Постанова від 31.10.2016 по справі 760/16038/16-а

Провадження №2-а/760/1358/16

в справі № 760/16038/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 жовтня 2016 року суддя Солом'янського районного суду міста Києва Коробенко С.В. розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києвіпро визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до Солом'янського районного суду м. Києва з позовом до Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києвіпро зобов'язання Відповідача здійснити перерахунок її пенсії в розмірі 70% від заробітної плати державного службовця, включивши в суму заробітної плати для обчислення пенсії суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення та матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань відповідно до довідок № 281/292д від 11.09.2014 року та № 281/191д від 11.09.2014 року з дати призначення пенсії, а саме з 11.09.2014 року.

Позивач зазначає, що вказані виплати є складовими заробітної плати, з яких сплачуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому відмова Відповідача врахувати їх розмір при обчисленні середньої пенсії Позивача не відповідає чинному законодавству.

Відповідач по справі подав до суду письмові заперечення, в яких наполягав на законності проведеного розрахунку пенсії.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

Встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва та одержує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» Управлінням Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва Позивачу було з 11 вересня 2014 року призначено відповідну пенсію.

Згідно зі ст. 2 Закону України «Про оплату праці» структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати у формі винагород за підсумками роботи за рік, премії за спеціальними системами і положеннями, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, які не передбачені актами чинного законодавства, або які провадяться понад встановлені зазначеними актами норми.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-XII передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, допомога для вирішення соціально-побутових питань, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, грошова винагорода та інші одноразові виплати, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, входять до системи оплати праці державного службовця.

Статтею 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Як вбачається з виданих Розрахунково- кассовим відділом Міністерства оборони України довідок від 11.09.2014 року №281/292д та №281/291д, окрім посадового окладу та надбавок протягом 2009-2014 років у зв'язку з роботою в Міністерстві Позивачу, як державному службовцю були виплачені матеріальні допомоги на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань.

З цих ж довідок вбачається, що на всі ці виплати були нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За викладених обставин суд погоджується з Позивачем у тому, що Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві безпідставно не включено суми отриманої Позивачем матеріальної допомоги, індексацій до складу заробітку, з якого здійснювалось нарахування їй пенсії.

Відповідно до ч.2 ст.99 КАС України Позивач пропустила встановлений шестимісячний строк для звернення до суду в частині вимог за період з 11.09.2014 року по 20.03.2016 року без поважних причин. Враховуючи викладене, на підставі ст.100 КАС України суд приходить до висновку про залишення без розгляду вимог за вказаний період.

Таким чином, позовні вимоги Позивача є обґрунтовані та підлягають задоволенню за період з 21.03.2016 року.

Керуючись ст.ст. 71, 97, 99-100, 158-163 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Правобережного об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м.Києвіщодо виключення сум, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зі складу заробітної плати, з якої здійснюється нарахування пенсії ОСОБА_1.

Зобов'язати Правобережне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 за період починаючи з 21 березня 2016 року виходячи з розміру її середньої заробітної плати з урахуванням отриманих нею сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Постановити ухвалу про залишення без розгляду позовних вимог ОСОБА_1 за період з 11.08.2014 року по 20.03.2016 року.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом 10 днів з дня отримання стороною її копії.

Суддя: