14.11.2016
Справа №2-а/638/439/16
638/12239/16-а
2016 рік
Постанова
14 листопада 2016 року м. Харків
Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
Головуючого, судді РУДНЄВОЇ О.О.
При секретареві ГРЕБІННИК А.Ю.
За участі адвоката ГОЛОВІНОЇ О.С.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Дзержинського районного суду м. Харкова справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Харківській області, третя особа - Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (ДП«Украерорух»), Харківський обласний військовий комісаріат про покладення зобов'язання вчинити певні дії по перерахунку розміру пенсії як колишньому військовослужбовцю з 01.01.2016 року та стягнення судових витрат ,-
Позивач ОСОБА_1 звернувся до Дзержинського районного суду у м. Харкові з позовом до Головного Управління пенсійного фонду України в Харківській області про визнання дій протиправними та покладення зобов'язання вчинити певні дії по перерахунку розміру пенсії як колишньому військовослужбовцю, подавши адміністративний позов 28.07.2016 року.
В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що він проходив службу та на підставі Наказу Міністра Оборони України від 08.12.1999 року був відряджений у розпорядження Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, де й проходив в подальшому військову службу. 01.08.2013 року був звільнений з військової служби з правом на отримання пенсії на підставі Наказу заступника начальника Міністра Оборони України №254 від 24.07.2013 року. Відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» позивачу було призначено пенсію за вислугою років служби збройних силах України.
З 01 січня 2008 року на підставі Закону були внесені зміни в ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 15.04.2004 року та всім особам рядового та начальницького складу було проведено перерахунок пенсії з урахуванням надбавок та підвищень, передбачених законодавством.
Призначає, нараховує та виплачує їй державну та додаткову пенсії відповідач у цій справі відповідач, Головне Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області.
Позивач звертався з відповідною заявою до ІНФОРМАЦІЯ_1 та отримав відповідь №ФХ-121766/1196/ВСЗ від 07.06.2016 року , в якій було зазначено, що відповідна довідка про розмір підвищень заробітної плати була надіслана до Головного Управління Пенсійного Фонду України в Харківській області, але повернута на доопрацювання без реалізації й залучена до матеріалів справи військовослужбовця.
21.06.2016 року позивач отримав по пошті відповідь з Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області за 1208/с-14 з відмовою в перерахунку пенсії.
З наданою йому відповіддю він не погодився тому, що відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Преамбулою Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон, Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 29, ст.399 ), яка зазначає, що «держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом,... перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, ... надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист».
Також ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (Заробіток (грошове забезпечення) для обчислення пенсій), яка зазначає, що «пенсії ... обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством...».
На виконання ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».
Також позивач вважає, що перерахунок пенсії є обов'язком, а не правом відповідача та не залежить від встановлення процедури такого перерахунку та він набув такого права, що підтверджено відповіддю з військової частини.
У відповідності до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №1294 від 07.11.2007 року, виплата грошового забезпечення військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу здійснюється в порядку, що затверджується Адміністрацією Державної прикордонної служби України.
У судовому засіданні представник позивача Головіна О.С. позовні вимоги підтримала та просила задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання, яке було призначено на 14.11.2016 року не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив. 15.08.2016 року відповідачем було подано через канцелярію суду заперечення проти позову, з яких вбачається, що відповідач позовні вимоги не визнав, обґрунтував свою позицію наступним:
Відповідно до статей 12 та 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб позивачу ОСОБА_1 з 01.08.2013 р. було призначено пенсію за вислугу років.
Статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393" встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до цього Закону пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців.
Крім того, згідно пункту 3 вищезазначеного Порядку, перерахунок раніше призначених пенсій здійснюється головними управліннями Пенсійного фонду України, на підставі довідок для перерахунку пенсії про розмір грошового забезпечення кожної особи, які видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби. Довідки надаються за встановленою у додатку до Положення формою.
Останнім урядовим рішенням про зміну грошового забезпечення була постанова Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 р. № 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу ", але, після 01.01.2008 р. Кабінетом Міністрів України рішень, стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось та довідка про нові розміри грошового забезпечення позивача відповідачем не була прийнята до уваги.
Доводи відповідача вмотивовані наступним:
Особам, відрядженим до Державного підприємства обслуговування Повітряного руху України «Украерорух», грошове забезпечення яких обчислюється згідно постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2001 року N 104 "Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, Державної кримінально-виконавчої служби, відряджених до органів виконавчої влади і інших цивільних установ", збільшення розмірів пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 не передбачено.
Вважають вимоги позивача щодо проведення перерахунку та виплати його пенсії на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою передбачено підвищення раніше призначених пенсій з 01.07.2012 року у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до ст. ст. 13, 21, 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23 відсотків та з 01.01.2013 року - до 35 відсотків - є безпідставними.
Згідно з вимогами Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" пенсійне забезпечення військовослужбовців після звільнення їх з військової служби провадиться відповідно до Закону України від "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", згідно зі статтею 1 якого, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі особи, звільнені з військової служби, мають право на довічну пенсію за вислугу років.
З 1992 року по даний час функції з призначення і виплати пенсій колишнім військовослужбовцям та членам їх сімей, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" ніколи не були віднесені до повноважень Державного підприємства обслуговування повітряного руху України..
З 1 січня 2007 року по цей час на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 02.11.2006 № 1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян" та відповідно до Закону "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" органами, які здійснюють пенсійне забезпечення колишніх військовослужбовців, є органи Пенсійного фонду України.
Тобто, з 1992 року і по даний час при розгляді питання призначення військових пенсій розміри пенсій визначає не прикордонне відомство, а пенсійні органи ІНФОРМАЦІЯ_1 (з 1992 по 2006 рік включно) та органи Пенсійного фонду України ( з 2007 року по цей час).
Пунктами 5.1 та 5.2 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.07 № 1294 „Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" надано право керівникам державних органів \ межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, установлювати: надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження військової служби військовослужбовцям органів (підрозділів) Державної прикордонної служби, Морської охорони, що безпосередньо забезпечують охорону ділянок кордону, здійснюють прикордонний контроль і пропуск через кордон - до 100% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років та преміювати військовослужбовців у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менше як 10% посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
Більш ніякої постанови Кабінетом Міністрів України, яка вносить якісь зміни до зазначеної постанови Уряду від 07.11.07 № 1294, не приймалось, а тому підстави для здійснення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", тому вважають, що підстави для здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 відсутні .
Представник третьої особи Ципенко І.С. у судовому засіданні позовні вимоги визнала та не заперечувала проти їх задоволення.
Представник Харківського міського військового комісаріату у судове засідання не з'явився, про день та час слухання справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд приходить до наступного:
Позивач отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", як особа, звільнена з військової служби, та перебуває на пенсійному обліку у Головному управлінні Пенсійного Фонду у Харківській області.
Згідно ч.2 ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, у зв'язку з чим ухвалою Дзержинського районного суду м. Харкова від 29.07.2016 року позовні вимоги за період з 01.10.2015 року по 31.12.2015 року залишені без розгляду.
Відповідно до ч.І ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановлюється ухвала.
Пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі (ч.І ст.102 КАС України).
Згідно ч. 1 ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 11 КАС України, суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Суд зазначає, що поважними причинами визнаються лише такі обставини. які є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного звернення до суду та підтверджені належними доказами.
Тобто, чинне законодавство обмежує звернення до суду за захистом прав, свобод та інтересів. Це насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах. Ці строки обмежують час, протягом якого правовідносини можуть вважатися спірними.
Практика Європейського суду з прав людини також свідчить про те, що право на звернення до суду не є абсолютним і може бути обмеженим, в тому числі і встановленням строків на звернення до суду за захистом порушених прав (справа "Стаббігс на інші проти Великобританії", справа "Девеер проти Бельгії").
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову з урахуванням правової позиції Верховного Суду України від 10.05.2016 року № 522/19979/14-а , на підставі з якою Верховний суд України прийшов до висновку, що пенсія військовослужбовцям, відрядженим для подальшого проходження служби до ДП «Украерорух» підлягає перерахунку у відповідності зі положеннями частини третьої ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"
Проведення перерахунку розміру пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби регламентоване Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.07 року № 1294, яка чинна, не змінена і виконання цього перерахунку винно здійснюватися саме згідно вищевказаної Постанови Уряду.
Згідно з вимогами ч1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 КАС України.
Згідно з ч 3 ст.72 КАС України не треба доводити ті обставини, що позивач ОСОБА_1 звільнений з військової служби в запас, бо ці обставини сторонами визнані.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до ч. З ст. 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Нормами ч. З ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" встановлено, що всі призначені за цим законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України устроки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону.
Порядок проведення такого перерахунку пенсій був визначений Постановою Кабінету Міністрів України від13 лютого 2008 р. N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, визначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі - Порядок), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року (оприлюднена в газеті "Урядовий кур'єр" № 33 від 20.02.2008 р.).
Пунктами І та 2 Порядку було визначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, МНС, Мінтрансзв'язку, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПА, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Державний департамент з питань виконання покарань (далі -державні органи) , ДП «УКраерорух» повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пунктами 4 та 5 Порядку встановлено, що перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено "Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", відповідно до пункту 5 якого, при перерахунку пенсій враховуються:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка
за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником
державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за
відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
- надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання
"заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання,
доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах,
установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок,
якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються.
Порядком передбачено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку з введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. № 45 неконституційним, незаконним або не чинним , у встановленому законом порядку не визнаний.
Таким чином, зазначеним Порядком визначено лише один орган - Кабінет Міністрів України, рішення якого про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, є належною підставою для перерахунку пенсій. Рішення інших органів (в тому числі і накази Міністра оборони України) не можуть братися Управліннями пенсійного фонду як підстава для перерахунку, оскільки є чіткий порядок, який визначає процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Наказом Міністра оборони України від 28.07.2008 року №377 "Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України", зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18 серпня 2008 року за №761/15452 затверджено Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами керівного та наукового складу офіцерів військових навчальних закладів і наукових установ Збройних Сил МО України та Схему розмірів посадових окладів за основними типовими посадами військовослужбовців із числа науково-педагогічного складу навчальних закладів Збройних Сил МО України. Згідно зазначеної Схеми були суттєво підвищені розміри посадових окладів військовослужбовцям ,в тому числі й Державного підприємства обслуговування повітряного руху України - до категорії яких належить позивач.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року № 1294 внесено зміни до законодавства про пенсійне забезпечення пенсіонерів силових відомств.
Враховуючи, що Кабінетом Міністрів України після проведення перерахунку пенсій з 01.01.2008 року на підставі Постанови N 1294 від 07.11.2007 року, рішень стосовно змін грошового забезпечення військовослужбовців не приймалось, наказ Міністра оборони України „Про затвердження схем розмірів посадових окладів військовослужбовців військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів України) і наукових установ Збройних Сил України" від 28.07.2008 року № 377 та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року №355 "Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", якою передбачено підвищення раніше призначених пенсій з 01.07.2012 року у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до ст. ст. 13, 21, 36 Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23 відсотків та з 01.01.2013 року - до 35 відсотків вищевказані обставини суд вважає підставою для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Довідкою ДП «Украерорух» від 23.03.2016 року № 10.1-39-42позивачу підтверджено підвищення посадового окладу з всіма доплатами та надбавками.
Відповідно до ст. 159 Кодексу адміністративного судочинства України, судове рішення повинно бути законним та обґрунтованим, тому, дослідивши докази по справі в їх сукупності, суд вбачає підстави для задоволення адміністративного позову.
Керуючись ст.ст. 99,100,160,167, 195,196, п. З ст. 198, п.1. п.З, п. 4 ч.І ст. 202, ч.2 ст. 205, ст. ст. 207,209,254 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України в Харківській області, третя особа- Державне підприємство обслуговування повітряного руху України (ДП «Украерорух»), харківський обласний військовий комісаріат про покладення зобов'язання вчинити певні дії по перерахунку розміру пенсії як колишньому військовослужбовцю з 01.01.2016 року та стягнення судових витрат визнати обґрунтованими та такими ,що підлягають задоволенню
Зобов'язати Головне Управління пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державне підприємство обслуговування повітряного руху України ( ДП «Украерорух» )від 23.03.2016 року № 10.1-39-42 починаючи з 01 січня 2016 року .
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551,20 гривень (гривень п'ятсот двадцять одна копійок20)
Постанову може бути оскаржено до Харківського Апеляційного Адміністративного Суду через Дзержинський районний суд м. Харкова в десятиденний термін після проголошення.
Постанову суду з мотивувальною частиною виготовлено судом у п'ятиденний термін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови, до 19.11.2016 року.
Головуючий, суддя О.О.РУДНЄВА
Постанову виготовлено головуючим власноруч в нарадчій кімнаті.
Суддя О.О.РУДНЄВА.