Справа № 570/2520/16-п
Номер провадження 3/570/476/2016
13 червня 2016 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненського РВП Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканку с.Велика Омеляна, вул.Вербова,21/6, Рівненського району Рівненської області,
за ст.173 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 24.04.2016 року близько 20 год. 00 хв. по вул. Вербовій в с.В.Олексин Рівненського району Рівненської області в громадському місці ОСОБА_2 виражалася нецензурною лайкою в адресу сусідки ОСОБА_3, голосно кричала на неї, принижувала її, наводила наклепи, чим порушила громадський порядок та спокій громадян.
В судовому засіданні ОСОБА_2 вину свою не визнала. Пояснила, що вона не порушувала громадського порядку та 24.04.2016 року з сусідкою ОСОБА_3 в неї взагалі не було конфлікту.
Заслухавши пояснення ОСОБА_2, та потерпілої ОСОБА_3 яка підтвердила що 24.04.2016 року даної події, про яку йдеться в протоколі про адміністративне правопорушення, не було (а все відбувалося в іншу дату) та дослідивши матеріали справи вважаю, що провадження слід закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:
а) об'єкт;
б) об'єктивну сторону;
в) суб'єкт;
г) суб'єктивну сторону.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
Стаття 173 КУпАП передбачає відповідальність нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Як видно з пояснень особи та потерпілої, даної події 24.04.2016 року взагалі не було. За таких обставин в діях особи відсутній склад, а також відсутня подія правопорушення, що передбачене ст. 173 КУпАП. Отже, справа підлягає до закриття.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.