Справа № 570/294/13- п
Номер провадження 3/570/148/2013
18 лютого 2013 року м.Рівне
Суддя Рівненського районного суду Красовський О.О., розглянувши матеріали, які надійшли від ВДАІ Рівненського РВ УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 31.07.1976 проживаючого: с.В.Олексин вул.Фруктова 4, Рівненського району Рівненської області,
за ст.188-28 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, 23.01.2013 року о 16.45 год. на 16 км дільниці Рівне-Сарни, на залізничному переїзді ОСОБА_1 не виконав законних вимог (припис) посадової особи ДАІ № 7 від 23.01.2013 року, що забезпечують безпеку дорожнього руху, щодо усунення порушень норм та стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а саме: не очистив від снігу та не обробив протиожеледним матеріалом проїздну частину на залізничному переїзді відповідно до ДСТУ-3587-97 р.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину не визнав та пояснив, що на балансі підприємства знаходиться 47 переїздів, а з них тільки 12 переїздів є такими, що перебувають під охороною (з черговим працівником), на яких під час снігопадів чергові по переїздах в межах своїх посадових обов'язків оперативно очищають проїзну частину дороги між шлагбаумами (згідно ДСТУ 3587-97 ІІ.3.1.14, п.3.6.11). Інші 35 переїздів без охорони (малодіяльні і без чергового працівника), і знаходяться па території Здолбунівського, Рівненського, Березнівського, Сарненського районів, де їх очистка проводиться бригадами монтерів колії в плановому порядку, так як першочергові обов'язки залізничників - забезпечити безпеку руху саме залізничного транспорту. Тому оперативно виконується очистка від снігу та льоду стрілочних переводів і колій на станціях всіма доступними трудовими резервами задля уникнення затримки вантажних і пасажирських поїздів. Очищення малодіяльних переїздів проводиться на протязі робочого дня (згідно ДСТУ 3587 - 97 п.3.1.14). Також додав, що переїзд був розчищений, але внаслідок постійних снігопадів не можливо забезпечити постійне прибирання снігу на всіх без винятку переїздах через відсутність як робочих рук, так і належного фінансування. За даними спостережень авіаметеостанції Рівне, по Рівненській області переважали важкі погодні умови на протязі місяця. Так, з 22.01.2013 по 25.01.2013 року на більшій території Рівненської області переважав сніг та ожеледиця, про що надав довідку. Зважаючи на це просить суд закрити провадження у справі.
Заслухавши пояснення особи та дослідивши матеріали справи суд вважає, що провадження слід закрити за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Отже, склад адміністративного правопорушення - це передбачена нормами права сукупність об'єктивних і суб'єктивних ознак, за наявності яких те чи те діяння можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення знаходить свій прояв у дії чи бездіяльності, що заборонені адміністративним правом. У багатьох випадках вона залежить від місця, часу, обставин і способу скоєння адміністративного правопорушення, а також від причинного зв'язку між діянням і шкідливими наслідками цього діяння, вчинення протиправного діяння в минулому, його системності. Законодавство про адміністративні правопорушення охоплює саме ці елементи змісту об'єктивної сторони адміністративного правопорушення.
ОСОБА_1 пояснив, що робота з очистки переїздів проводиться постійно. Переїзд був розчищений протягом доби, але внаслідок постійних снігопадів не можливо забезпечити постійне прибирання снігу на всіх без винятку переїздах, одночасно, через відсутність як робочих рук, так і належного фінансування.
В матеріалах справи відсутні відомості про те, що ОСОБА_1 мав можливість виконати припис ДАІ, але умисно його не виконав.
Також згідно ст. 14 КУпАП, посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків. До матеріалів справи не додані докази того, що на особу покладені обов'язки щодо забезпечення безпеки дорожнього руху на залізничних переїздах.
Отже, справа підлягає до закриття за відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 188-28 КУпАП відносно ОСОБА_1 - закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя : Красовський О.О.