Справа № 569/14814/16-к
16 листопада 2016 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Рівненській області майора поліції ОСОБА_2 , яке погоджено із прокурором військової прокуратури Рівненського гарнізону майору юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод».
Слідчий СУ Головного управління Національної поліції в Рівненській області майор поліції ОСОБА_2 , звернулась до Рівненського міського суду з клопотанням яке погоджено із прокурором військової прокуратури Рівненського гарнізону майору юстиції ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод».
В обґрунтування клопотання зазначено, що у провадженні СУ ГУНП України в Рівненській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42015180490000108 від 10.08.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, за фактом службової недбалості посадових осіб державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ДП «РАРЗ»), які внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків упродовж 2009-2015 років не забезпечили збереження та охорону ввіреного їм державного (військового) майна внаслідок чого допустили його недостачу у розмірі 1 163 770, 55 грн., що заподіяло тяжкі наслідки державним інтересам.
Встановлено, що в період з 17.11.2014 по 23.01.2015 проведено позапланову інвентаризацію військового майна, що зберігається на ДП «РАРЗ» та облікується в Центрі обліку надлишкового військового майна ЗСУ. Відповідно до акту інвентаризації встановлена нестача та невідповідність автомобільної техніки, нестача агрегатів автомобільної техніки та невідповідність майна РХБ захисту. Сумовий розмір нестачі та надлишків матеріальних цінностей не визначений, зазначена лише кількість.
Головним державним аудитором сектору внутрішнього контролю Державної фінансової інспекції в Рівненській області ОСОБА_4 прийнято участь в якості спеціаліста в перевірці Управління СБУ в Рівненській області фактів розтрати майна Міністерства оборони України на ДП «РАРЗ» Державного концерну «Укроборонпром». Відповідно до довідки перевірки від 29.07.2015 всього інвентаризацією згідно інвентаризаційних описів встановлено нестачу 65 одиниць військового майна на загальну суму 134 091, 36 грн. та лишки 32 одиниць військового майна на загальну суму 4 003,65 грн.
Відповідно до акту № 81 від 31 липня 2015 року оцінки військового майна, якого не вистачає на ДП «РАРЗ», який був складений по закінченню проведення оцінки визначення залишкової вартості військового майна на підставі наказу командира військової частини НОМЕР_1 № 338 від 22 липня 2015 року «Про призначення комісії по проведенню оцінки військового майна, якого не вистачає згідно акту позапланової інвентаризації ДП «РАРЗ» проведена орієнтовна оцінка військового майна, якого не вистачає згідно акту позапланової інвентаризації на ДП «РАРЗ». В ході проведення оцінки військового майна було визначено орієнтовно залишкову вартість на суму 1 163 770,55 грн.
Слідчий клопотання про призначення позапланової документальної ревізії підтримала з підстав зазначених в клопотанні, суду пояснила, що під час проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні виїзної позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ЄДРПОУ 08276316), юридична та фактична адреса: 33024, м. Рівне, вул. Соборна, 364 за період з 01.01.2009 по 01.01.2015, з наступних питань:
- чи наявна недостача автомобільного майна на Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод», якщо так то якого саме та в якій кількості?
- чи наявне документальне підтвердження перебування на обліку у Державному підприємстві «Рівненський автомобільний ремонтний завод» автомобільного майна, яке рахується недостачею згідно проведеної позапланової інвентаризації?
- в який період часу і із вини яких службових осіб Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» виникла недостача автомобільного майна, які порушення вимог посадової інструкції, вимог чинного законодавства допустили вказані службові особи?
- яка сума спричинених збитків державі внаслідок допущеної недостачі автомобільного майна?
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, слід прийти до висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Так, згідно п. 29 Постанови КМ України від 20 квітня 2006 року № 550 "Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами" позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Відповідно до ст. ст. 2, 8, Згідно статті 11 Закону України “Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні” від 26.01.1993, із змінами та доповненнями, позаплановою виїзною ревізією вважається ревізія, яка не передбачена в планах роботи органу державного фінансового контролю і проводиться за наявності такої підстави: у разі надходження доручення щодо проведення ревізій у підконтрольних установах від Кабінету Міністрів України, органів прокуратури, органів доходів і зборів, Національної поліції, Служби безпеки України, Національного антикорупційного бюро України, в якому містяться факти, що свідчать про порушення підконтрольними установами законів України, перевірку додержання яких віднесено законом до компетенції органів державного фінансового контролю.
Крім того, згідно зазначеної статті вказаного Закону, позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Відповідно до п. 4 ч.2 ст. 40 КПК України, слідчий уповноважений призначити ревізії та перевірки у порядку визначеному законом.
Враховуючи вищевикладене, з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, враховуючи те, що по справі виникла необхідність в проведенні позапланової документальної ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ЄДРПОУ 08276316), юридична та фактична адреса: 33024, м. Рівне, вул. Соборна, 364, керуючись ч.2 ст.9, ч. 4 ст. 40, ч.2 ст.93 КПК, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», Постановою Кабінету міністрів України від 20 квітня 2006 року № 550 «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання підлягає до задоволені.
Керуючись ст.ст.8, 11 Закону України "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", ст.ст. 2, 40, 92, 93 131,132, 309 КПК України,-
Задовольнити слідчого - задоволити.
Надати дозвіл Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області на проведення упродовж п'ятнадцяти робочих днів, а саме в період з 05.12.2016 по 23.12.2016, позапланової документальної виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ЄДРПОУ 08276316), юридична та фактична адреса: 33024, м. Рівне, вул. Соборна, 364, за період з 01.01.2009 по 01.01.2015 з наступних питань:
- чи наявна недостача автомобільного майна на Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод», якщо так то якого саме та в якій кількості?
- чи наявне документальне підтвердження перебування на обліку у Державному підприємстві «Рівненський автомобільний ремонтний завод» автомобільного майна, яке рахується недостачею згідно проведеної позапланової інвентаризації?
- в який період часу і із вини яких службових осіб Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» виникла недостача автомобільного майна, які порушення вимог посадової інструкції, вимог чинного законодавства допустили вказані службові особи?
- яка сума спричинених збитків державі внаслідок допущеної недостачі автомобільного майна?
Зобов'язати службових осіб Державного підприємства «Рівненський автомобільний ремонтний завод» (ЄДРПОУ 08276316), юридична та фактична адреса: 33024, м. Рівне, вул.Соборна, 364 допустити співробітників Управління Західного офісу Держаудитслужби в Рівненській області до проведення позапланової документальної виїзної ревізії, а також надати їм у повному обсязі документальні матеріали, необхідні для проведення ревізії.
Позапланову виїзну ревізію провести в період із 05 грудня 2016 року по 23 грудня 2016 року, протягом 15 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1