно-розпорядчими функціями. Крім того, перебуваючи на зазначеній посаді підсудний ОСОБА_1 готує і подає для затвердження на підпис керівнику різного роду документацію і практичний доступ до бланків, штампів та печатки ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», користуючись довірою керівництва вказаного підприємства.

Протягом 2007-2008 рр. підсудний ОСОБА_1, задовольняючи прохання своїх знайомих щодо відкриття нових категорій на право керування транспортом чи обміну водійського посвідчення без здачі теоретичних іспитів зі знання Правил дорожнього руху, та використовуючи свої повноваження службової особи ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», виготовляв фіктивні довідки для подачі їх до Охтирського міжрайонного екзаменаційно-реєстраційного відділу ДАІ УМВС України в Сумській області. У кожній з підроблених довідок зазначалося, що вказана в ній особа працює у ВАТ «Тростянецьке АТП-15946» і за нею закріплений конкретний автомобіль підприємства із зазначенням загального водійського стажу цієї особи. Довідки при цьому мали вигляд офіційних документів, оскільки виготовлялися на бланках з наявним кутовим штампом, печаткою підприємства та підробленими підписами керівника та інспектора відділу кадрів, та подавалися, з внесеними до них підсудним ОСОБА_1 неправдивими відомостями, до Охтирського ВРЕР ДАІ. Так, на підставі отриманих від підсудного ОСОБА_1 довідок, Охтирський ВРЕР ДАІ видав громадянам: ОСОБА_2 - нове водійське посвідчення з додатково відкритою категорією «Е»; ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 - посвідчення з додатково відкритими категоріями «В» кожному; ОСОБА_6 - посвідчення старого зразку замінено на нове. При цьому всі ці громадяни саме завдяки отриманим ними довідок від підсудного ОСОБА_1 незаконно уникнули здачі теоретичного іспиту на знання Правил дорожнього руху.

В судовому засіданні підсудний вину повністю визнав та підтвердив факти, викладені в обвинувальному висновку, та заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст.6, п.в ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р., так як він має на утриманні двох дітей, яким не виповнилося 18 років, а саме сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4, та доньку Тетяну, ІНФОРМАЦІЯ_5

Суд, вивчивши матеріали справи, заслухавши думку прокурора, який не заперечував проти звільнення підсудного ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності на підставі Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р., оскільки дійсно ОСОБА_1 має на утриманні неповнолітніх сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_4 та доньку Тетяну, ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.72), вину визнав, розкаявся, тяжких наслідків не настало, вважає за необхідне клопотання підсудного ОСОБА_1 задовольнити, звільнити його від кримінальної відповідальності на підставі ст.6, п.«в» ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р., оскільки він вину визнав, щиро розкаявся в скоєному, має на утриманні неповнолітніх дітей, тяжких наслідків не настало. Цивільний позов по справі не заявлено.

Речові докази по справі: довідки про роботу у ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», подані для оформлення документів ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_10, що знаходяться в матеріалах кримінальної справи, - залишити при справі.

На підставі викладеного, керуючись ст.44 КК України, ст.ст.6,282 КПК України, Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р., суд, -

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності за скоєння Злочину, передбаченого ч.1 ст.366 КК України на підставі ст.6, п.в ст.1 Закону України «Про амністію» від 12.12.2008 р.

Закрити кримінальну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.366 КК України.

Запобіжний захід - підписка про невиїзд - скасувати.

Речові докази - довідки про роботу у ВАТ «Тростянецьке АТП-15946», подані для оформлення документів ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_6, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_7, ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_8, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_9, ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_10, що знаходяться в матеріалах кримінальної справи (а.с.29, 31-35), - залишити при справі.

Постанова може бути оскаржена в Сумський апеляційний суд через Тростянецький районний суд протягом семи (7) діб з дня її винесення.

Суддя

Тростянецького районного суду ОСОБА_9

Попередній документ
62943549
Наступний документ
62943551
Інформація про рішення:
№ рішення: 62943550
№ справи: 1-105/2010
Дата рішення: 17.05.2010
Дата публікації: 29.11.2016
Форма документу: Постанова
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Тростянецький районний суд Сумської області
Категорія справи: Кримінальні справи (до 01.01.2019); Злочини у сфері службової діяльності; Службове підроблення
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (05.07.2024)
Результат розгляду: подання, заяву, клопотання задоволено, у тому числі частково
Дата надходження: 26.06.2024
Розклад засідань:
05.07.2024 09:00 Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області