Постанова від 17.11.2016 по справі 820/4149/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 листопада 2016 р. Справа № 820/4149/16

Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі

Головуючого судді: Подобайло З.Г.

Суддів: Бегунца А.О. , Тацій Л.В.

за участю секретаря судового засідання Гришко Ю.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар" на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016р. по справі № 820/4149/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар"

до Центральної ОДПІ м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області

про визнання дій незаконними,

ВСТАНОВИЛА:

ТОВ "Альдар" звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом в якому просить суд визнати протиправними дії Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області щодо ненадання, надання неповної та надання недостовірної інформації за запитами ТОВ "Альдар" №02/06-1 від 02.06.2016, №11/07-1 від 11.07.2016, №11/07-2 від 04.07.2016; зобов'язати Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області надати ТОВ "Альдар" повну та вичерпну інформацію, що запитувалася згідно запитів №02/06-1 від 02.06.2016, №11/07-1 від 11.07.2016, №11/07-2 від 04.07.2016р.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016р. у задоволенні позову відмовлено.

ТОВ "Альдар" не погодившись з постановою суду, подало апеляційну скаргу, посилається на неповне з'ясування судом обставин справи , що мають значення для її вирішення , недоведеність обставин, які суд першої інстанції вважає встановленими, невідповідність висновків суду обставинам справи та просить суд скасувати постанову суду першої інстанції , ухвалити нове рішення , яким задовольнити позовні вимоги. Вважає , що Центральна ОДПІ та її підпорядкований підрозділ у особі оперативного управління впродовж червня-липня 2016 року систематично відмовляло в доступі TOB «Альдар» до публічної інформації, а також надало неповні та недостовірні відомості на запити підприємства, чим завдано істотної шкоди інтересам TOB «Альдар», за захистом яких підприємство звернулося до суду першої інстанції.

Представник Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області заперечує проти задоволення вимог апеляційної скарги , вважає постанову суду першої інстанції правомірно та просить відмовити у задоволенні апеляційної скарги, а постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016р. залишити без змін.

Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представників сторін, розглянувши надані письмові докази в їх сукупності, матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено , що ТОВ "Альдар" направлялися до Центральної ОДПІ запити про надання інформації від 02.06.2016 року № 02/06-1, від 11.07.2016 року №11/07-1 та №11/07-2

На вказані запити Центральною ОДПІ надані відповідні від 04.07.2016 року за № 9342/10/20-30-08-01-25, від 18.07.2016 року за №240/ЗП1/20-30-14-02-21 та від 15.07.2016 року за №239/ЗП1/20-30-21-27.

Відмовляючи у задоволенні позовних вимог, суд першої інстанції виходив з того , що наявні у матеріалах справи документи, не доводять і не встановлюють, що надані відповідачем відповіді на запит позивача є недостовірною інформацією, тобто такою, що не відображає істинне положення справ.

Проте , колегія суддів частково не погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовних вимог, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.

Підпунктом 14.1.171 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України поняття термін податкова інформація для цілей оподаткування розуміється у значенні, визначеному Законом України "Про інформацію".

Згідно п.п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Податкового Кодексу України платник податків має право безоплатно отримувати у контролюючих органах, у тому числі і через мережу Інтернет, інформацію про податки та збори і нормативно-правові акти, що їх регулюють, порядок обліку та сплати податків та зборів, права та обов'язки платників податків, повноваження контролюючих органів та їх посадових осіб щодо здійснення податкового контролю.

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону України "Про інформацію" кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Відповідно до частини першої статті 16 Закону України "Про інформацію" податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України.

Згідно з частиною другою цієї ж статті зазначеного Закону правовий режим податкової інформації визначається Податковим кодексом України та іншими законами.

Податковий кодекс України не містить особливих норм, які визначали би порядок доступу особи до податкової інформації.

Також, податкова інформація за своєю правовою природою цілком відповідає поняттю публічної інформації, яке міститься у Законі України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 року № 2939-VI .

Частиною 1 статті 1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено поняття публічної інформації як відображеної та задокументованої будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформації, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

За змістом пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" право на доступ до публічної інформації гарантується: обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом.

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" доступ до інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію.

