Постанова від 17.11.2016 по справі 159/3292/16-а

Справа № 159/3292/16-а

Провадження № 2-а/159/86/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2016 року м. Ковель

Ковельський міськрайонний суд Волинської області в складі:

головуючого - судді Миронюк М.Г.

при секретарі Посполітак Г.О.

з участю позивача ОСОБА_1

представника відповідача Солодухи Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ковелі Волинської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ковельського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України про визнання дій неправомірними та зобов'язання до вчинення дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач 01.09.2016 року звернулась до суду з вказаним вище адміністративним позовом, який обґрунтовує тим, що вона перебуває на обліку у Ковельському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Волинської області з листопада 2006 року як одержувач пенсії за віком, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12 1993 року № 3723 - ХІІ у розмірі 85% заробітної плати. Постійним і останнім місцем її роботи було управління державної статистики у м. Ковель та Ковельському районі, посада - головний спеціаліст економіст. Страховий стаж на посаді держслужбовця становить 37 років 06 місяців, загальний відсоток розрахунку пенсії від заробітку - 85. Покликаючись на ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» (в її редакції, що була чинною на момент призначення їй пенсії), зазначає, що у зв'язку з тим, що постановою КМ України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» від 09.12.2015 р. № 1013 (п. 3), що набрала чинності з 15.12.2015 р. і застосовується з 01.12.2015 р., посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови КМ України від 09.03.2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», підвищується на 25 %. Вона звернулась до відповідача із заявою про перерахок пенсії, надавши довідку про зарплату з останнього місця своєї роботи, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям. Покликаючись на п. п. 4, 5 постанови КМ України № 865 від 31.05.2000 р. «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій, у разі підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМ України після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 р. № 432 - IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу»», ст. 84 Закону України «Про пенсійне забезпечення», Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи», зазначає, що листом відповідача від 12.10.2016 р. № 8 629/02 - 21 - 21 її було повідомлено про рішення про відмову у перерахунку пенсії. Однак, доводи, наведені відповідачем, вона вважає безпідставними та такими, що не стосуються порушеного нею питання. Покликаючись на ч. 1 ст. 8, ст. ст. 22, 58 Конституції України, зазначає, що відповідач не мав підстав для відмови їй у перерахунку пенсії і така відмова є незаконною. Не визначення КМ України умов та порядку перерахунку призначених пенсій непрацюючим державним службовцям також порушує її права. Вважає, що відповідачем порушено її права. Просить позов задовольнити та визнати дії відповідача неправомірними щодо відмови у перерахунку призначеної їй згідно ст. З7 - 1 Закону України «Про державну службу» № 3723 - XII (в редакції, що діяла на дату призначення пенсії) пенсії з врахуванням підвищення з 01.12.15 р. відповідно до постанови КМ України від 09.12.15 р. № 1 013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів» та довідки управління Державної статистики Волинської області про зарплату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим держслужбовцям; зобов'язати Ковельське об'єднане управління Пенсійного фонду України Волинської області провести з 01.08.2016 р. перерахунок розміру призначеної їй пенсії з врахуванням підвищення з 01.12.2015 р., відповідно до постанови КМ України від 09.12.2015 р. № 1 в розмірі 85 відсотків суми зарплати, викладеної у довідці управління Державної статистики Волинської області про зарплату, що подається для перерахунку пенсії працюючим дерслужбовцям, від 02.08.2016 р. Б - 58/14 - 38. В подальшому позивачка збільшила позовні вимоги і просила провести їй перерахунок пенсії з 01.12.2015 року, але в судовому засіданні змінила позовну вимогу і просила провести перерахунок з 01.08.2016 року. Просить адміністративний позов задовільнити повністю та стягнути суму сплаченого судового збору.

08.09.2016 року до суду надійшло письмове заперечення відповідача проти позову, обґрунтоване тим, що позивач є пенсійного віку, не працює, з 16.11.2006 р. отримує пенсію за віком, призначену згідно із Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. № 3723 - ХII. 06.10.2016 р. позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії та надала інформаційну довідку про зарплату по займаній посаді за грудень 2015 р., видану управлінням статистики у Волинській області від 02.08.2016 року за № Б - 58/14 - 38. Рішенням комісії для розгляду питань, пов'язаних з призначенням, перерахунком та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства України про пенсійне забезпечення № 57 від 19.08.2016 р., було відмовлено позивачеві у перерахунку пенсії за віком, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції Закону України № 3723 від 16.12.1993 р.), з врахуванням зарплати згідно з інформаційною довідкою № Б - 58/14 - 38 від 02.08.2016 року. Зазначає, що згідно вимог ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення пенсії), у разі підвищення розміру зарплати працюючим держслужбовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення держслужбовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється, виходячи із сум зарплати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого держслужбовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії - різні за змістом і механізмом їх проведення. При розгляді заяви на перерахунок пенсії немає підстав застосовувати норми закону, чинні на момент призначення пенсії, що втратили чинність на момент проведення перерахунку. Покликаючись на ст. 5 КАС України, зазначає, що 01.04.2015 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (№ 213-VІІІ). П. 5 розд. III «Прикінцеві положення» цього Закону встановлено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у т. ч., спеціальних, на загальних підставах, скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до закону України «Про державну службу». З 01.06.2015 р. пенсії в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про державну службу», не призначаються, а раніше призначені пенсії - не перераховуються. Разом з тим, 01.05.2016 р. набув чинності Закон України «Про державну службу» (від 10.12.2015 р. № 889 - VIII). Вказаним вище Законом не передбачено проведення перерахунків пенсій, призначених згідно Закону України «Про державну службу». П. п. 1 п. 2 розд. XI «Прикінцеві та перехідні положення» цього Закону визнано таким, що втратив чинність Закон України «Про державну службу», крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. п. 10 і 12 цього розділу. Крім того, постановою КМ України від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів», скасовано п. 4 постанови КМ України від 31.05.2000 року № 865, яким визначався механізм перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону № 3723, та регламентовано лише питання щодо упорядкування структури зарплати та її індексації працюючим держслужбовцям; не передбачено ні можливості, ні механізму перерахунку пенсії держслужбовия у зв'язку зі зміною розміру зарплати. На час звернення позивача до нього із заявою про перерахунок, було внесено зміни до ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу», що регулює порядок і умови перерахунку пенсій держслужбовців та, фактично, скасовано норми законодавства, що визначали б право особи на перерахунок призначеної пенсії у зв'язку з підвищенням зарплати за відповідною посадою, та підстави для такого перерахунку. Провести перерахування пенсії позивача за віком відповідно до ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» № 3723 від 16.12.1993 р. у зв'язку з підвищенням посадових окладів відповідних держслужбовців, неможливо, оскільки для цього відсутні законодавчі підстави. З 15.12.2015 р. законодавством України не визначено суб'єктивного права, не передбачено підстав, порядку реалізації, його обов'язку як органу ПФ України щодо перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про державну службу». Зазначає, що згідно з п. 11 розд. І Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (№ 76 - VIII від 28.12.14 р.), ст. 37 - 1 Закону України. «Про державну службу» викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України». КМ України постановою від 14.09.2016 р. № 622 затвердив порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб, але у ній не передбачено проведення перерахунків пенсій держслужбовцям. Вказана постанова застосовується з 01.05.202016 р.. На час звернення позивача до нього із заявою про перерахунок пенсії, КМ України відповідний нормативно - правовий акт не було прийнято. Покликаючись на п. п. 2.1, 2.2 Рішення КС України № 20 - рп/2011 від 26.12.11 р., Рішення КС України від 02.03.1999 р. N 2 - рп/99, Положення про ПФ України, Рішення ЄС з прав людини від 26.09.2014 року у справі за скаргою « Велікоди проти України» , зазначає, що КМ України є органом, що забезпечує проведення держполітики у соцсфері, а ПФ України - органом, що реалізує таку політику, в т. ч., за рахунок коштів Держбюджету України. Відповідач здійснював свої повноваження в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України. Оскільки скасовано право на перерахунок призначених пенсій держслужбовців у зв'язку з підвищенням окладів з 01.12.2015 р., а КМ України не визначено умови та порядок проведення такого перерахунку, жодних підстав для визнання його дій протиправними та проведення перерахунку призначеної пенсії він не вбачає. Покликаючись на судову практику з зазначених вище питань, ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, зазначає, що відповідно до чинного законодавства, необхідною умовою для перерахунку пенсії є заява про перерахунок пенсії та документи, подані пенсіонером щодо розміру місячного заробітку за відповідною посадою за станом на час звернення за перерахунком пенсії. Заява про проведення перерахунку була подана позивачем йому 12.08.2016 р. Вважає, що при внесенні змін до Закону України "Про державну службу" в частині визначення умов і порядку пенсійного забезпечення держслужбовців, законодавцем дотримано вимоги ст. 22 Конституції України. Покликаючись на рішення КС України від 11.10.2005 р. N 8 - рп/2005, зазначає, що аналіз норм Закону України "Про державну службу" свідчить про те, що зміст права на соцзахист осіб, яким раніше призначено пенсії за цим Законом, залишився незмінним. Не вбачає підстав для негайного виконання судового рішення та стягнення з нього судових витрат позивача. Покликаючись на ч. ч. 1, 2 ст. 73 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. 22 Загальної декларації прав людини, просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримала, обґрунтувавши, просить його задовольнити задовольнити з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача Солодуха Т.С. у судовому засіданні позову не визнала, надала суду пояснення, відповідні суті письмового заперечення відповідача проти позову. Просить у задоволенні позову відмовити.

Суд, заслухавши пояснення позивача та представника відповідача, дослідивши докази, зібрані у справі, прийшов до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення повністю.

Так, обставина, що позивач з листопада 2006 р. перебуває на обліку у Ковельського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України, як отримувач пенсії за віком відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» із розрахунку 85 % від суми місячного заробітку, стверджується листом відповідача від 25.08.2016 року.

12.08.2016 року позивач звернулась до відповідача із заявою про проведення перерахунку пенсії у зв'язку із збільшенням з 01.12.2015 р. посадового окладу державного службовця за аналогічними займаній нею до виходу на пенсію посадою та рангом державного службовця. Одночасно надала довідку управління державної статистики Волинської області про заробітну плату.

Однак, рішенням комісії для розгляду питань, пов'язаних з призначенням, перерахунком та виплатою пенсії відповідно до чинного законодавства України про пенсійне забезпечення № 57 від 19.08.2016 р. позивачеві було відмовлено у перерахунку пенсії за віком, призначеної відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції Закону України № 3723 від 16.12.1993 р.), із врахуванням зарплати згідно з довідкою № Б - 58/14 - 38 від 02.08.2016 року При цьому відповідач послався на Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 213-VIII від 02.03.2015 року.

Закон України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. N 3 723 - XIIвтратив чинність відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.15 р. N 889 - VIII, крім ст. 37, що застосовується до осіб, зазначених у п. п. 10 і 12 розд XI Закону України «Про державну службу» від 10.12.015 р. N 889 - VII.

Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. N 723 - XII, що був чинним як на момент призначення пенсії позивачеві, так і за станом на 01.12.2015 р. (дата підвищення зарплати держслужбовцям), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого ст. 26 Закону України «Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Відповідно до положень ст. 33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Посадові оклади державних службовців установлюються залежно від складності та рівня відповідальності виконуваних службових обов'язків. Умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. N 3723 - XII, що був чинним за станом на дату призначення пенсії позивачеві, уразі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. N 3723 - XII, що був чинним за станом на 01.12.2015 р. (дата підвищення зарплати держслужбовцям), умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення зарплати для перерахунку пенсії держслужбовця був встановлений Постановою КМ України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31.05.2000 р., що була чинною як на час призначення пенсії держслужбовця позивачеві, так і на дату 01.12.2015 р. як дату підвищення зарплати держслужбовцям, і втратила чинність лише з прийняттям постанови КМ України від 14.09.2016 р. N 622 «Деякі питання пенсійного забезпечення окремих категорій осіб», що стала діяти з 01.05.2016 р., і якою було затверджено Порядок призначення пенсій деяким категоріям осіб.

Згідно з п. п. 4, 5 Постанови КМ України № 865 від 31.05.2000 р., у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень КМ України після набрання чинності Законом України від 16.01.2003 р. № 432 - IV» Про внесення змін до Закону України «Про державну службу», заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначаються у такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому, посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених КМ України на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії. Перерахунок пенсії провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи.

Постановою КМ України від 09.03.2006 р. N 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів, що є чинною, було затверджено схеми посадових окладів керівних працівників, спеціалістів і службовців, у т. ч. місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів.

Відповідно до Постанови КМ України від 09.12.2015 р. N 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів»,що набрала законної сили 15.12.2015 р., з 01.12.2015 р. посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови КМ України від 09.03.2006 р. № 268, підвищуються на 25 %.

У зв'язку із прийняттям КМ України постанови від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно - правових актів», п. 4 постанови КМ України від 31.05.2 000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» був виключений, а п. 5 - змінений.

Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія згідно Закону України «Про держану службу», на її перерахунок у разі підвищення складових заробітної плати, в тому числі посадового окладу, працюючих державних службовців.

Разом із тим, на момент звернення позивача до відповідача за перерахунком пенсії, питання вищевказаного перерахунку пенсії чинним законодавством врегульоване не було, в той час як в силу приписів статті 37 - 1 Закону України «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям повинні бути визначені КМ України.

Враховуючи, що КМ України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, виходячи із приписів частини першої статті 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно - правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та статті 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, позивач має право на перерахунок пенсії і при такому перерахунку мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення позивачу.

З огляду на вищенаведені обставини та правові норми, суд приходить до висновку, що при перерахунку пенсії позивача має застосовуватися норма, що визначає розмір та порядок перерахунку пенсії у відсотках, що діяла на момент призначення пенсії.

Довідкою про заробітну плату виданою управлінням статистики у Волинській області від 02.08.2016 року за № Б - 58/14 - 38 підтверджено збільшення зарплати головному спеціалісту - економісту, з якої призначено пенсію позивачеві, з 01.12. 2015 року та містить дані щодо рангу позивача та сум надбавок і премій саме за посадою головного спеціаліста - економіста.

Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням ПФ України за погодженням з Мінсоцполітики.

За таких обставин, суд дійшов до висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням посадового окладу головному спеціалісту - економістууправлінням статистики у Волинській області , а розмір її пенсії має обчислюватися відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" та Постанови КМ України № 865 від 31.05.2000 року, в їх редакції, чинній на час набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України № 644 від 02.09.2015 року.

Що стосується посилання відповідача на те, що раніше призначені пенсії не перераховуються з 01.06.2015 р. відповідно до п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213, то слід зазначає наступне.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» було прийнято ВР України 02.03.2015 р., він набрав чинності 28.03.2015 р., а окремі його положення - 01.04.2015 року.

Пунктом 5 Прикінцевих положень Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено питання призначення пенсій відповідно, зокрема, до Закону України «Про державну службу».

В даному випадку, предметом позову є перерахунок пенсії, а тому, застосування до спірних правовідносин п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213, є безпідставним. Вищезазначена норма не може слугувати законною підставою для відмови у здійсненні перерахунку раніше призначеної пенсії, так як вона стосується лише тих пенсій, що призначаються після вступу в дію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 р. № 213.

До того ж, ст. 22 Конституції України визначено, що права, свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Враховуючи вищезазначене, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям.

Що стосується дати, з якої позивачу необхідно проводити перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.

З матеріалів справи вбачається, що позивач звернулась до відповідача із заявою про перерахунок пенсії 12.08.2016 року.

Згідно ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяці, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Суд зазначає, що оскільки позивачем заява про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням посадових окладів разом із довідкою була подана до 15 числа серпня місяця 2016 року, то перерахунок пенсії позивачеві повинен бути здійснений з 01.08.2016 року.

З врахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача слід задовольнити, визнати протиправними дії відповідача, що полягають у непроведенні перерахунку призначеної позивачеві пенсії у зв'язку з підвищенням заробітної платиголовному спеціалісту економісту управління державної статистики у Волинській області та зобов'язати відповідача провести з 01.08.2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 85 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі з врахуванням підвищення з 01.12.2015 р. заробітної плати головному спеціаліста економіста управління державної статистики у Волинській області відповідно до довідки, виданої управлінням статистики у Волинській області від 02.08.2016 року за № Б - 58/14 - 38.

На підставі викладеного, керуючись ч. 1 ст. 8, ч. 3 ст. 22, ч. 1 ст. 58 Конституції України, ст. 37 - 1 Закону України «Про державну службу» в ред. за станом на 01.12.15 р., ст. 45 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», постановою КМ України від 31.05.2 000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсій», ст. ст. 8, 9, 17 - 19, 71, 79, 159, ч. 3 ст. 160, ст. ст. 161 - 162, 183 - 2 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю .

Визнати протиправними дії Ковельського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України, що полягають у не проведенні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державним службовцям.

Зобов'язати Ковельське об'єднане управління Пенсійного Фонду України провести з 01.08.2016 року перерахунок та виплату пенсії державного службовця, призначеної в розмірі 85 відсотків заробітної плати державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі ОСОБА_1 з врахуванням підвищення з 01.12.2015 року заробітної плати головного спеціаліста - економіста Головного управління статистики у Волинській області відповідно до довідки , виданої Головним управлінням статистики у Волинській області від 02.08.2016 р. № 6 - 58 - 14 - 38.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ковельського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України на користь ОСОБА_1 551 (п'ятсот п'ятдесят одну) грн. 20 коп. судових витрат.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Ковельський міськрайсуд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутніми в судовому засіданні під час проголошення постанови, у разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, апеляційну скаргу можуть подати протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу подано не було.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Повний текст виготовлено 22 листопада 2016 року.

Головуючий:М. Г. Миронюк