Постанова від 22.11.2016 по справі 555/1837/16-п

Справа № 555/1837/16-п

Номер провадження 3-в/555/96/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 листопада 2016 року

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне подання інспектора Березнівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області про вирішення питання про заміну громадських робіт на арешт порушнику ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2,-

ВСТАНОВИВ:

Начальник Березнівського районного відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України в Рівненській області звернувся до суду з поданням про заміну призначеного постановою Березнівського районного суду від 23 вересня 2016 року стягнення у вигляді громадських робіт на адміністративний арешт, мотивуючи тим, що громадянин ОСОБА_1 не відпрацював 4 години строку адмінстягнення громадських робіт без поважних на те причин.

В судове засідання інспектор Березнівського районного відділу КВІ управління ДПтС України в Рівненській області ОСОБА_2 не з»явився подав заяву в якій просить справу розглядати без його участі, заявлені вимоги підтримує.

В судове засідання правопорушник ОСОБА_1 не з»явився, подав до суду заяву в якій вказує, що не відпрацював повністю громадських робіт у зв»язку з тим, що перебував на заробітках за межами області.

Вивчивши матеріали адміністративної справи і перевіривши доводи подання, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід замінити громадські роботи на штраф.

Як слідує з матеріалів справи 23 вересня 2016 року постановою Березнівського районного суду Рівненської області ОСОБА_1 притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.173-2 КУпАП та на нього накладено адміністративне стягнення у вигляді 40 годин громадських робіт.

Із табеля виходу на роботу в жовтні - листопаді 2016 року вбачається, що ОСОБА_1 не відпрацював 4 години громадських робіт .

Згідно із ст. 298 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення є обовязковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами та громадянами. Відповідно до ч. 1 ст.299 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає виконанню з моменту її винесення, якщо інше не встановлено цим кодексом та іншими законами України. У відповідності до ч. 1, 2 ст. 321-1 КУпАП постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт надсилається на виконання органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не пізніше дня, наступного за днем набрання нею законної сили. Виконання стягнення у вигляді громадських робіт здійснюється шляхом залучення порушників до суспільно корисної праці, види якої визначаються органами місцевого самоврядування.

Порядок виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт регламентований приписами Наказу Міністерства юстиції України від 19.03.2013 року №474/5 "Про затвердження Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт" (далі-Порядок).

У відповідності до п. 3.3.даного Порядку постанова суду про застосування громадських робіт кримінально-виконавчою інспекцією приводиться до виконання не пізніше десятиденного строку з дня її отримання. Протягом десяти робочих днів порушник повинен приступити до відбування громадських робіт, крім випадків, коли цьому перешкоджають поважні причини (хвороба, відрядження, неотримання виклику тощо).

Встановлено, що ОСОБА_1 не виконав покладені 23 вересня 2016 року на нього судом обов»язки, оскільки не відпрацював 4 години громадських робіт.

Визнання ОСОБА_1 винною у вчиненні насильства в сімї та застосування до нього стягнення, передбаченого відповідним положенням, відповідало вимозі щодо законності.

Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).

Із досліджених доказів встановлено, що ОСОБА_1 не відпрацював призначені йому постановою суду громадські робіт з поважних причин.

Відповідно до ч.3 ст. 321-1 КУпАП встановлено, що у разі втрати працездатності, призову правопорушника на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години громадських робіт дорівнюють одному неподатковому мінімуму доходів громадян.

При повній або частковій відсутності норм, які регулюють певні суспільні відносини, можливо застосувати аналогію закону, тобто, рішення справи або окремого юридичного питання на основі правової норми, що може поширюватись на схожі випадки. Застосування аналогії забороняється, якщо вона прямо заборонена законом, чи якщо закон пов'язує настання юридичних наслідків з наявністю конкретних норм.

Враховуючи викладене, строки виконання постанови в справі про адміністративне правопорушення, а також шо ОСОБА_1 перебував на заробітках за межами області, суд вважає можливими застосувати аналогію закону, та врахувавши положення ч. 3 ст. 321-1 КУпАП, визнавши неможливим виконання ОСОБА_1 постанови суду про накладення на нього адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт з поважних причин.

За таких обставин, суд дотримуючись конституційного принципу верховенства права, за яким рішення судів мають бути не тільки законними та обґрунтованими, а й справедливими, в тому числі і щодо застосованого стягнення, що буде відповідати завданням, закріпленим у ст. 23, 245 КУпАП, приходить до висновку, що призначений вид адміністративного стягнення ОСОБА_3 у виді громадських робіт необхідно замінити на штраф, з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.

Керуючись ст. 284, 304, 321-1 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Замінити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителю ІНФОРМАЦІЯ_2адміністративне стягнення у виді 4 години невідбутих громадських робіт на штраф в розмірі 1 неоподатковуваного мінімумів доходів громадян, що відповідно складає суму 17 (сімнадцять) грн.

На постанову може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Рівненської області через Березнівський районний суд особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Березнівського

районного суду ОСОБА_4