Згідно з ч. 1 ст. 19 Закону України "Про доступ до публічної інформації" запит на інформацію - це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Матеріали справи свідчать , що Товариство з обмеженою відповідальністю «Альдар» зареєстроване та фактично знаходиться за податковою адресою: 61166, Харківська обл., м. Харків, пр-т Науки, 40 та перебуває на обліку як платник податків у Центральній об'єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Харківській області.

Відповідно до Договору №280120161 про визнання електронних документів від 28 січня 2016 року, укладеного між ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова та TOB «Альдар » товариство має право подавати податкові, звітні та інші документи у електродному вигляді.

З метою реалізації умов вказаного договору, TOB «Альдар» отримав посилені сертифікати ключів електронного цифрового підпису, а також комп'ютерну програму створення електронних документів «M.E.Doc IS».

TOB «Альдар» 01.04.2016р. та 04.04.2016р. неодноразово надсилало до Центральної ОДПІ засобами телекомунікаційного зв'язку податкову накладну №5 від 31.03.2016р., виписану на адресу TOB «Нертус», для реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних.

Однак, Центральною ОДПІ відмовлено в реєстрації зазначеної податкової накладної з причини порушення вимог Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв'язку, затвердженої наказом ДПА від 10.04.2008 № 233, а саме: ЄДРПОУ 39376219. Можливо, розірвано договір про визнання електронної звітності.

Вважаючи дії службових осіб Центральної ОДПІ протиправними, 07.04.2016р. TOB «Альдар» звернулося до УВБ в Харківській області ДВБ МВС України із відповідною заявою, в якій просило провести розслідування вчинення посадовими особами Центральної ОДПІ систематичного протиправного тиску на ТОВ «Альдар» , а саме - блокування прийняття електронних податкових документів, вжити заходів для припинення виявлених порушень.

Листом № Г-149/42-20/01-16 від 08.04.2016р. УВБ в Харківській області ДВБ МВС України повідомило керівника ТОВ «Альдар» про спрямування його заяви за належністю до УВБГУ ДФС у Харківській області.

19.04.2016 TOB «Альдар» подало до Центральної ОДПІ засобами телекомунікаційного зв'язку податкову декларацію з ПДВ за березень 2016р., яка доставлена в той же день, однак, відповідно до квитанції №1 зазначена декларація не прийнята у зв'язку із розірванням вищезгаданого договору про визнання електронної звітності.

20.04.2016 TOB «Альдар» подало до Центральної ОДПІ податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 року у паперовому вигляді, однак, зазначена декларація не визнана Центральною ОДПІ як податкова звітність у зв'язку з тим, що TOB «Альдар» нібито не знаходиться за своєю податковою адресою.

10.05.2016 TOB «Альдар» отримало висновок УВБ ГУ ДФС у Харківській області за результатами розгляду заяви від 07.04.2016 р. згідно якого вбачається, що за результатами перевірки інформація щодо безпідставного розірвання Договору про визнання електронних документів між TOB «Альдар» та Центральною ОДПІ знайшла своє підтвердження, на адресу Центральної ОДПІ направлено подання про вжиття відповідних заходів щодо усунення викритих недоліків та недопущення у подальшому порушень діючого законодавства посадовими особами Центральної ОДПІ.

11.05.2016 р. TOB «Альдар» подало до Харківського окружного адміністративного суду адміністративну позовну заяву про визнання протиправними дії Центральної ОДПІ, а також зобов'язати Центральну ОДПІ негайно поновити дію Договору №280120161 про визнання електронних документів від 18 січня 2016 року, укладеного із TOB «Альдар», негайно зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, виписані та направлені на реєстрацію TOB «Альдар» на підставі Договору №280120161 про визнаних електронних документів від 28 січня 2016 року, провести відповідні коригування у особовій картці TOB «Альдар» у зв'язку із надходженням податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року .

