Справа № 570/368/15-п
Номер провадження 3/570/171/2015
02 березня 2015 року м.Рівне
Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого,
за ч.1 ст.173-2 КУпАП, -
Згідно до протоколу, 29.09.2014 року о 17 год. 00 хв. ОСОБА_1, перебуваючи в стані алкогольгного сп'яніння, по вул. 1 Травня, що в селі Плоска Рівненського району Рівненської області, вчинив сімейну сварку з племінницею ОСОБА_2, в ході якої ображав останню нецензурною лайкою, намагався затіяти бійку, чим завдав психологічної шкоди здоров'ю потерпілої.
Зважаючи на правила ст.ст. 268, 277 КУпАП, у зв'язку з тим, що в справі є достатні дані про обізнаність правопорушника зі своїми правами, про місце і час розгляду справи в суді, а також наявні його пояснення та відсутнє клопотання про перенесення судового розгляду, в яке він не прибув з невідомих причин, суд розглянув дану справу у відсутності правопорушника, вважаючи, що за наведених обставин його право на захист порушено не буде.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що справа підлягає до закриття.
Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:
а) об'єкт;
б) об'єктивну сторону;
в) суб'єкт;
г) суб'єктивну сторону.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
Частина 1 статті 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення насильства в сім'ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми.
Як видно зі змісту фабули протоколу, 29.09.2014 року о 17 год. 00 хв. ОСОБА_1 вчинив адмінправопорушення у громадському місці по вул. 1 Травня в с. Плоска Рівненського району Рівненської області, а саме: сварку з племінницею. Дані обставини також підтверджуються письмовими поясненнями ОСОБА_1
Отже, вищевказані дії були вчинені в громадському місці; в матеріалах справи відсутні будь-які дані про те, що племінниця є членом сім'ї ОСОБА_1
В ході розгляду справи були встановлені обставини, що не дають підстав для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП, оскільки в даному випадку відсутній склад та подія адміністративного правопорушення. Таким чином, справа підлягає до закриття.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.