Справа № 570/2494/13-п
Номер провадження 3/570/1044/2013
12 червня 2013 року м.Рівне
Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від секретаря Рівненського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2 22.12.1964 проживаючого: ІНФОРМАЦІЯ_1,
за ч.1 ст.185-3 КУпАП, -
Згідно протоколу про притягнення до адміністративної відповідальності, ОСОБА_2 проявив неповагу до суду, що виразилася в злісній неявці до Рівненського районного суду Рівненської області як обвинуваченого 23.05.2013 року та 03.06.2013 року, чим порушив вимоги ст. 288 КПК України.
В судовому засіданні ОСОБА_2 пояснив, що він не мав грошових коштів щоб заплатити за проїзд, тому і не приїхав на судові засідання. Жалкує, що так трапилося.
Заслухавши пояснення особи та дослідивши матеріали справи вважаю, що в діяннях особи відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.185 КУпАП.
Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення. Він криє в собі:
а) об'єкт;
б) об'єктивну сторону;
в) суб'єкт;
г) суб'єктивну сторону.
Об'єкт адміністративного правопорушення - це сукупність суспільних відносин, що охороняються адміністративним правом, а також регулюються нормами трудового, цивільного, земельного, фінансового права, за порушення яких накладаються адміністративні стягнення. Тобто, об'єктом виступають конкретні норми, приписи, законні вимоги, заборони.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
Суб'єктами адміністративних правопорушень виступають громадяни чи посадові особи (спеціальні суб'єкти).
Як пояснив ОСОБА_2, він не мав наміру проявляти неповагу до суду, а його неявка була викликана об'єктивними причинами - відсутність грошей.
За таких умов відсутня суб'єктивна сторона правопорушення, а отже відсутній склад правопорушення.
Отже, справа підлягає до закриття за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 185-3 КУпАП відносно ОСОБА_2 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : Красовський О.О.