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2016 р. , яка залишена без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 08.11.2016р., позовні вимоги задоволено частково, а саме: визнано протиправними дії відповідача щодо розірвання в односторонньому порядку договору про визнання електронних документів від 28.01.2016 р. № 280120161, укладеного з ТОВ "Альдар"; зобов'язано відповідача поновити дію договору про визнання електронних документів від 28.01.2016 р. № 280120161, укладеного з ТОВ "Альдар"; визнано протиправними дії відповідача щодо відмови у прийнятті податкових декларацій ТОВ "Альдар" з податку на додану вартість за березень та квітень 2016 року; визнано податкову декларацію ТОВ "Альдар", з податку на додану вартість за березень 2016 року з додатками поданою датою її фактичного отримання 19.04.2016 р.; визнано податкову декларацію ТОВ "Альдар", з податку на додану вартість за квітень 2016 року з додатками поданою датою її фактичного отримання 19.05.2016 р. В іншій частині позовних вимог - відмовлено.

Крім того, за наслідками проведеної камеральної перевірки Центральною ОДПІ винесено рішення від 13.06.2016 року № 0005301201 про збільшення суми грошового зобов'язання у зв'язку із застосуванням до TOB «Альдар» штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. за березень 2016 року внаслідок визнання не дійсною декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року.

Зазначене податкове повідомлення-рішення Центральної ОДПІ TOB «Альдар» оскаржило у судовому порядку шляхом подання відповідного позову до Харківського окружного адміністративного суду.

Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2016 року по справі № 820/3428/16 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар" до Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій незаконними та скасування податкового повідомлення-рішення - задоволено.Визнано протиправними дії Центральної об'єднаної Державної податкової інспекції м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області які виразилися в: неприйнятті податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року підприємства ТОВ "Альдар", поданої 19 квітня 2016 року підприємством засобами телекомунікаційного зв'язку на підставі Договору №280120161 про визнання електронних документів від 28 січня 2016 року; невизнанні як податкової звітності декларації з податку на додану вартість із додатками за березень 2016 року підприємства ТОВ "Альдар", поданої 19 квітня 2016 року на паперовому носії засобами поштового зв'язку, отриманою 20 квітня 2016 року податковим органом; винесенні податкового повідомлення - рішення від 13.06.2016 року № 0005301201 про збільшення суми грошового зобов'язання у зв'язку із застосуванням до підприємства штрафних санкцій за березень 2016 року внаслідок невизнання дійсною податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року.Скасовано податкове повідомлення - рішення Центральної об'єднаної Державної податкової інспекції м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 13.06.2016 року № 0005301201 про збільшення суми грошового зобов'язання у зв'язку із застосуванням до підприємства штрафних санкцій у сумі 170,00 грн. за березень 2016 року внаслідок визнання недійсною декларації з податку на додану вартість підприємства ТОВ "Альдар" за березень 2016 року.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.11.2016р. постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2016р. по справі № 820/3428/16 змінено. Виключено з резолютивної частини постанови висновок суду першої інстанції про визнання протиправними дій Центральної об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області щодо винесення податкового повідомлення-рішення від 13.06.2016 року № 0005301201. Доповнено резолютивну частину постанови абзацами 4, 5, 6 та 7 в наступній редакції : "Визнати податкову декларацію Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар" з податку на додану вартість за березень 2016 року такою, що прийнята датою її фактичного отримання, 19.04.2016 року.Зобов'язати Центральну об'єднану державну податкову інспекцію м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області відобразити показники податкової декларації Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар" з податку на додану вартість за березень 2016 року в інформаційних базах ДФС", у зв'язку з чим вважати абзаци 4, 5, 6 резолютивної частини постанови абзацами 7, 8, 9 відповідно.В іншій частині постанову Харківського окружного адміністративного суду від 08.08.2016р. по справі № 820/3428/16 залишити без змін.

Невизнання Центральною ОДПІ податкової декларації з податку на додану вартість TOB «Альдар» за березень 2016 року спричинило утворення у підприємства розбіжностей між податковим кредитом та податковими зобов'язаннями за наслідками декларування березня 2016 року.

У квітні 2016 року на адресу TOB «Альдар» надійшов лист Головного управління ДФС у Харківській області №3123/10/20-40-14-08-18 від 30.05.2016 «Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень)», згідно якого по підприємству TOB «Альдар» за наслідками декларування березня 2016 виявлені факти, що нібито свідчать про недостовірність визначення TOB «Альдар» даних з податкового кредиту в сумі 1041133,25 грн. та податкових зобов'язань у сумі 332721,8 грн., у зв'язку з чим необхідно надати засвідчені копії первинних та інших документів .

У відповідь на вказаний запит TOB «Альдар» листом №02/06-1 від 02.06.2016 р. повідомило ГУ ДФС у Харківській області, що зазначені у листі показники сум податкового кредиту та податкових зобов'язань з податку на додану вартість повністю співпадають із показниками податкової декларації з ПДВ за березень 2016 року . Утворення вказаних розбіжностей зумовлено незаконним розірванням Центральною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області в односторонньому порядку договору №280120161 від 28.01.2016 про визнання електронних документів, укладеного з TOB «Альдар», і, як наслідок, у відмові в прийнятті від TOB «Альдар» податкової декларації з ПДВ за березень 2016 року. Факт незаконності розірвання зазначеного договору підтверджується листом УВБ ГУ ДФС у Харківській області №2756/10/40-08-16 від 10.05.2016, згідно якого в ході проведеної перевірки підтвердилася інформація TOB «Альдар» щодо неправомірних дій Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, які виразилися в незаконному розірванні у односторонньому порядку договору №280120161 від , 28.01.2016 про визнання електронних документів.

Також, в даному листі ТОВ «Альдар» звернулося до ГУ ДФС у Харківській області з проханням:

- відповідно до подання УВБ ГУ ДФС у Харківській області від 10.05.2016, зобов'язати Центральну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області негайно поновити дію Договору №280120161 про визнання електронних документів від 18 січня 2016 року, укладеного із TOB «Альдар».

- зобов'язати Центральну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області визнати податкову декларацію з податку на додану вартість за березень 2016 року такою, яка подана ТOB «Альдар» 19 квітня 2016 року.

- зобов'язати Центральну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні, виписані та направлені на реєстрацію TOB «Альдар» на підставі Договору №280120161 про визнання електронних документів від 28 січня 2016 року.

- зобов'язати Центральну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області провести відповідні коригування у особовій картці TOB «Альдар» у зв'язку із надходженням податкової декларації з податку на додану вартість за березень 2016 року.

ГУ ДФС у Харківській області спрямувало даний запит ТOB «Альдар» до підпорядкованого підрозділу в особі Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області .

Центральна ОДПІ листом №9342/10/20-30-08-01-25 від 04.07.2016р. на вказаний запит повідомила TOB «Альдар» про наступне :

-TOB «Альдар» доведено до відпрацювання як ризикове підприємство телеграмою ГУ ДФС у Харківській області від 21.03.2016 №5156/7/20-40-07-03-05, телеграмою ГУ ДФС у Харківській області від 10.05.2016 №8687/7/20-40-07-03-05;

- TOB «Альдар» відпрацьовується в рамках наказу ДФСУ №543, у зв'язку з чим: направлено запити на відпрацювання до оперативного управління Центральної ОДПІ; оперативним управлінням Центральної ОДПІ складено висновок щодо нереальності №553/20-30-21-16 від 29.03.2016, а також надано інформацію про відсутність підприємства за місцезнаходженням; складено податкову інформацію від 04.04.2016 №627/20-30-14-02/39376219 за березень 2016 року.

Враховуючи інформацію , яку просило надати ТОВ «Альдар» в запиті №02/06-1 від 02.06.2016 р. та інформацію, надану на вказаний запит Центральної ОДПІ листом №9342/10/20-30-08-01-25 від 04.07.2016р. , колегією суддів встановлено, що відповідачем взагалі не надано в повному обсязі інформацію згідно запиту №02/06-1 від 02.06.2016 р. , що є порушенням вищенаведених вимог чинного законодавства.

11.07.2016р. ТОВ «Альдар» на адресу Центральної ОДПІ відповідно до закону України «Про доступ до публічної інформації» направлено запит на інформацію №11/07-1 з проханням:

- надати завірену копію висновку щодо нереальності від 29.03.2016 року №553/20-30-21-16 складеного відносно TOB «Альдар».

- надати завірену копію податкової інформації від 04.04.2016 року №627/20- 30-14-02/39376219, складеної відносно TOB «Альдар».

