Справа № 570/704/14-п
Номер провадження 3/570/251/2014
11 березня 2014 року м.Рівне
Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканка смт. Клевань вул. Грушевського, 10 А Рівненського району Рівненської області,
за ч.2 ст.173-2 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 19.01.2014 року о 16 год. 15 хв. по вул. Грушевського, 10А в смт. Клевань Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1О ображала свого брата ОСОБА_2 нецензурною лайкою, вчинила відносно нього психічний та моральний тиск, чим завдала шкоди психічному здоров'ю потерпілого. ОСОБА_1 протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що справа підлягає до закриття.
Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:
а) об'єкт;
б) об'єктивну сторону;
в) суб'єкт;
г) суб'єктивну сторону.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
Стаття 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення насильства в сім'ї.
Як видно з пояснень особи та з наявних матеріалів справи, конфлікт виник на ґрунті особистих неприязних відносин, та був спровокований неправомірною поведінкою ОСОБА_2 В особи не було наміру своїми діями вчиняти насильство в сім'ї в контексті положень 173-2 КУпАП. За таких обставин в діях особи відсутній склад, а також відсутня подія правопорушення, що передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП. Отже, справа підлягає до закриття.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 173-2 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.