Постанова від 26.04.2016 по справі 570/2135/16-п

Справа № 570/2135/16-п

Номер провадження 3/570/355/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 квітня 2016 року м.Рівне

Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненського РВП Рівненського відділу поліції ГУНП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, НОМЕР_1, виданий 15.03.2000 року Рівненським РВ УМВС України в Рівненській області,

за ч.2 ст.173-2 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, о 20 год. 00 хв. за місцем свого проживання ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_1 вчинив сімейну сварку зі своїм братом ОСОБА_2, в ході якої виражався в його адресу нецензурною лайкою та образливо чіплявся, вчинив відносно нього психічний та моральний тиск, чим завдав шкоди психічному та моральному здоров'ю потерпілого. ОСОБА_1 протягом року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

З пояснень правопорушника встановлено, що сторони хоча й проживають в одному помешканні, проте спільного господарства не ведуть, не є членами однієї сім'ї. ОСОБА_1 зробив зауваження для брата щодо його способу життя, щоб не зловживав спирними напоями. Свою діяльність не розцінюватися як правопорушення.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи вважаю, що справа підлягає до закриття.

Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.

Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.

Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:

а) об'єкт;

б) об'єктивну сторону;

в) суб'єкт;

г) суб'єктивну сторону.

Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.

Стаття 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення насильства в сім'ї.

У відповідності до положень ч. 2 ст. 3 Сімейного кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.

Рішення Конституційного Суду України від 03 червня 1999 року (справа № 1-8/99) визначає, що під членом сім'ї треба розуміти особу, що перебуває з суб'єктом права на пільги щодо оплати користування житлом і комунальними послугами у правовідносинах, природа яких визначається: кровними (родинними) зв'язками або шлюбними відносинами; постійним проживанням з військовослужбовцем, працівником міліції, особового складу державної пожежної охорони; веденням з ним спільного господарства. Такі ознаки (вимоги) застосовуються диференційовано при конкретному визначенні членів сім'ї, які мають право на названі пільги.

Як вбачається з пояснень особи та з наявних матеріалів справи, ОСОБА_1 не є членом сім'ї брата, сторони не мають взаємних прав та обов'язків, спільне господарство не ведуть. Отже, діяння ОСОБА_1 не підпадають під ознаки ч.2 ст. 173-2 КУпАП.

В даному випадку не знайшли підтвердження: об'єкт, об'єктивна сторона правопорушення. За таких обставин в діях особи відсутній склад правопорушення, а також відсутня подія правопорушення, що передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП. Отже, справа підлягає до закриття.

Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Красовський О.О.