- повідомити: чи вносилась податкова інформація від 04.04.2016 року №627/20-30-14-02/39376219 відносно TOB «Альдар» до інформаційної бази даних АІС «Податковий Блок» та підсистему АІС «Аудит» розділу 2.19 «відпрацювання сумнівних операцій з ПДВ»? Якщо так, то за яким номером та якою датою? Чи направлялась вказана податкова інформація до інших Податкових органів? Якщо так, повідомити конкретну дату направлення вказаної податкової інформації до інших податкових органів, повні назви таких податкових органів та спосіб, у який вказана інформація була розіслана.

- надати завірені копії телефонограм ГУ ДФС у Харківської області від 21.03.2016 року № 5156/7/20-40-07-03-05 та від 10.05.2016 року № 8687/7/20- 40-07-03-05, на підставі яких Центральною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській було організовано, здійснено перевірочні заходи стосовно TOB «Альдар» та/або у разі відношенні їх до «службової інформації» повідомити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами і доповненнями).

Листом №240/ЗП 1/20-30-14-02-21 від 18.07.2016 Центральна ОДПІ повідомила TOB «Альдар», що документ із назвою «висновок щодо нереальності» від 29.03.2016 за №53/20-30-21-16 співробітниками оперативного управління Центральної ОДПІ не складався. Крім того, у вигляді додатку до листа надано копію податкової інформації по підприємству TOB «Альдар» у вигляді «Результати опрацювання зібраної податкової інформації» №627/20-30-14-02/39376219 від 04.04.2016, а в наданні інформації з решти питань - відмовлено.

Аналіз запиту ТОВ «Альдар» від 11.07.2016р. №11/07-1 та відповіді Центральної ОДПІ №240/ЗП 1/20-30-14-02-21 від 18.07.2016р. свідчить , що Центральна ОДПІ надала інформацію на вказаний запит лише частково, інформація щодо внесення податкової інформації від 04.04.2016 року №627/20-30-14-02/39376219 відносно TOB «Альдар» до інформаційної бази даних АІС «Податковий Блок» та підсистему АІС «Аудит» розділу 2.19 «відпрацювання сумнівних операцій з ПДВ»? Якщо так, то за яким номером та якою датою? Чи направлялась вказана податкова інформація до інших Податкових органів? Якщо так, повідомити конкретну дату направлення вказаної податкової інформації до інших податкових органів, повні назви таких податкових органів та спосіб, у який вказана інформація була розіслана та надання завірених копій телефонограм ГУ ДФС у Харківської області від 21.03.2016 року № 5156/7/20-40-07-03-05 та від 10.05.2016 року № 8687/7/20- 40-07-03-05, на підставі яких Центральною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській було організовано, здійснено перевірочні заходи стосовно TOB «Альдар» та/або у разі відношенні їх до «службової інформації» повідомити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами і доповненнями) Центральною ОДПІ на вказаний запит підприємства не надавалась.

Тобто, колегією суддів встановлено , що на запит ТОВ «Альдар» від 11.07.2016р. №11/07-1 Центральною ОДПІ інформацію надано не в повному обсязі , а саме не надано інформацію чи вносилась податкова інформація від 04.04.2016 року №627/20-30-14-02/39376219 відносно TOB «Альдар» до інформаційної бази даних АІС «Податковий Блок» та підсистему АІС «Аудит» розділу 2.19 «відпрацювання сумнівних операцій з ПДВ»? Якщо так, то за яким номером та якою датою? Чи направлялась вказана податкова інформація до інших Податкових органів? Якщо так, повідомити конкретну дату направлення вказаної податкової інформації до інших податкових органів, повні назви таких податкових органів та спосіб, у який вказана інформація була розіслана та надати завірені копії телефонограм ГУ ДФС у Харківської області від 21.03.2016 року № 5156/7/20-40-07-03-05 та від 10.05.2016 року № 8687/7/20- 40-07-03-05, на підставі яких Центральною ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській було організовано, здійснено перевірочні заходи стосовно TOB «Альдар» та/або у разі відношенні їх до «службової інформації» повідомити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами і доповненнями) , що є також є порушенням вищенаведених вимог чинного законодавства.

Також, 11.07.2016р. на адресу оперативного управління Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області TOB «Альдар» направлено запит на інформацію №11/07-2 з наступними питаннями:

- чи порушувались протягом 2016 року кримінальні справи у відношенні TOB «Альдар» за матеріалами співробітників ОУ Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області? Якщо так, то коли, за якою статтею кримінального кодексу України та яким слідчим органом?

- чи виконувались протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області доручення та постанови слідчого щодо TOB «Альдар»? Якщо так, то коли, в рамках якого кримінального провадження?

- чи проводились протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м Харкова ГУ ДФС у Харківської області заходи щодо TOB «Альдар» в рамках закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» від 18.02.1992 року №2135 - XII (із змінами та доповненнями)?

- надати завірену копію запиту Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківської області від 24.03.2016 року щодо TOB «Альдар», на підставі якого сі сівробітниками ОУ Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській було проведено перевірочні заходи стосовно TOB «Альдар» та/або у разі відношенні його до «службової інформації» зазначити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами і доповненнями) вказаних у ньому на підставі яких було організовано перевірочні заходи у відношенні TOB «Альдар».

- надати завірену копію висновку щодо нереальності від 29.03.2016 року № 553/20- 30-21-16, складеного відносно TOB «Альдар».

- надати завірену копію листа ОУ Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, яким 30.03.2016 року було повідомлено Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області про відсутність підприємства TOB «Альдар» за місцезнаходженням та/або у разі відношенні його до «службової інформації» зазначити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755 - VI (із змінами і доповненнями) вказаних у ньому на підставі яких було проведено перевірочні заходи у відношенні TOB «Альдар».

Листом №239/ЗП1 /20-30-21 -27 від 15.07.2016р. оперативне управління Центральної ОДПІ повідомило, що не володіє інформацією про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомостей щодо TOB «Альдар»; запит Центральної ОДПІ від 24.03.2016 щодо підприємства TOB «Альдар» до оперативного управління не надходив; документ з назвою «висновок щодо нереальності» від 29.03.2016 за №533/20-30-21-16 співробітниками оперативного управління не складався; листа з повідомленням про відсутність TOB «Альдар» за місцезнаходженням від 30.03.2016 оперативне управління до підрозділу Центральної ОДПІ не надсилало. В наданні інформації з інших питань, викладених у запиті, оперативне управління Центральної ОДПІ відмовило.

Враховуючи перелік питань та інформацію , яку просив надати позивач в запиті від 11.07.2016р. №11/07-2 та інформацію , яку надала Центральна ОДПІ м.Харкова на зазначений запит, колегією суддів встановлено , що відповідачем не надано інформацію в частині чи виконувались протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області доручення та постанови слідчого щодо TOB "Альдар"? Якщо так, то коли, в рамках якого кримінального провадження?; чи проводились протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області заходи щодо TOB "Альдар" в рамках закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" від 18.02.1992 року №2135 - XII (із змінами та доповненнями)?, тобто інформація на вказаний запит надана не в повному обсязі.

Враховуючи вище встановлене та вимоги вищенаведених законів , колегія суддів вважає , що відповідачем не в повному обсязі розглянуті запити TOB "Альдар" №02/06-1 від 02.06.2016р., №11/07-1 від 11.07.2016р., №11/07-2 від 11.07.2016р., що призвело до порушення вимог Податкового Кодексу України , Законів України Закону України "Про інформацію" та " Про доступ до публічної інформації" , тому позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Наведене не враховано судом першої інстанції , тому постанова суду першої інстанції підлягає частковому скасуванню відповідно положень ст. 202 КАС України з прийняттям нової постанови в цій частині .

Інші доводи апеляційної скарги з посиланнями на інші порушення судом першої інстанції не впливають на вирішення справи по суті та не спростовують його правильних висновків.

В іншій частині постанова суду першої інстанції постанова суду першої інстанції ухвалена з додержанням норм матеріального і процесуального права, що відповідно до ст.200 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а постанови суду першої інстанції в цій частині - без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Альдар" задовольнити частково.

Постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016р. по справі № 820/4149/16 скасувати скасувати в частині відмови у задоволенні позову ТОВ "Альдар" про визнання протиправними дії Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області щодо надання неповної інформації за запитами ТОВ "Альдар" №02/06-1 від 02.06.2016р., №11/07-1 від 11.07.2016р. і №11/07-2 ; зобов'язання Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області надати ТОВ "Альдар" повну та вичерпну інформацію:- на запит №02/06-1 від 02.06.2016р. в повному обсязі;- на запит №11/07-1 від 11.07.2016р. в частині чи вносилась податкова інформація від 04.04.2016 року №627/20- 30-14-02/39376219 відносно ТОВ «Альдар» до інформаційної бази даних АІС «Податковий Блок» та підсистему АІС «Аудит» розділу 2.19 «відпрацювання сумнівних операцій з ПДВ»? Якщо так, то за яким номером та якою датою? Чи направлялась вказана податкова інформація до інших Податкових органів? Якщо так, повідомити конкретну дату направлення вказаної податкової інформації до інших податкових органів, повні назви таких податкових органів та спосіб, у який вказана інформація була розіслана та надати завірені копії телефонограм ГУ ДФС у Харківської області від 21.03.2016р. № 5156/7/20-40-07-03-05 та від 10.05.2016р. № 8687/7/20-40-07-03-05, на підставі яких Центральною ОДПІ м. Харків ГУ ДФС у Харківській області було організовано, здійснено перевірочні заходи стосовно ТОВ "Альдар" та /або у разі відношенні їх до "службової інформації" повідомити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI; - на запит №11/07-2 від 11.07.2016р. в частині чи виконувались протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області доручення та постанови слідчого щодо TOB «Альдар»? Якщо так, то коли, в рамках якого кримінального провадження?; чи проводились протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області заходи щодо TOB «Альдар» в рамках закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» від 18.02.1992 року №2135 - XII (із змінами та доповненнями)?.

В цій частині притйняти нову постанову , якою позов ТОВ "Альдар" задовольнити.

Визнати протиправними дії Центральної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області щодо надання неповної інформації за запитами ТОВ "Альдар" №02/06-1 від 02.06.2016р., №11/07-1 від 11.07.2016р. і №11/07-2.

Зобов'язати Центральну ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області надати ТОВ "Альдар" повну та вичерпну інформацію:

- на запит №02/06-1 від 02.06.2016р. в повному обсязі;

- на запит №11/07-1 від 11.07.2016р. в частині чи вносилась податкова інформація від 04.04.2016 року №627/20- 30-14-02/39376219 відносно ТОВ «Альдар» до інформаційної бази даних АІС «Податковий Блок» та підсистему АІС «Аудит» розділу 2.19 «відпрацювання сумнівних операцій з ПДВ»? Якщо так, то за яким номером та якою датою? Чи направлялась вказана податкова інформація до інших Податкових органів? Якщо так, повідомити конкретну дату направлення вказаної податкової інформації до інших податкових органів, повні назви таких податкових органів та спосіб, у який вказана інформація була розіслана та надати завірені копії телефонограм ГУ ДФС у Харківської області від 21.03.2016р. № 5156/7/20-40-07-03-05 та від 10.05.2016р. № 8687/7/20-40-07-03-05, на підставі яких Центральною ОДПІ м. Харків ГУ ДФС у Харківській області було організовано, здійснено перевірочні заходи стосовно ТОВ "Альдар" та /або у разі відношенні їх до "службової інформації" повідомити посилання на статті (норми) Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI;

- на запит №11/07-2 від 11.07.2016р. в частині чи виконувались протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області доручення та постанови слідчого щодо TOB «Альдар»? Якщо так, то коли, в рамках якого кримінального провадження?; чи проводились протягом 2016 року співробітниками ОУ Центральної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківської області заходи щодо TOB «Альдар» в рамках закону України «Про оперативно-розшукову діяльність» від 18.02.1992 року №2135 - XII (із змінами та доповненнями)?.

В іншій частині постанову Харківського окружного адміністративного суду від 15.09.2016р. по справі № 820/4149/16 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис)Подобайло З.Г.

Судді(підпис) (підпис) Бегунц А.О. Тацій Л.В.

Повний текст постанови виготовлений 22.11.2016 р.